A jó, a rossz és a csúnya a Green Bay Packers szezonzáró vereségéből a Detroit Lions ellen

A Detroit Lions rájátszásbeli álmai elhaltak 40 perccel azelőtt, hogy vasárnap este pályára léptek a Green Bay ellen. A Packersnél viszont minden megvolt, amiért játszani kellett.

A Detroit edzője, Dan Campbell azonban nem változtatott a játéktervén. A Lionsnak és a régi edzőjüknek egy gólja volt, és csak egy gólja volt.

„Nem akarjuk, hogy elmenjenek” – mondta Campbell a Packersről. – Ez a mi motivációnk.

Nos, a Lions nem engedte el a Packerst.

A Detroit okosabban, keményebben és jobban játszott, és a Lambeau Fielden megdöbbentő 20-16-os győzelemmel vetett véget a Packers rájátszás-álmainak.

A Green Bay négymeccses győzelmi sorozata megszakadt, 8-9-re esett, és 2018 óta először hagyta ki az utószezont. A Detroit 9-8-ra zárta az évet, és győzelme lehetővé tette, hogy Seattle – és nem a Green Bay – megszerezze az NFC-t. a hetedik és egyben utolsó rájátszásbeli hely.

Íme, a jó, a rossz és a csúnya Detroit Green Bay elleni lenyűgöző győzelméből.

A JÓ

CHRISTIAN WATSON: A Packers újonca idén harmadszor tette le a 100 yardos korlátot – mindez november 13-a óta történt.

Watson öt passzt kapott el 104 yardon keresztül, amit egy akrobatikus 45 yardos fogadás emelt ki a harmadik negyed végén a Lions 14 yardos vonalánál. Két játékkal később Rodgers 13 yardos TD-passzt adott Allen Lazardnak, így a Green Bay 16-13-ra vezetett.

MASON CROSBY: A 38 éves Crosby a második legidősebb rúgó a bajnokságban, csak a San Francisco-i Robbie Gould (40) mögött. De Crosby továbbra is magas szinten teljesít.

Crosby vasárnap három mezőnygólt lőtt – 22, 49 és 48 yardos rúgásokat. Crosby egyedüli kihagyása 53 yardról érkezett, amikor eltalálta a keresztlécet, és a labda visszapattant az endzone felé.

Crosby a szezont 25/29-ben zárta mezőnygólokkal (86.2%), ami 16 éves pályafutása ötödik legjobb éve.

EZ ÉS AZ: Robert Tonyan akrobatikus, 21 yardos elkapást ért el a második negyedben, ami Mason Crosby éjszakai harmadik mezőnygóljához vezetett. … Aaron Rodgers hátvéd kemény számolással rávette a Lions újonc defensive endjét, James Houstont, hogy a második negyed végén leugorjon az oldalról. … Matt LaFleur megnyert egy kihívást, amikor tiltakozott egy 15 yardos Amon-Ra St. Brown fogadás ellen. Az elkapás miatt a Lions egy first downt kapott volna, de ehelyett puntra kényszerítette Detroitot. … Az újonc első körös defensive end Devonte Wyatt, aki 0.5 sack-el lépett pályára ebben a szezonban, megkapta idei első teljes zsákmányát.

A ROSSZ

ÓVÁNSÁGOS RODGERS: Aaron Rodgers összesen 13 interceptiont szerzett 2019-2021 között. Vasárnap Rodgers 12-est dobottth 2022 interceptionje, ami a második legtöbb volt pályafutása során.

Az egyetlen szezon, amikor Rodgers több interceptiont dobott, 2008-ban volt – első évében kezdőként –, amikor 13-at dobott.

A 12th A 12. számú interception a negyedik negyed végén történt, amikor a Packers 20-16-os lyuknál járt. Rodgers nagy lövéssel vágott neki Christian Watsonnak, de a detroiti biztonsági Kerby Joseph tökéletesen olvasta a játékot, és elkapta Rodgerst.

Joseph kétszer is hárította Rodgerst a Detroit Green Bay elleni 9. heti győzelmében. Ezzel Joseph lett a történelem első játékosa, aki egy szezonban háromszor is elkapta Rodgerst.

