Parris Todd háromszoros koronát szerzett az APP Tour 2023 nyitóján

2023 első rendezvénye Pickleball Profi Szövetség (APP) turné a könyvekben. Az elmúlt hétvégén a APP Sunmed Punta Gorda Open a Florida Southwestern State College területén található PicklePlex komplexumban, Punta Gordában, Floridában került megrendezésre. Közel 700 profi és amatőr játékos küzdött meg egymással a PicklePlex 16 dedikált pályáján Fort Meyer északi külvárosában, derült égbolt alatt.

Ez az APP átmeneti évének kezdete. A múlt év legjobb túrajátékosai közül néhány exkluzív szerződést írt alá versenytársával 2023-ra, és számos vezető felnőtt profi bajnokuk 2022-től csapatalapú versenyt hirdetett. Azonban azok, akik azt gondolták, hogy az APP bajban van, nem olvassa a sport tealeveleit.

Közel 40 női profi nevezett az egyes vagy páros sorsoláson, 45 férfi profi nevezett az egyéni sorsoláson (a teljes, 32 fős sorsolás felett hatalmas várólistát hagyva az esemény támogatni tudta), és a Senior Pro sorsolások is éppolyan teltek voltak, mint azok. általában vannak. A Pro Pickleball él és virul, az APP pedig gőzerővel működik.

Az eseményt Parris Todd fellépése emelte ki, aki a hétvégén megszerezte a „Hármas koronát”. Megnyerte a Pro Singles-t, a Pro Double-t és a Mixed Pro Double-t. Hunter Johnson megszerezte a „duplát” a hétvégén (ő maga nyerte meg a Pro Singles-t, és Todddal partnere volt a vegyesben), de egy kicsit alulmaradt a férfi profi párosban. Remek hétvége Toddnak, aki a közeli Fort Meyerből származik, és nagyon szeretett otthon játszani.

Foglaljuk össze az akciót.

--------

Férfi profi egyes összefoglaló:

#1 Hunter Johnson megszerezte a 2023-as első férfi Pro Singles címet, és a tavalyi APP Pro Singles 6. helyére kíván építeni. A döntőben a richmondi, virginiai székhelyű, profi, 11. számú Jhonnatan Medina Alvarezzel találkozott, aki három top10-es magot vett ki, hogy a győztesek közé kerüljön, majd a 3. számú Yates Johnsont (Hunter testvérét) ), hogy megszerezze a vasárnapi aranyérem-mérkőzést. Annak ellenére, hogy a győztes döntőjében kikapott Huntertől, Medina Alvarez nem tudott mit kezdeni az Aranyérem-mérkőzésen, Hunter Johnson pedig nem tudott kihagyni, így a texasi játékos 3,5-ös aranyérmet szerzett.

Arany: Hunter Johnson. Ezüst: Jhonnatan Medina Alvarez. Bronz: Yates Johnson

--------

Férfi profi páros összefoglaló

Az 1. számú magok Kyle Yates és Andrei Daescu végighajóztak a sorsoláson, és csak egy meccset buktak el az aranyéremig. A győztes döntőjében a Johnson testvérpárt, a Hunter & Yates-t kikapták, hogy garantálják a helyet a vasárnapi döntőben. Johnson & Johnson (nincs kapcsolatban a vállalattal), akik a 7. helyezettként jutottak be az éremkörbe, majd egy kemény döntetlent veszítettek Joey Farias és Andreas Siljestrom (5. helyen kiemelt) tapasztalt csapatával szemben, és megelégedtek a bronzérménnyel. Farias & Siljestrom nem tudott sokat kezdeni Yates & Daescuval, elveszítette az utolsó 6,6-ot. Idén még többet kereshet a Johnson fivérektől, hiszen ők a kezdő profi teniszpályafutásuk után teljesen a Pickleball felé fordulnak.

Arany: Yates/Daescu. Ezüst: Farias/Siljestrom. Bronz: Johnson/Johnson.

