Két fő történet a 2022-es Brazil Nagydíjról

1. George Russell Megszerzi első Forma-XNUMX-es győzelmét a Mercedes egy-kettős céljával Lewis Hamiltonnal.

2. Max Verstappen megtagadja a Red Bull csapatának azt a parancsát, hogy Sergio Perez visszafoglalja pozícióját.

A 2022-es Brazil Nagydíj a legjobb versenyzést, a legjobb akciót, a legjobb drámát és összességében a legjobb hétvégét hozta a 2022-es Forma-XNUMX-es szezonban. Nem számít, hogy a bajnokság már eldőlt. Brazília valójában beárnyékol minden versenyt, ami előtte volt, ugyanolyan pozitív és kevésbé szerencsés okokból. És ez volt az a ritka hétvége, amikor nem az FIA állt a vita középpontjában.

A pole pozícióból indulva Russell ismét remekül rajtolt, és átvezette a csapatot Senna Esséken. Már kezdett különbséget építeni csapattársához, mielőtt Magnussen és Riccardo összeomlott, és korai biztonsági autót (SC) okozott. Russell vezette az újraindítást, ami egy kicsit megfoghatta Hamiltont. Verstappen eleget tudott nyerni a boxban ahhoz, hogy felfelé ugorjon az első kanyarban. Hamilton beívelt a második kanyarba, és nagyon kevés helyet hagyott Verstappennek a belső térben. Az első hívásom az volt, hogy Hamilton nem hagyott elég helyet. A stewardok azonban öt másodperces büntetéssel döntöttek Verstappen ellen, és a holland később elismerte, hogy hajlandó volt mindkét autót kivonni a versenyből, hogy megakadályozza Hamilton győzelmét. Úgy tűnik, a stewardoknak igazuk volt, mivel valószínűleg Verstappen telemetriájából látták, hogy nem tett semmit a kapcsolat elkerülése érdekében, és esetleg bátorította is.

Charles Leclerc és Lando Norris összejött a hetedik körben, ami miatt Leclerc lefordult a pályáról. A biztonsági autó elkerülhetetlennek tűnt, de képes volt felépülni, és észrevehető sérülések nélkül újra bekapcsolódni a versenybe. Hamilton eközben visszavágott a P7-ről az újraindítást követően, és a 15. körre visszajutott a P4-be Carlos Sainz üldözésében, akinek három másodperces különbsége volt. Sainz a 18. körben kibokszolt, és közepes gumiról lágyra váltott, ami a gumiabroncsok nagymértékű leromlását és a legtöbb pilóta számára valószínűsíthetően kétkiállásos versenyt jelentett.

Az 50. körben Russell kényelmesen vezette Carlos Sainzot, és növelte a különbséget az újabb lágy abroncsokon. Hamilton hat másodpercre csökkent Sainz ellen. Az 53. körben azonban Norris mechanikai meghibásodást szenvedett, ami VSC-t, majd teljes SC-t váltott ki. Sainz ismét kiszállt a bokszba a friss abroncsokért, mivel a Ferrarik az egész szezonban nagy lemaradásokkal küzdöttek, és átadta a pályapozíciót Hamiltonnak. Ezután egy SC újraindulás következett, körülbelül tucat körrel. A Mercedes csapatrádiója megerősítette, hogy a két pilóta versenyezhet… de ezt tiszteletben kell tartani, mivel a csapat a 2022-es kampány első győzelmére és első egy-két céljára készült.

Russell tisztán megúszta az újraindítást, és azonnal plusz egy másodperces különbséget épített ki Hamiltonnal szemben, hogy távol tartsa a DRS hatótávolságán. Jaj, Russell, Hamilton és Sainz végzett egy, kettő, három. Óriási győzelmet aratott Russell és a Mercedes, amely az egész szezonban visszakapaszkodott. És ez bebizonyította, hogy Russell nem csak ebbe az ülésbe tartozik, hanem megvan a tempója, a tudatossága és a versenykészsége, hogy megküzdjön a címekért. Ez már régóta esedékes megváltás volt a 2020-as Szakhir Nagydíjon nyújtott beállási lehetőségéért (és a boxkiállási bukásért).

Eközben a Red Bull az utolsó körökben a rádióban azt kérte (hogy gyorsan adjon parancsot a csapatnak), hogy Verstappen adja vissza a helyet Pereznek. Néhány körrel korábban Perez frissebb gumikon engedte el Verstappent, hogy üldözze Alonsót. Amikor nem tudta megszerezni ezeket a plusz pontokat, a csapat meg akarta fordítani a sorrendet, így Perez további pontokat szerezhetett a Leclerc elleni küzdelemben a pilóták bajnokságában. Igen, ez Pereznek szólt, de az egész Red Bull csapatnak is az egy-kettős helyezésért a pilóták bajnokságában. Verstappen kezdetben figyelmen kívül hagyta a parancsot, és amikor megnyomták, azt válaszolta, hogy nem adja át a helyet, és korábban világossá tette, hogy miért van ez így.

A kollektív F1-es univerzum zavarodottság, tanácstalanság, hitetlenség, rémület, felháborodás, együttérzés (Perez iránt), megvetés (Verstappen) és általános rosszullét keverékével figyelte ezt a folyamatot. Mindannyian szemtanúi voltunk Checo áldozatainak, hogy biztosítsa Verstappen mindkét címét. Lehet, hogy Checo nem tartozik az abszolút elit versenyzők közé a rajtrácson, de általánosan tisztelik. Mindenki Checót szurkol, mert nagyszerű személyiség, és A+-os embernek tűnik. Ezzel szemben Verstappennek az az érzése, hogy ő az egyik legjobb F1-es pilóta, aki valaha is átvette a kockás zászlót… de messze nem egy szimpatikus sportszemélyiség. A csapatelv Christian Horner ezt védi, mondván, hogy Max nem törekszik imádatra. És ez így van jól. De ez az incidens nem is erről szól. Ez egy egyszerű kérdés a jó és a rossz között.

Az F1 csapatsport? Igen. Mindkét versenyző önmagáért és a csapatért is versenyez? Igen. Számítanak a csapat parancsai? Igen. Van egyetlen pilóta a csapat felett? Nem. Ha már megnyerte a pilóták bajnokságát, nem kellene megtennie mindent, hogy segítsen egy csapattársának, aki kritikus szerepet játszott abban a bajnokságban? Nyilvánvalóan. Van-e mentség arra, amit Verstappen tett Perezzel és csapatával Brazíliában? Nem. Ez sok szempontból kiábrándító. Verstappen azt állítja, hogy megvan az oka, de nem hajlandó ezeket nyilvánosan kifejteni. Ha érvényesek, nem kellene nyitottnak lennie arra, hogy megossza őket? Vagy úgy érzi, hogy még több kritikát kérnének a tetteivel kapcsolatban?

Jövő héten indulunk Abu Dhabiba, az Egyesült Arab Emírségekbe, a szezon utolsó versenyére, és ott leszünk a Paddockban. Iratkozz fel itt a tudósításért, és kövesd közösségi oldalaimat a játékról-játékra. A Mercedes megelőzi a Ferrarit a P2-ben a konstruktőri bajnokságban? Biztosítani fogja Perez a P2-t a Drivers' Championship-ben (annak ellenére, hogy csapattársa nem segít neki)? Bebizonyítja a Mercedes, hogy Brazília nem véletlen?