A Sotheby's aukcióra indul a Generatív NFT Artsért

A Sotheby's egy örökölt aukciósház, amely régi és kortárs műalkotások árverésére szolgál.

SOTH2.jpg

As bejelentés A cég által április 18. és 24. között zajló aukció úttörő generatív művészek, köztük Molnár Vera, Chuck Csuri és Roman Verostko munkáit mutatja be.

Molnárt az első nőként tartják számon, aki a generatív művészetek világába kalandozott, 1% de désordre (1976) című alkotását koncentrikus négyzetsorok számítógépes ábrázolásával tervezték. Ennek ellenére két négyzet véletlenszerűen kihagyásra lett programozva. A munka becsült értéke körülbelül 15,000 20,000-XNUMX XNUMX dollár.

Egy másik drágább molnári munka is akciós lesz. Más művészek munkái mellett az ezekre a darabokra nyertes gyűjtők a digitális változatot is megkapják, a fizikai változatok pedig a művészek archívumában maradnak.

„Míg az olyan NFT-projektek, mint a CryptoPunks és a Bored Ape Yacht Club az elmúlt évben világszerte ellopták a címlapokat, kevesen értik, hogyan kapcsolódnak ezek az NFT-k a 20. századi művészeti mozgalmak történetéhez – beleértve a korai generatív művészeket, akik előkészítették az utat a számítógépes művészet és az algoritmus alapú művészet, amely számos kortárs NFT-projektet inspirált” – nyilatkozta Michael Bouhanna, a Sotheby's alelnöke és a digitális művészet társvezetője.

A Sotheby's nem újdonság árverés Az NFT működik, és a trend úttörőjének tulajdonítják, amikor segített Mike Winkelmannnak (más néven Beeple) eladási Mindennapi darabja, amelyet egy MetaKovan nevű gyűjtő 69.3 millió dollárért elkapott Ethereum 2021 márciusában. Azóta az aukció egy sor aukciót szervezett generatív NFT művészeti gyűjtemények, köztük a Bored Ape Yacht Club (BAYC) részvételével.

A bejelentett generatív művészeti aukció tovább erősíti a Sotheby's kulcsfontosságú szerepét a hagyományos művészek és a blokklánc-technológia képességei közötti szakadék áthidalásában az NFT-ken keresztül, ahogy a Web3 ökoszisztéma fejlődik.

Képforrás: Shutterstock

Forrás: https://blockchain.news/news/sothebys-to-auction-for-generative-nft-arts