--------

Női profi egyéni összefoglaló

A Women's Pro egyesének sorsolása krétával az elődöntőig jutott, és az első négy helyezett jutott tovább anélkül, hogy játékot bukott volna. Az 1. számú Parris Todd bejutott a győztes döntőjébe, ahol megdöntötte a 3. számú Ewa Radzikowskát, így helyet szerzett a vasárnapi aranyéremmérkőzésen. Radzikowska azonban nem tudta kikényszeríteni a visszavágót, elveszített egy elődöntős visszavágót Megan Fudge ellen, és megelégedett a bronzzal. A döntőben Todd és Fudge (aki tavaly a 2. és az 4. helyen végzett az APP profi egyéni ranglistáján) mérkőzött meg vasárnap reggel. Todd irányította a játékot, és Caramel bátran életben tartotta a második játszmát, több meccslabdát is elhárított, de végül 5-ra veszített.

Arany: Parris Todd. Ezüst: Megan Caramel. Bronz: Ewa Radzikowska

--------

Női profi páros összefoglaló

Parris Todd összeállt a legendás Simone Jardimmel, aki láthatóan elhalasztotta nyugdíjas terveit, hogy a Women's Pro páros címét az 1. számú magnak vegye. Megküzdöttek a 4. helyen kiemelt Megan Fudge & Alix Troung csapattal, akik megnyerték a Loser's bracket döntőt a második számú kiemelt Susannah Barr és Bobbi Oshiro előtt, hogy megszerezzék az aranyérem mérkőzést. Ott Caramel/Truong kényszerítette ki a döntő győztes-viszi játszmát Todd/Jardim zsinórban két 2-as csúcsával. Az utolsó meccsen azonban az első számú csapat újra összeállt, és 8,8-1-ra megszerezte az aranyérmet. A győzelem garantálta Toddnak a tripla koronát a hétvégére.

Arany: Todd/Jardim. Ezüst: Caramel/Truong. Bronz: Barr/Oshiro

--------

Vegyes Pro Doubles Összefoglaló

A két profi egyes győztes, Todd és Hunter Johnson összeállt a vegyes párosok versenyében, és a 3. helyezettként cirkált a címért. Mind a győztesek döntőjében, mind az aranyéremmérkőzésen megzavarták az első helyen kiemelt Simone Jardim és Andrei Daescu csapatát. #1 seed Milan Rane és CJ Klinger több első helyezettet is kivívott mind a győztesek, mind a vesztesek kategóriájában, hogy megszerezzék a bronzot.

Arany: Todd/Johnson. Ezüst: Jardim/Daescu. Bronz: Rane/Klinger.

--------

Senior Pro Competition Gyors összefoglaló

• Férfi Senior Pro Singles: #9 Steve Rogers kétszer verte az 1. számú Mark Palust, hogy aranyat szerezzen.
  • Férfi Senior Pro páros: Mircea Morariu, aki tavaly a 2. helyen végzett az APP senior profi összetettben, Dan Granot-val karöltve megszerezte az aranyat. A 10. kiemelt csapat, Matthew Schiller / Martin Reist olyan tapasztalt vezető profi csapatokat győzött le, mint Paul Olin és John Sperling, hogy megszerezzék az ezüstöt.
  • Női Senior Pro Singles: Beth Bellamy, a domináns #1. női Senior Pro 2022-ből, ott folytatta, ahol abbahagyta, egyesben arannyal, megelőzve a 6. számú Jenny Marcost a döntőben.
  • Női Senior Pro páros: Bellamy és Nathalie Bagby összefogott, hogy megszerezze a Pro Doubles címet, mint első számú magot, és megszerezze a duplát. Ez volt a hétvége egyetlen sorsolása, amely arany/ezüst/bronz krétával végzett a magokig.
  • Vegyes Senior Pro páros: A 4. helyen kiemelt Eva Welsher és Jose Derisi csapata kitartott az aranyérem elleni meccsen az éllovas Bellamy & Jaime Oncins De Oliveira ellen, 15-12-re megnyerve a győztes mindent eldöntő meccset az aranyért, és megtagadva Bellamytől a hármas koronát.