A Coinbase részvények kopogtatnak, ahogy a bevétel csökken

Csatlakozzon hozzánk Telegram csatorna, hogy naprakész legyen a legfrissebb hírekről

A Coinbase (COIN) 605 millió dolláros negyedik negyedévi értékesítési bevételről számolt be. Ez 5%-os növekedést jelent a harmadik negyedévi 590 millió dollárhoz képest. Az eredmény meghaladta az elemzői várakozásokat, 588 millió dollárt.

A negyedévben minden egységenként 2.46 dolláros normalizált veszteségük felülmúlta a FactSet részvényenkénti 2.52 dolláros veszteségre vonatkozó előrejelzését.

Ennek ellenére az összesített kereskedési volumen csökkenése miatt tranzakciós volumene 12%-kal esett vissza egyik negyedévről a másikra, 322 millió dollárra.

A keddi zárás utáni kereskedésben a Coinbase részvényei körülbelül 0.9%-kal 62.60 dollárra nőttek.

A Coinbase részvények 2023-ban eddig rendkívüli mértékben, 78%-kal nőttek a bitcoin árfolyamával együtt, ennek ellenére 67%-kal csökkentek éves szinten. A vállalati, előfizetési és szolgáltatási értékesítés fókuszterülete negyedévről negyedévre 34%-kal nőtt, és elérte a 283 millió dollárt a negyedik negyedévben.

A negyedik negyedévben a teljes bevétel mintegy fele előfizetésekből és szolgáltatásokból származott, főként a kamatbevételekből, amelyek összesen 4 millió dollárt tettek ki.

A Coinbase részvényeseinek írt levele szerint a kriptopiacok eddig az első negyedévben erősödtek a negyedik negyedévhez képest, ami lehetővé teszi, hogy a vállalkozás 1 millió dollár feldolgozási nyereséget érjen el 4 januárjában.

A piac tavalyi volatilitása miatt azonban a társaság óva intette a részvényeseket attól, hogy általánosításokat tegyenek a jövőbeni eredményről.

Az üzletág hozzátette, hogy a következő évben a kriptovaluták további szabályozásából profitálnak hazai és nemzetközi szinten egyaránt.

Más országokat is megemlített, például Brazíliát, az Egyesült Királyságot és Indiát. Ezek az országok pontos és világos jogszabályokat alkottak a kriptovaluta szabályozására. Példákként említik őket a területen elért haladásról. Az Európai Unió megkötötte a MiCA szabályozási keretet, amely a kriptovaluták szabályozására szolgál az Európai Unióban.

Bár megjegyezte, hogy továbbra is egységesebb és nyitottabb szabályozásra törekszik, megbírta az Egyesült Államokat a kriptovaluták szabályozásával kapcsolatos „szakadt stratégiája” miatt.

A Coinbase alapítója, Brian Armstrong a befektetőkkel folytatott bevételi beszélgetés során kijelentette, hogy „a politika a legfontosabb célom ebben az évben”, és megemlítette, hogy nehéz órákat tölt Washington DC-ben.

Ennek az innovációnak a kilátásai nagy érdeklődést váltanak ki, és sokan szeretnének Amerikában kifejleszteni. Az utcai elvárások 586.2 millió dollár.

Az utolsó negyedévben az üzletág nettó árbevétele 605 millió dollár volt, ami 5%-os növekedést jelent az előző negyedévhez képest. A negyedik negyedév tranzakciós bevétele 322 millió dollár volt, ami 12%-os csökkenést jelent az előző negyedévhez képest.

Az előfizetésekből és szolgáltatásokból származó bevétel 34%-kal, 283 millió dollárra nőtt az előző negyedévhez képest az év negyedik negyedévében.

A Coinbase negyedik negyedéves bevétele és bevétele meghaladta a statisztikát

Az utolsó negyedévben a Coinbase részvényenként 2.46 dolláros csökkenést könyvelt el, ami elmarad a Street előrejelzésétől, amely részvényenként 2.39 dolláros deficitet jelent. A Bitcoin (Crypto: BTC) a Coinbase kereskedelmi volumenének 35%-át tette ki a negyedik negyedévben, szemben a harmadik negyedévi 31%-kal.

A negyedik negyedévben az Ethereum (CRYPTO: ETH) a kereskedelmi volumen 33%-át tette ki, a harmadik negyedévhez képest változatlan maradt. 3 nehéz év volt a kriptovaluta piacok és a tranzakciós bevételeink számára.

A kriptovaluták piaci kapitalizációja csökkent a nagy kapitalizációjú részvényekkel, mivel az olyan makrogazdasági mutatók, mint az infláció, magasak maradtak, valamint a kamatok emelkedtek az év során.

Az üzletág elismerte, hogy a pénzügyi évben a kriptovaluták globális kapitalizációjának csökkenésében jelentős tényező volt a Three Arrows Capital, a Celsius, a Voyager és az FTX csődje, valamint összeomlása.

A Coinbase 3.15 milliárd dolláros nettó bevételről számolt be az egész évben. 2022-ben a cég kereskedelmi volumene 830 milliárd dollár lesz.

Az előző évi 24%-hoz képest a bitcoin a teljes kereskedési volumen 29%-át tette ki. Az előző évi 21%-hoz képest az Ethereum a teljes kereskedelmi volumen 25%-át tette ki.

Jelentős növekedés a 50-ban regisztrált 2020 millió dollárhoz képest az előfizetésekből és a szolgáltatásokból származó bevételeknél,