VÖRÖS ZÓNA, HALT ZÓNA: A Packers a 23. helyen lépett pályárard vörös zónás támadásban, a 51.9-on belüli utak mindössze 20%-án szereztek touchdownt.

Green Bay első éjszakai autóútján sem volt jobb a helyzet. A Packers első és gólja volt az 5-ből, de két futott játék és egy hiányos passz mindössze egy yardot ért el.

Crosby ezután 22 yardos mezőnygólt lőtt.

MINDEN GÁZ NINCS FÉK: Matt LaFleur 2019-es újonc szezonjában használta először a „minden gáz, fék nélkül” kifejezést. Amellett, hogy a 2020-as NFC-bajnokságban elvesztette az idegeit, LaFleur azóta is rendkívül agresszív.

Ez a megközelítés azonban gyakran visszaüthet – és ez történt vasárnap korán.

A Packersnek volt egy negyedik és 1-es ütése a saját 32-nél. A Green Bay mozgásba hozta Allen Lazardot, átadta neki a labdát, de a beállós Alex Anzalone 1 yardos vereséget szenvedett.

A Packers védelme kitartott, de a Detroit 37 yardos mezőnygólt kapott Michael Badgleytől, amivel kiegyenlítette a meccset, 3-3.

VAJ UJJAK: A Green Bay 9-3-ra vezetett az első félidő végén, és kétgólos vezetésre hajtott.

A második és 4-es meccsen Rodgers passzolt Aaron Joneshoz, és 8 yardot szerzett. De Jones hibázott, és a detroiti Will Harris felépült, 1:16 volt hátra a félidőből.

Jonesnak ez volt az év ötödik fumble-je, a második legtöbb futballjátékos az NFL-ben.

EZ ÉS AZ: A Packers jobb tackle, Yosh Nijman az első félidőben két sacket engedett a Lions újonc defensive endjének, Aidan Hutchinsonnak, majd az újonc Zach Tom kispadjára került. … A detroiti Kalif Raymond elkapott egy 43 yardos passzt Jared Gofftól a Green Bay 1 yardos vonalára. Egy játékkal később az egykori Packer Jamaal Williamsnek megvolt a 16th az év rohanó TD-je. Williams később megszerezte a meccset megnyerő TD-t – az ő 17-étth szezonban, amely új detroiti rekordot döntött. … Wideout Romeo Doubsnak volt néhány kritikus esete. … Return ász, Keisean Nixon 19.8 yardon tartotta vissza a kezdőrúgást.

A CSÚNYA

QUAY WALKER: A Green Bay újonc linebackerét a negyedik negyed közepén diszkvalifikálták, miután meglökte a Lions orvosi stábjának egyik tagját.

A Detroit irányítója, D'Andre Swift figyelmet kapott, amikor Walker ostoba módon meglökte az Oroszlánok orvosi csapatának egyik tagját. Walkert sportszerűtlen magatartásért leigazolták, majd kizárták.

Walkert sportszerűtlen büntetéssel is sújtották, és ki is dobták a játékból a 8. héten, Buffalóban elveszített meccsen. Ott Walker a Buffalo gyakorlócsapat tight endjét, Zach Davidsont a Bills oldalvonalára lökte.

Walker félelmetes kilenc pontot ért el az 50 kérdésből álló Wonderlic teszten a tavalyi draft előtt. Ez piros zászlót tűzött ki több vezérigazgatónál.

És bár Walkernek stabil újonc szezonja volt, az, hogy képtelen kordában tartani az érzelmeit, óriási probléma a továbblépésben.

RASUL DOUGLAS: A Lions 9-3-ra elhúzott, 2 másodperc volt hátra az első félidőből, és a kicker Michael Badgley beállt egy 48 yardos mezőnygólba. A második negyed közepén Badgley 46 yardot kihagyott.

Badgley rúgása előtt a Packers időtúllépést adott ki, és Douglas érthetetlen módon jött, hogy megragadja a futballt. Volt némi lökdösődés a csapatok között, majd Douglas meglökte a támadófalember, Dan Skipper arcmaszkját.

Douglas 15 yardot kapott felesleges durvaság miatt, így a mezőnygól kísérlete 33 yardra csökkent. Badgley ezt megtette, és a félidőben 9-6-ra csökkentette a Green Bay előnyét.