Scottie Scheffler 13.2 millió dolláros nyereménye egy évados PGA Tour rekordot döntött

Scottie Schefflernek emlékezetes szezonja volt harmadik évében a PGA Touron. Négyszer nyert – köztük első nagy bajnoki címét a Masters Tournamenten –, feljutott a világranglista első helyére, és bevételi rekordot állított fel, csaknem 1 millió dollárral.

A PGA Tour e héten kezdődő rájátszásával Scheffler a történelem negyedik golfozójaként fejezte be az alapszakasz menetrendjét, több mint 10 millió dolláros tornagyőzelmekkel, csatlakozva Jordan Spiethhez, Vijay Singhhez és Tiger Woodshoz. Spieth 12-ben állította be a korábbi 2015 millió dolláros határt, míg Woods az egyetlen játékos, aki többször (10-ben, 2005-ben és 2007-ben) túllépte a 2009 millió dolláros mérföldkövet.

Scheffler 2.7 millió dollárt zsebelt be a Masters-győzelemért, valamint további 2.1 millió dollárt a World Golf Championships-Dell Technologies Match Play eseményen és az Arnold Palmer Invitationalon aratott győzelméért. Majdnem 1.5 millió dollárt kapott a WM Phoenix Open megnyeréséért, ami alig maradt el a US Open második helyezéséért. Scheffler három második helyezést ért el a 2021–22-es szezonban, ami azt jelenti, hogy 1 rajtjából majdnem 3/22-ban az első két helyen végzett.

Versenynyereményein felül Scheffler 4 millió dollár bónuszt gyűjtött be, amiért az egész szezont átölelő Comcast élén végzett.CMCSA
Business Tour Top 10 helyezés. A FedExCup alapszakaszának első 10 helyezettje összesen 20 millió dolláros bónuszt kap. Scheffler további 1 millió dollárt is kapott az egész szezonban tartó Aon Risk Reward Challenge megörökítésére, egy egyedülálló versenyre, amely minden résztvevő eseményből összegyűjti a két legjobb pontszámot, amelyen egy játékos részt vesz.

Schefflernek most megvan az esélye, hogy megduplázza teljes szezonját, mivel az idei FedEx-kupa győztese 18 millió dollárt kap, ebből 17 millió dollárt készpénzben (a másik 1 milliót a nyugdíjszámlájukra utalják).

A FedExCup selejtezőjének legjobb 125 játékosa helyet szerzett a PGA Tour rájátszásában, amely a FedEx St. Jude bajnoksággal kezdődik a TPC Southwindben, Memphisben augusztus 11-14. Innen 70 játékos jut tovább a BMW bajnokságba a Wilmington Country Clubban (Delaware) augusztus 18-21. A legjobb 30 továbbjut az augusztus 25-28-i Tour Championship-re az atlantai East Lake Golfban.