A Tampa Bay Buccaneers a playoff veresége után Byron Leftwich támadókoordinátortól továbbjut

Úgy tűnik, a Tampa Bay Buccaneers készen áll a továbbjutásra Byron Leftwichtől.

Miután a csapat 31-14-re elveszítette a Dallas Cowboyst a rájátszás nyitómeccsén, a Buccaneers várhatóan kirúgja a támadókoordinátort. Scott Reynolds, a Pewter-jelentés.

"Most, hogy a Bucs 2022-es szezonja a végéhez ért, miután a Tampa Bay 31-14-re elveszítette a Dallast a rájátszás Wild Card fordulójában, a Pewter Report arról számolt be, hogy a csapat várhatóan kirúgja Byron Leftwich támadókoordinátort" - mondta Reynolds. .

Reynold megjegyezte, hogy a lépést már egy ideje várták, a Buccaneers pedig jóváhagyta a Leftwich kirúgásának tervét a szezon közepén. Todd Bowles vezetőedző azonban nem látott potenciális felminősítést a jelenlegi stábban – ez az oka annak, hogy kitartottak a Leftwich mellett, annak ellenére, hogy a támadóegység egész szezonban küzdött.

„A Bucs elfogadta azt a tervet, hogy kirúgják a Leftwich-et a szezon közepén – akár a Ravens-meccs után, akár a csütörtök esti futball-mérkőzés után” – mondta Reynolds. „Ehelyett Bowles úgy döntött, hogy megbízik a védelmében és Brady hősiességében, és remélte, hogy a Leftwich és a támadóstáb javíthat az út során, ami nem történt meg. Valószínű, hogy Bowles nem látott potenciális frissítést a play-callerben a jelenlegi stábban, ezért maradt a Leftwichnél az év hátralévő részében.”

Leftwich éppen a negyedik szezonját fejezte be a Buccaneers támadókoordinátoraként, amely a Bruce Arians-rezsim maradványa. A 43 éves támadókoordinátor azonban az első, Arians nélküli szezonban nehezen tudta vezetni a támadóegységet – ez nagy oka annak, hogy a Tampa Bay 8-9-es mérleggel küzdött.

A Buccaneers ebben a szezonban átlagosan 18.4 pontot szerzett meccsenként, ezzel a 25. helyen áll a bajnokságban. Ez messze elmaradt az előző szezonban átlagosan 30.1 ponthoz képest és a 30.8-as szezonban mért 2020 ponthoz képest.

A Tampa Bay nem mutatott javulást a szezon legnagyobb meccsén. Annak ellenére, hogy a szezonnyitón legyőzték a Cowboyst, úgy néztek ki, mint a csapat héja az 1. héten. A Buccaneers csak a harmadik negyed végén szerezte meg a meccs első pontjait, és nem szerezte meg a második touchdownt sem. egészen addig, amíg a meccs elérhetetlenné vált, 2:04 volt hátra a negyedik negyedből.

Leftwich korábban az elmúlt években a vezetőedzői keresések közkedvelt neve volt, az elmúlt holtszezonban interjút készített a Jacksonville Jaguars vezetőedzői állásával. Nevét azonban eltávolította a mérlegelés alól, és a Jaguarok végül felbérelték Doug Pedersont.

A lépés nem éppen meglepő, tekintve, hogy a Buccaneers reméli, hogy visszacsábítják Tom Bradyt egy negyedik szezonra. Amint arról beszámolt Ian Rapoport, az NFL Network-től, A Tampa Bay újra le akarja szerezni Bradyt. Azonban van esély arra, hogy Brady nem tér vissza a Buccaneershez.

„Tom Brady szabadügynök az idei szezon után” – mondta Rapoport. „46 éves lesz, és azt mondanám, hogy van rá esély, hogy nem tér vissza a Tampa Bay Buccaneershez, annak ellenére, hogy nagyon szeretnék visszakapni, és erőfeszítéseket tenni ennek érdekében.”

Tekintettel arra, hogy az offense a szezon során nem javult, Leftwich kirúgása szinte elengedhetetlen volt, ha a Tampa Bay azt reméli, hogy újra szerződteti Bradyt.

A Buccaneers egy második szezonra visszaadja Bowles vezetőedzői posztját annak ellenére, hogy a Tampa Bay-ben küzdött, mindössze két évvel a Super Bowltól. Rick Stroud a Tampa Bay Times-tól korábban közölték.

"Egy előre nem látható változástól eltekintve a Bucs azt tervezi, hogy a 2023-as szezonban megtartja Todd Bowles vezetőedzőjét, függetlenül a Dallas Cowboys elleni, hétfő esti, wildcard-rájátszás eredményétől" - mondta Stroud.

Mivel a Leftwich távozóban van, Brady pedig valószínűleg továbblép, a Buccaneers egy hatalmas újjáépítési projekt előtt állhat a holtszezonban. A Tampa Bay több mint 43 millió dollárral meghaladja a fizetési sapkát a holtszezonban, a második legmagasabb pontszám az NFL-ben. Valószínűleg el kell hagyniuk a kulcs veteránokat, hogy szabaddá váljanak Brady újbóli leigazolásának esélyei.