Mit jelent a Seattle Sounders Club világbajnoki veresége az amerikai futball számára?

A Seattle Sounders védője, Alex Roldan a gyepre süllyedt, fejét csalódottan, miután véletlenül elhárította Mohamed Afsha lövését Stefan Frei kapus mellett.

Az Afsha nevéhez fűződő gól elég volt ahhoz, hogy Al Ahly megnyerje a győzelmet, és bejuthasson a FIFA klubvilágbajnokság elődöntőjébe a Sounders költségén – a jutalma pedig a híres Európa-bajnok, a Real Madrid elleni meccs.

Miközben Anthony Taylor játékvezető megfújta az utolsó sípot, az Al Ahly kispadján ülő játékosok és személyzet ünnepelve a pályára vonultak. A közönség tombolt, a legkoncentráltabb ünneplést a kemény Ahly-szurkolók csoportja jelentette az egyik gól mögött.

Mintha kupadöntőt nyertek volna, Roldan reakciója pedig olyan volt, mintha egyet elveszítettek volna. Az európai futballbuborékon kívül talán mégis jelent valamit ez a torna.

Ez minden bizonnyal jelentőségteljes volt a Seattle Sounders számára, és vitathatatlanul általánosabban az amerikai futball számára. A Major League Soccer (MLS) klubja történelmet írt egyszerűen azzal, hogy Marokkóban volt ezen a tornán, az első csapat az Egyesült Államokból hogy játsszon a klubvilágbajnokságon.

Mit jelentett tehát a végső vereség, ha egyáltalán?

Nehéz volt megállapítani, milyen elvárásokat támasztanak a Seattle-lel szemben olyan ismeretlen területen.

Egyrészt az Al Ahly csapatként fennálló erejét és az Al Ahly mint klub méretét egyes negyedekben alábecsülték, még ha maguk a Sounders nem is.

Ahly rekordszámú, 42 egyiptomi bajnoki címmel és rekord 10 CAF [afrikai] Bajnokok Ligája diadallal büszkélkedhet. Ezzel a hazai és kontinens sikerrel vitathatatlanul Afrika egyik legnagyobb és legjobb csapataként tartják számon őket. a legnagyobb és legjobb.

Másrészt maguk a Sounders egy tisztességes összeállítás, és nem kellett kisebbrendűségi érzéssel belemenniük ebbe a játékba, legalábbis a csapatuk és a játékosaik minőségét illetően.

A Seattle ugyanennyit mutatott be az első félidőben Tangerben, amikor ők voltak a jobbak a két csapat közül. Ez önmagában pozitív volt, és némileg meglepő is, tekintettel arra, hogy az egyiptomiak mostanában milyen formában vannak. Az Ahly 2022 augusztusa óta nem veszített minden versenyen, és ezalatt 18 meccset nyert és XNUMX döntetlent játszott.

A kapura lövéseket tekintve nagy helyzet kevés volt, de a Soundersnek megvoltak a lehetőségei nyílások létrehozására, ami több szögletet és szettlabdát eredményezett. A meccs végére Brian Schmetzer csapata igen felülmúlták ellenfeleiket Összesen 12-9, és hat lövése volt a tizenhatoson belül, Ahly kettőhöz képest.

A győztes gól éppoly szerencsétlen volt a Soundersnek, mint Al Ahlynak.

Afsha a lécet találta el a pályán kívülről, és látta, hogy a labda João Paulo félpályás elrúgása után a labda végül a lábához tért. Afsha ezt követő röplabda nem találta el jól, de Alex Roldan megpróbálta hárítani a lövést Frei mellett.

„Kiegyenlített meccs volt” – mondta Schmetzer. „Azt hittem, pillanatok alatt jók a csapatok, de néha ez a játék.

„Egy kis félhibát követünk el, egy kis hibát, a pálya azon részén adjuk ki a labdát, eltalálták a keresztlécet, volt lehetőségünk tisztázni, leesik [Afsha], és ő lő. Alex megpróbálja blokkolni, és a kapuba megy.

„Nagyon sajnálatos a játékosok sok erőfeszítése után.”

A Sounders megmutatta, hogy versenyképesek tudnak lenni ezen a szinten. Nem volt szégyen, ha egy olyan Al Ahly csapathoz mentünk ki, amely a második legtöbbször szerepelt ezen a versenyen, és az évek során olyan csapatokat győzött le, mint a Club America, a Palmeiras és a Monterrey.

A Sounders némi rozsdásodása az utolsó harmadban, valamint az a tény, hogy a meccs végén kaptak gólt, még mindig az előszezonjuknak tulajdonítják, de a gólesélyt a játékosok okozták. frissen a kispadról, João Paulo és az ígéretes 19 éves középpályás, Danny Leyva.

Még ha a játék időzítése is közrejátszott, Schmetzer nem akarta kifogásként használni.

„Nem keresünk kifogásokat” – mondta. „Jó formában vannak a bajnokságban, és majdnem a szezon közepén vannak, szóval ez előny volt számukra, de nekünk is voltak bizonyos előnyök.

„Azt hittem, pillanatok alatt jól szervezettek és fegyelmezettek voltunk. Megint csak ez a gól volt, csak átküldték őket, és ez sajnálatos volt.”

A Seattle-t kritizálni lehet, amiért a 90 percen belül nem ment ki mindent a győzelemért, és csak a meccs végén hozott támadásokat. Schmetzer a meccs utáni interjújában utalt rá, hogy hosszabbításban reménykedik.

Heber és Fredy Montero kiegészítései hatékonyabbak lehetettek a második félidő elején, mivel amikor Ahly gólt szerzett, hiábavalónak tűnt mindkettőjüket a ráadásban.

Mindazonáltal az a tény, hogy van még egy ötlet, hogy a Sounders többet kaphatott volna, talán kellett volna ebből a játékból, azt jelzi, nekik és más amerikai kluboknak is megvan a helyük ezen a tabellán az interkontinentális versenyben, főleg, hogy a Sounders még csak nem is a legjobbak közé tartozik. pillanatnyi legjobb csapat az MLS-ben.

Tekintettel a gól jellegére és a játék összmérlegére, nem feltétlenül a jobb csapat verte meg aznap, de ugyanakkor nem szégyen egy hatalmas, jó formában lévő klubtól kikapni, mint pl. Al Ahly.

Seattle veresége volt, de biztató volt, hogy az Egyesült Államok csapatai versenyképesek lehetnek ezen a szinten és ezen a színpadon, és talán Sounders teljesítménye hitet ad az amerikai kluboknak a jövőbeni interkontinentális versenyeken.