Miért küzd a Kansas City Chiefs a Cincinnati Bengals ellen?

A Cincinnati Bengals a 2022-es naptári évben háromszor is kiütötte az AFC nehézsúlyú Kansas City Chiefst.

Hogyan áll a Chiefs 0-3-ra a Bengals ellen, de 21-5-re mindenki mással szemben a 2021-es nyitónap óta?

„Jól összerakott csapatuk van” – mondta Patrick Mahomes, a Chiefs hátvédje. „Mindenhol vannak játékmestereik. Jól edzettek. Jó védekezésük van.”

Ez az alulértékelt védelem erős védelmi vonalat tartalmaz, amelyet Trey Hendrickson és Sam Hubbard a szélen, valamint DJ Reader és BJ Hill a belső térben vezet.

Hendrickson három hátvédet ért el vasárnap, és ez az oka annak, hogy a Bengals négy évre, 60 millió dolláros szerződést írt alá vele az előző szezon előtt, Readerrel pedig négy évre, 53 millió dolláros szerződést az azt megelőző évben.

Ennek a védelmi vonalnak köszönhetően nyomást tudnak generálni négyessel, és nem kell villogniuk. A Mahomes bliccelése pedig gyakran a katasztrófa receptje.

A 11. hétig Mahomes karrierje során a visszaesések mindössze 19%-át érte el, ez az egyetlen hátvéd, aki 22 óta 2018% alatti villámgyorsasággal szembesül a Zebra Technologies szerint.ZBRA
.

A Bengals két jobb biztonsági résszel rendelkezik: Vonn Bell és a szabadügynök-jelölt Jessie Bates III, valamint egy cornerback, Mike Hilton, akinek 5-9, 184 font súlya meghazudtolja fizikai játékstílusát. (Hilton – Hendricksonhoz és Readerhez hasonlóan – az utolsó három holtszezonban a védelembe került, és segített eligazodni a Super Bowl LVI-ig.)

A Super Bowl eléréséhez ezek a sokoldalú védekező hátvédek lehetővé teszik számukra, hogy keverjék a fedezeteket vasárnap, és elvegyék a mély passzt, és egy „rabló safety”-t alkalmazzanak, aki a snap pillanatában megmozdult, hogy megzavarja Mahomest a tavalyi AFC bajnoki mérkőzésen.

„Nyolc gólt ejtettek, és emberelőnyben játszottak, és egy tolvaj játékos gurult odabent” – mondta Andy Reid, a Chiefs vezetőedzője. – És jól teljesítettek.

Támadásban a Bengalsnak két kézenfekvő eszköze van a Chiefs legyőzésére: egy kiváló irányító és egy elit fogadó.

Mahomeshez hasonlóan a Bengals hátvédje, Joe Burrow is remekel a villámcsapás ellen. A Chiefs védelme pedig az egész szezonban abszolút a bliccelésre támaszkodott, hogy megpróbálja siettetni a hátvédet, ami rossz meccset eredményezett.

Az eredmény egy elég hibátlan játék volt Burrowtól, aki mindössze hat befejezést dobott, köztük a rossz dobás Tyler Boydtól, 31 passzkísérletből a 27-24-es vasárnapi győzelemben, miközben három touchdownt szerzett.

„Van egy nagyszerű hátvédjük, aki sok futballmeccset nyert meg” – mondta Mahomes. "Ő olyan valaki, aki a végsőkig versenyez."

Burrow célpontja és egykori LSU-csapattársa ismét megégette a Chiefst, ahogy az elmúlt években is tette.

Bár ő buta gúnybüntetést követett el, Chase a Bengals legutóbbi győzelmén 97 yarddal vezetett minden fogadónál. És amikor a Bengalsnak feltétlenül el kellett érnie egy first downt – a 3. és az 5. helyen végzett 2:55-tel, miközben hárompontos előnyt szerzett –, fordított az újonc Trent McDuffie-val szemben.

Chase a Chiefs hírhedt gyilkosa, 11 elkapásért, 266 yardért és három touchdownért égette meg őket a tavalyi alapszakasz-győzelem során.

Míg a Bengals első számú opciója a Chiefsnél járt, a Chiefs első számú opciója, Travis Kelce a legrosszabb meccsét játszotta a látványos szezonban.

Az első félidőben nem volt elkapása, a negyedik negyedbeli fumble-je pedig a Bengals győzelméhez vezetett.

– Megpróbálják elvinni Travist – mondta Mahomes.

A Bengals azt is tudja, hogy módszeresnek kell lennie támadásban, hogy Mahomest távol tartsa a pályán. 34-szer futották el a labdát, és a 11-ből hetet gólra váltottak, így megnyerték a labdabirtoklási időt, és csak 54 meccsre korlátozták a Chiefst vasárnap. (Az AFC bajnoki mérkőzésen is volt még hat percük a labdabirtoklástól.)

– Láttad a sértést – mondta Mahomes. "Annak ellenére, hogy megvannak a játékmestereik, rászánják az idejüket és az órát."

Ez segített a Bengalsnak megnyerni azt a meccset, amelyet a Chiefs bekarikázott a naptárában.

Chris Jones, aki kiválóan állt a gólvonalon az első félidő vége előtt, még a Bengals elleni vereséget is nevezte holtszezonja „hajtóerejének”.

„Nyilvánvaló, hogy bármikor, amikor valaki megver téged előző évben, meg akarod győzni őket – mondta Mahomes –, különösen olyan meccseken, amikor legyőztek minket, hogy bejusson a Super Bowlba.

Ehelyett a Chiefs ismét hárommal kikapott a Bengalstól – minden korábbi vereségük azonos különbséggel.

Reid rámutatott erre a hárompontos különbségre, elhárítva minden olyan szót, amely szerint a Bengalsnál van a Chiefs száma.

– Nem érzem így – mondta Reid. – Ez mindjárt a végén jött.