Aaron Judge durva kezdete kiemeli a sorozat véletlenszerű és gördülékeny természetét

Alig két hete, amikor Aaron Judge frissen tért haza, és 61. hazai bajnokiját eltalálta, és Roger Marist döntetlenre hozta az AL-rekordért.

Két héttel a hetedik meccs után, amikor a szurkolók felálltak és elhallgattak, várva az ütőket, Judge a Yankee klubházának közepén állt, szemben a kérdezők szélesebb csoportjával.

Nem azért, mert hazavitte vagy produkálta a meccset győztes találatot, és egészen biztosan nem azért, mert alapszakasz meccs volt.

Ehelyett Judge a klubház közepén állt egy kék Yankee transzparens előtt egy vállalati szponzorral, hogy elmagyarázza néhány embernek, aki csak utószezon meccseken jelenik meg, mi történt vele hirtelen az utószezonnak nevezett kis mintában.

És a végső veszélyre adott válasz bíró szerint az időzítés.

"Amikor egy kicsit késik, kihagy néhány pályát, amelyen általában kárt okoz, és általában olyan dolgokra ingat, amelyeket nem" - mondta Judge. „Pályafutásom során többször volt két rossz meccsem. Ez egy része. Tanulnod kell a hibáidból. Fel kell készülni a következőre. Jelenleg nincs szünet.”

Az utószezon néven ismert crapshoot-ban, amely néha véletlenszerűbb eredményeket produkál, mint egy Strat-O-Matic kártya, Judge az első két meccsen 0-8-ért áll. 45 pályát és hét harmadik ütést látott.

Pénteken a tömeg egyes szegmenseinek hangzása. Lehurrogás!!

A búbok nem voltak jelen, amikor meglendült és elhibázta a Shane Bieber vágót, hogy elindítsa a meccset, körülbelül 10 perccel azelőtt, hogy Giancarlo Stanton eltalált egy két futamú hazait. A bömbölések nem léteztek, amikor a harmadikban meglendült és elhibázta ugyanazt a pályát, és nem fordult elő az ötödikben, amikor Judge egy gyorslabdára nézett, amely kissé kívülről tűnt fel, és arra késztette, hogy röviden visszapillantson Jeremie Rehakra.

Aztán a döntetlen meccs hetedik részében a nagy pillanatra váró közönség ez a sorozat következett Trevor Stephan ellen: lendítő ütés egy gyorslabdára, fault tipp egy másik gyorslabdára, egy labda egy splitterre, majd egy lendítő ütés ugyanazon a pályán.

A négy hangmagasságú sorozatot a boos követte, és online a #notmymvp hashtag. Ami azt illeti, hogyan fogadta a bömbölést, az arról szólt, hogy mit várna az ember, ha valaha is hallgatná őt az interjúban.

Nyugodtan vette a búcsút, miközben elismerte a nyilvánvalót, miután hallotta, hogy Mariano Rivera és Derek Jeter sem mentes a hallgatástól.

„Nem tehetek semmit. Jobban kell játszanom” – mondta bíró. „Erről van szó. Ma este nem végeztem el a munkát.”

És sok bíró, aki nem végezte el a munkáját az utószezonban, a Cleveland ellen szól.

Kilenc, Cleveland elleni utószezoni meccsen 2-37-re áll, 28 kiütéssel. A többi 29 meccsén Judge 274-es ütés (29-106)

Még akkor is, ha Judge nem ért el eredményt bármilyen clevelandi karral szemben, a Yankees 6-3-ra áll ezeken a meccseken, 2017-ben ötmeccses ALDS-győzelemmel és kétmeccses söpréssel a világjárvány okozta, és most már ténylegesen wild card-ban. fordulóban 2020-ban.

Valószínűleg ez magyarázza, hogy Terry Francona miért nem harapott rá a csapatának a slugger-stratégiájára vonatkozó kérdésre, ami pályafutása negyedik utószezoni mérkőzését produkálta, négy csatározásból, és minden idők 92. utószezoni és 42. példányát a divíziós sorozatban.

„Nem akarok durva lenni, de ha megtenném, nem vagyok benne biztos, hogy valóban meg akarnám osztani” – mondta Francona. – Ennek nincs sok értelme. Azt hiszem, néha az ütők nem tudnak megnyomni egy gombot, és amilyen jók a srácok, néha a srácok 0-fors-t vesznek fel.

„Amíg nem sikerül sikeresen végigvinnie egy sorozatot, nem hiszem, hogy bárki felállna itt, és a mellkasunkat verné” – mondta Francona. „Túl veszélyes. Tudjuk."

Talán, ha a Cleveland megnyeri a következő két meccset, Francona megoszthatja Judge-tal a bevetés részleteit. Azok a dobók, akik az alapszakasz során Judge 62 hazai játékosa közül bármelyiket beengedték, érdekelhet, de addig a többi Yankees biztosan nem hagyja el a hajót azon a játékoson, aki a szezon nagy részében vitte őket.

„Tíz vagy kevesebb ütője volt” – mondta Stanton. „Ez csak egy kis mintaméret, amelyet használhat. Van ideje, és most már vége. Szóval ez nem számít. Háromból kettőt meg kell nyernünk, és ő segíteni fog nekünk ebben.”

A kis minta furcsa egyedi eredményeket produkálhat. Csak kérdezze meg Alex Rodriguezt, aki 8 és 44 között 13 ALDS-mérkőzésen 2005 a 2007 ellenében, majd a következő hat ALDS-meccsén 8 a 22 ellenfélig jutott, majd az utolsó kilenc meccsen 4 a 32 ellen.