Tom Brady 8-0-ra szeretne javítani. Dallas Cowboys a hétfői NFL rájátszásban

9. január 2002-én Tom Brady megjelent első rájátszásában, és segített a New England Patriotsnak legyőzni az Oakland Raiders csapatát havas körülmények között Foxboróban, Mass. Azóta Brady vitathatatlanul az NFL történetének legjobb játékosa és vitathatatlanul a legjobb játékos lett. hátvéd az utószezoni győzelmek és számos statisztikai kategória tekintetében.

Hétfő este Brady visszatér a rájátszásba, amikor a Tampa Bay Buccaneers a Dallas Cowboyst fogadja Wild Card meccsen.

Brady a legtöbb meccs (47), győzelem (35), Super Bowl győzelem (7) és Super Bowl-szereplés (10) NFL utószezoni rekordja.

Ő is felsők minden idők rájátszásának listáján 13,049 7,339 passzolt yarddal (Peyton Manning következik 86 45-cel); 1,855 touchdown passz (Joe Montana és Aaron Rodgers következik 1,027-tel); 1,165 passzkísérlet (Manning következik 649-el); 14 sikeres teljesítés (Manning a következő 6-el); és XNUMX nyert hajtás (John Elway következik XNUMX-tal).

45 éves Brady 11 évvel idősebb, mint a rájátszás következő legfiatalabb kezdő hátvédje (Kirk Cousins, a Minnesota Vikings), és legalább 18 évvel idősebb, mint 10 a fennmaradó 12 hátvéd közül, akik várhatóan a rájátszásban indulnak ebben a szezonban.

A 40. életévének betöltése óta Brady 10 playoff-mérkőzést és két Super Bowlt nyert. Az NFL történetében csak négy másik hátvéd volt nyerte 40 éves kor feletti rájátszás: Drew Brees, Brett Favre, George Blanda és Vinny Testaverde egy-egy.

Brady pályafutása során hétszer találkozott a Cowboysszal, és mindegyiket megnyerte, de hétfőn játszik először Brady a Dallas ellen a rájátszásban.

A Cowboys (12-5) a 2.5 pontos favorit, szerint több sportfogadónak, noha idegenben játszanak, szeptemberben kikaptak a Tampa Baytől (8-9), és a közelmúltban hosszú ideje volt csalódás a rájátszásban.

Sőt, amióta 1996 januárjában négy szezonon belül harmadszor megnyerte a Super Bowlt, a Cowboys nyerte csak négy rájátszást, és soha nem jutott tovább az NFC konferencia bajnoki mérkőzésére.

Íme egy pillantás arról a hét alkalomról, amikor Brady játszott a Cowboys ellen

16. november 2003. – A Patriots 12-0-ra legyőzte a Cowboyst New Englandben

Brady nem volt a legjobb állapotban, kitöltésével 15 passzból mindössze 34, 212 yard és nincs touchdown. De társa, a Cowboys hátvédje, Quincy Carter még rosszabb volt, három interceptiont dobott. A Patriots két mezőnygólt és egy kétyardos touchdownt szerzett

A mérkőzésen a Patriots edzője, Bill Belichick és a Cowboys edzője, Bill Parcells játszott, aki abban a szezonban lépett ki a visszavonulásból. Belichick egykor Parcells alatt dolgozott a New York Giants védelmi koordinátoraként.

A Patriots végül megnyerte a Super Bowlt abban a szezonban, míg a Cowboys a Carolina Panthers ellen kapott ki egy wild card-játékban.

14. október 2007. – A Patriots 48-27-re legyőzte a Cowboyst Dallasban

Brady dobta 388 yardot és karriercsúcsot jelentő öt touchdownt, miközben a Patriots 6-0-ra javított. Abban a szezonban Brady megszerezte első NFL legértékesebb játékosának díját: 4,806 yardot dobott, és ligarekordot ért el, 50 touchdownt és mindössze nyolc interceptiont.

A New England tökéletes 16-0-s mérleggel zárta az alapszakaszt, és megnyerte az első két rájátszást, mielőtt kikapott a Giantstől a Super Bowlban. A Giants abban az évben a Cowboyst is kiejtette a rájátszásból a wild card körben.

