Serena Williams bejelentette visszavonulását

Serena Williams visszavonul a tenisztől, miután részt vett a US Openen ebben a hónapban – jelentette be kedd reggel cikkben in divat, ezzel lezárva a 23-szoros Grand Slam-bajnok legendás pályafutását.

Főbb tények

A 40 éves Williams a legtöbb Grand Slam-címmel vonul vissza az Open Era-ban.

Williams is az legtöbbet kereső női teniszező valaha is, több mint 94 millió dollárt nyert pályafutása során, ami több mint kétszerese a legközelebbi játékosnak, nővérének, Venus Williamsnek, akinek karrierje során 42 millió dollárt nyert.

Egy év kihagyás után Serena Williams júniusban visszatért Wimbledonba, és elvesztette nyitómeccsét.

A pályán uralma alábbhagyott az elmúlt években, legutóbb 2017-ben nyert Grand Slam-bajnokságot.

Fő háttér

A Los Angeles-i Compton negyedben nevelkedett Williams nővérek szupersztárrá emelkedését 2021-ben írták le. Richárd király, amely Oscar-díjra jelölték a legjobb film kategóriában. Williams a világ egyik legjobban fizetett sportolója volt pályafutása nagy részében, és a pályán elért nyereményei mellett évente több tízmillió dolláros támogatást kapott a szponzoroktól, köztük a Gatorade-tól és a Nike-tól. Kockázati tőkealapja, a Serena Ventures márciusban 111 millió dollárt gyűjtött be az első finanszírozási körben.

Fontos ajánlat

Williams beírta divat: „Nem valami ceremoniális, végső pillanatot keresek a pályán. Borzasztóan elbúcsúzom, a világ legrosszabb. De kérlek, tudd, hogy sokkal hálásabb vagyok érted, mint amit szavakkal ki tudok fejezni. Annyi győzelemhez és sok trófeához vittél el. Hiányozni fog az én verzióm, az a lány, aki teniszezett. És hiányozni fogsz."