Tom Brady 2023-ban visszatérhet, de nem a Tampa Bay Buccaneersnél kellene

Ha Tom Brady visszatér a 24. szezonra, akkor annak egy másik csapattal kell történnie.

Miután a Tampa Bay Buccaneers 35-7-re vereséget szenvedett a San Francisco 49ers ellen, egy dolog nagyon világossá vált: Brady nem fog újabb Super Bowlt nyerni ezzel a csapattal.

A támadósor felé mutatunk, és az egységet érő kulcssérülések – a kezdőcsapat Tristan Wirfs és a kezdő center Ryan Jensen továbbra is kimaradtak –, de a problémák túlmutatnak a porózus támadósoron.

Miközben Brady 23 éves pályafutása harmadik legrosszabb vereségét szenvedte el, az offense egy újabb gyengébb ütést szenvedett el: az első félidőben gól nélkül maradt, és csak 4-16-ra váltott a harmadik lefelé tartó konverziókkal. A tetejébe a Tampa Bay nyolc büntetőt rótt ki 62 yardra, szemben a San Francisco 49ers két 15 yardos büntetőjével.

Egy olyan játékban, amely jól példázza, hogy a Buccaneers mennyire hanyag volt ebben a szezonban, Mike Evans 68 yardos touchdown-passzt érvénytelenített az első negyedben Donovan Smith tackle tartása miatt.

„Röviden: felrúgtuk a fenekünket” – mondta Todd Bowles vezetőedző a meccs után. „Minden fázisban rosszul játszottunk. Rosszul edzettünk. Kioktattak minket. Köszönet Kyle-nak (Shanahan) és a srácainak, nagyszerű munkát végeztek. Támadásban rúgták a fenekünket, védekezésben pedig rúgták a seggünket.”

Egy szilárd védekező egységen kívül a Buccaneers semmilyen szempontból nem jeleskedik. A passzjáték lassú, és nagymértékben függ Leonard Fournette-től és Rachaad White-tól, hogy ellensúlyozza az alkalmatlan támadósort. Fournette vezette a Tampa Bay-t a fogadásokban (hat), míg White a második helyen (öt) végzett a vereségben.

A futójáték továbbra is elkeseredett, White csupán sebtapaszt nyújt egy támadó támadáshoz, amely már megszokta, hogy egy 45 éves Bradyre hagyatkozik, hogy több mint 50 passzkísérletet dobjon a játék során.

Miután a San Francisco ellen 35-7-re elveszített meccset 55 passzkísérletével befejezte, ez volt az ötödik alkalom, hogy ebben a szezonban legalább 50 passzkísérletet dobott egy meccsen. Belépett a játékba passzkísérletekben vezeti a bajnokságot (524), és meccsenként átlagosan 44.1 passzkísérletet ad. A perspektíva szempontjából Brady olyan ütemben van, hogy 751 passzkísérletet dobjon a szezonban.

Ez a szám meghaladná az előző szezonban dobott 719 passzkísérletet, és meg is tenné megdöntötte a passzkísérletek rekordját egyetlen szezonban állította be Matthew Stafford 727 passzkísérletével.

A különbség az, hogy Stafford 24 évesen csinálta ezt 2012-ben, míg Brady egymást követő második szezonban csinálja ezt a negyvenes évei közepén.

„Mindenkinek jobban kell játszania” – mondta Brady. „Nem túl gyakran játszottunk egyenletesen jól. Négy negyed óta nem játszottunk vele. Néha játszottunk vele egy keveset. Ma egyáltalán nem. Néhány meccsen öt percig jól játszottunk, és 55 percig nem. Néhány meccsen elég jól játszunk egy félidőt. Nem játszottunk folyamatosan jól egy meccsen.”

Egyszerűen rossz az edzés, a támadósor, a futójáték és a játékhívás. És képzeld csak? A Buccaneers közel sem annyira a támadó végén, hogy ellensúlyozza az összes rossz tulajdonságot Rob Gronkowski és Antonio Brown nélkül.

Itt van egy Buccaneers csapat, amely az utolsó lábán küzd a rájátszásba kerülésért az NFC déli részében. Ez egy olyan megosztottság, hogy csak egy meccsel vezetnek a Carolina Panthers ellen (5-8), amely korábban PJ Walkerrel legyőzte a Tampa Bay-t, néhány nappal azután, hogy Christian McCaffrey-t lecserélte a szezon elején.

Bár a Buccaneers továbbra is irányítani fogja a rájátszás sorsát mindaddig, amíg a szezon utolsó két meccsén legyőzi az Atlanta Falconst és a Pantherst, minden lehetséges ennek a gyengécske csapatnak.

Brady szabadügynök lesz ebben a holtszezonban. És bár még mindig nem világos, hogy pontosan mit hoz a jövője, mit is egyértelmű, hogy nagyon reális esély van rá, hogy visszatérjen egy másik szezonra. Mint Ian Rapoport és Tom Pelissero az NFL Networktől Közvetlenül a Bucs veresége előtt arról számolt be, hogy Brady számára „minden lehetőség” van – beleértve, hogy a következő szezonban egy másik csapatban játszhat.

As Jeff Howe az Athletic című filmből A közelmúltban megállapították, hogy nem lehet hiány a veterán hátvéd potenciális kérőiből – a 49ers, a Las Vegas Raiders, a New England Patriots és a Tennessee Titans mind lehetséges leszállóhelyek a kortalan csoda számára.

Brady talán egy lépést veszített az előző szezon óta. Úgy tűnik, gyakrabban hiányzik neki a nyitott fogadók, mint az előző szezonokban, és nyilvánvaló, hogy 45 éves teste által elért találatok számát egyszerűen csak hiányos passzok dobásával próbálja minimalizálni.

Az sem segít, hogy a touchdown-százaléka (3.1%, 27. helyen áll) és a kísérletenkénti yardja (6.4 yard, 30. helyezés) rangot a bajnokság utolsó helye felé tart.

De ez annál is inkább indokolja, hogy Brady-nek olyan csapatot kell keresnie, amelynek jobb mellékszereplője van, hogy elfedje néhány hiányosságát pályafutása utolsó szakaszában, ha azt tervezi, hogy még egy szezonban játszik.

A Buccaneers megteszi belép a 2023-as holtszezonba felett 45 millió $ negatív, ami a felső határt illeti, a liga második legrosszabb száma. Ez azt jelenti, hogy a Tampa Bay-nek komoly lépéseket kell tennie, csak hogy helyet teremtsen a következő szezonra.

Ha Brady lehetőséget akar a naplementére egy újabb ringgel lovagolni, akkor nehéz döntést kell meghoznia, amikor belép a holtszezonba.

Ez azt jelenti, hogy elhagyja a Tampa Bayt.