16. október 2011. – A Patriots 20-16-ra legyőzte a Cowboyst New Englandben

A Cowboys a negyedik negyedben 16 yardos mezőnygóllal 13-26-ra vezetett. De 22 másodperc van hátra, Brady befejezték egy meccset megnyerő, 8 yardos touchdown passzt a tight end Aaron Hernandeznek.

A Patriots az AFC első számú kiemeltjeként lépett be az utószezonba, és bejutott a Super Bowlba, ahol ismét vereséget szenvedett a Giants ellen. Eközben a Cowboys 1-8-ra zárta a szezont, és Jason Garrett edző első évében kihagyta a rájátszást.

11. október 2015. – A Patriots 30-6-re legyőzte a Cowboyst Dallasban

Ez a játék soha nem volt kétséges, mint a Patriots domináló, nagyrészt Bradynek köszönhető, aki két touchdownt dobott, és még egyet futott. A Cowboys a kezdő hátvéd, Tony Romo nélkül játszott, akinek eltört a bal kulcscsontja.

A Hazafiak elveszett a Denver Broncos ellen 20-18-ra az AFC címmérkőzésén, amikor a cornerback Bradley Roby 12 másodperccel a hátralévő idővel hárította Brady passzát egy kétpontos átalakítási kísérlet során. A Cowboys eközben elveszítette utolsó négy meccsét, és 4-12-re végzett, így kihagyta a rájátszást.

24. november 2019. – A Patriots 13-9-ra legyőzte a Cowboyst New Englandben

45 másodperc volt hátra az első negyedből, és Brady 10 yardos touchdownt dobott, így 7-0-ra vezetett. De ezt követően egyik csapat sem szerzett touchdownt, mindössze öt mezőnygólt.

Brady 17 passzkísérletéből csak 37-et teljesített, míg a Cowboys hátvédje, Dak Prescott 19-ból 33-et ment el, és interceptiont dobott. 1:49 hátralévő idővel Prescott úgy tűnt, hogy egy 20 yardos passzt teljesített a 4. downnál és a 11-esnél, de a hívás felborult visszajátszáson keresztül, gyakorlatilag véget vetve a játéknak.

A győzelem 10-1-re javította a Patriots rekordját, de az alapszakasz utolsó öt meccséből hármat elveszítettek. Ezután a Tennessee Titans ellen veszítettek egy wild card meccsen, amely Brady utolsó meccse volt a Patriotsszal, mivel 2020 márciusában szerződést írt alá a Buccaneersszel. A Cowboys 8-8-ra zárt, kihagyta a rájátszást, és kirúgta Garrettet. szezon után.

9. szeptember 2021. – A Buccaneers 31–29-re legyőzte a Cowboyst Tampában

Ez a csütörtök esti meccs volt az NFL szezonnyitója, és megfelelt a meccs előtti hírverésnek.

A Buccaneers 28-19-re vezetett Brady touchdown-passzára a harmadik negyed közepén. A Cowboys ezután 28-26-ra csökkentette hátrányát Prescott touchdown-passzával a harmadik negyed végén, és 29-28-ra vezetett Greg Zuerlein 1 yardos mezőnygóljára 24:48-re. De Tampa egy 11 játékos meghajtással válaszolt, tetőzve Ryan Succop meccsgyőztes, 36 yardos mezőnygóljával, két másodperccel a hátralévő idővel.

A Buccaneers volt a Super Bowl uralkodó bajnoka és az NFC második helyezettje, de a divíziós fordulóban 2-30-re kikapott a Los Angeles Ramstól, amely végül megnyerte a Super Bowlt. A Cowboys eközben a San Francisco 27ers ellen kapott ki egy wild card meccsen.

11. szeptember 2022. – A Buccaneers 19-3-ra legyőzte a Cowboyst Dallasban

A második egymást követő szezonban a Tampa és a Dallas játszott egymással a szezonnyitón. De ezúttal a játék minden volt, csak nem klasszikus.

A Cowboys 3-0-ra vezetett mezőnygóllal a meccs első drive-jában, de gólt már nem szereztek. A Buccaneers Succop négy mezőnygóljával és Brady 5 yardos touchdown-passzával szerzett gólt. befejezett 18/27 212 yardot és interceptiont.