A legjobb amerikaiak, Jessica Pegula, Coco Gauff, Madison Keys mély futásra készülnek az Australian Openen

Az elmúlt három évben egy-egy amerikai nő bejutott a döntőbe az Australian Openen.

Sofia kenin 2020-ban nyerte el a címet és Jennifer Brady és a Danielle Collins 2021-ben és '22-ben a döntőbe jutott.

A 2023-as torna hétfőn kezdődik, a világranglista harmadik helyén álló Jessica Pegula (3), Coco Gauff (28) a 7. helyen, Madison Keys (18) pedig a 10. helyen áll, hogy mélyrepüléseket hajtson végre. Collins, a másik nagy ütő a 27. helyen áll.

A címvédő Ash Barty sokkolta a teniszvilágot azzal, hogy márciusban visszavonult, Ez azt jelenti, hogy 2023-ban új bajnok lesz.

„Azt hiszem, az amerikai nők mostanában nagyon jól játszottak, elsősorban Jessica Pegula” – mondta Mary Joe Fernandez, az ESPN elemzője szerdán egy riporterekkel folytatott konferenciahíváson.

„Nagyon lenyűgözött a fejlődése, az elszántsága” – tette hozzá Fernandez. "Kétségtelenül ő az, akire figyelni kell az Australian Openen."

Pegula, aki a múlt héten Sydneyben a vegyescsapatok United Cup-ot megnyerő amerikai csapatot vezette, az első körben a román Jaqueline Cristiannal találkozik.

Ta Buffalo Bills tulajdonosainak, Terrynek és Kim Pegulának a lánya, a Pegula 2022-ben három főversenyen – az Australian Openen, a French Openen és a US Openen – bejutott a negyeddöntőbe, minden alkalommal vereséget szenvedve a későbbi bajnoktól. Megnyerte a WTA 500 United Cupot Ausztráliában, ahol az elődöntőben a világelső Iga Świątek 1:6, 2:6-re verte.

„Úgy gondolom, hogy a gyorsaság a pályán, amelyen Iga Świątek játszott, nagy tényező volt” – mondta Patrick McEnroe, az ESPN-től a hívás során. "Azt hiszem, az Australian Open elég gyors lesz, de általában nem olyan gyors, szóval számomra ez egyfajta X-faktor a számára, mert úgy gondolom, hogy ha a pálya egy kicsit lassabb, az egy kicsit megnehezíti a dolgát. hogy olyan átható játékot játsszon, amelyet olyan jól tud játszani.”

A múlt héten Aucklandban tornát nyerő Gauff kemény első körös próbatétel elé néz Katerina Siniakova ellen, aki novemberben legyőzte őt a Billie Jean King Cup döntőjében. Még soha nem volt túl a negyedik fordulón Melbourne-ben.

„Még mindig csak tinédzser, és folyamatosan fejlődik, és dolgozik a játékán” – mondta Fernandez Gauffról. – Azt hiszem, idő kérdése, hogy mikor tör át egy szakon. A francia nyílt teniszbajnokságon már döntős volt, szóval ez jó.”

McEnroe hozzátette: „Úgy gondolom, hogy idén Coco számára az a cél, hogy jobban menedzselje az időbeosztását, hogy a legnagyobb versenyeken elérje a csúcsot, mert kétségtelen, hogy kopogtat az ajtón.”

Keys, aki tavaly az elődöntőben veszített Barty ellen, az orosz Anna Blinkovával találkozik az első körben, míg Collins az orosz Anna Kalinskaya-val találkozik. Egy másik amerikai, a világranglista 29. helyén álló Amanda Anisimova az ukrán Marta Kosztjukkal találkozik az első körben.

„Nagyon boldog voltam, amikor láttam, hogy Madison Keys milyen jól játszik a United Cupon” – mondta Fernandez. „Öt meccset nyert, és mindig jó emlékei vannak Ausztráliában, és úgy tűnik, mindig jól játszik odalent. Szóval ő potenciális.

„Akkor meglátjuk Danielle Collins-t, a tavalyi döntőst. Erősen megy ezen a héten a felkészülési versenyen. Ha meleg, vigyázz; az egyik legjobb backhand a játékban. Biztosan tud némi kárt okozni odakint.”

A lehetséges női negyeddöntők a következők: Swiatek vs. Gauff a tavalyi francia nyílt teniszbajnokság döntőjének visszavágójaként, amelyet Swiatek nyert meg, és a Pegula vs. 6. Maria Sakkari a zárójel felső felében; és Jabeur vs. 5. Aryna Sabalenka, valamint 4. Caroline Garcia vs. 8. Daria Kasatkina az alsó félidőben.

Egy másik nagy első körös meccs a kétszeres Australian Open-bajnok Victoria Azarenka Kenin ellen, aki 2020-ban a Melbourne Parkban bajnok lett.

„Mind az [amerikai] férfiaknak, mind a nőknek nagyon izgalmas volt látni, ahogy fejlődtek, bejutottak a legjobb 10-be, és most tényleg úgy érzik, hogy egy lövéssel belemennek ezekbe a Grand Slam-bajnokságokba” – mondta Fernandez.