Rafael Nadal megnyerte a 14. francia nyílt teniszbajnokságot, a 22. Major Bajnokságot, ezzel megnövelte az előnyt a rivális Federer és Djokovic előtt

Tizenhét évvel azután, hogy 2005-ben megnyerte első francia nyílt teniszbajnokságát, Rafael Nadal 36 évesen még mindig uralja kedvenc tenisztornáját.

A spanyol megszerezte 14. Roland Garros-bajnoki címét és rekordot meghosszabbító 22. nagybajnoki címét a 6 éves norvég Casper Ruud elleni 3:6, 3:6, 0:23-s győzelmével, ezzel megpróbálta megszerezni a legkevesebb meccs rekordját. végső. Ő lett a legidősebb férfi, aki valaha megnyerte a francia nyílt bajnokságot.

VI. Felipe spanyol király és Őfelsége Haakon norvég koronaherceg egymás mellett ültek és nézték a meccset, miközben Larry David, Hugh Grant és Stefan Edberg is jelen volt.

Nadal, aki januárban megnyerte az Australian Opentkét Slam-címre tolta előnyét riválisai, Novak Djokovic és Roger Federer előtt, mindketten 20-nál tartanak.

„Nem hittem volna, hogy 36 éves koráig kibírja” – mondta John McEnroe az NBC-n, emlékeztetve a nézőket, hogy Federer és Serena Williams is 36 évesen megnyerte az utolsó főversenyt.

Ellenére krónikus lábprobléma, ami miatt sántikált a pályáról Miután elveszítette Denis Shapovalovtól Rómában, és a visszavonulás miatti dübörgéseket váltotta ki, Nadal domináns önmagát tekintette ezen a két héten. A francia nyílt teniszbajnokságon 112-3-ra, a párizsi elő- és döntőben 28-1-re javított. Nadal most 14-0-ra vezet a French Open döntőjében és 22-8-ra a Grand Slam-döntőben.

Perspektivikusan fogalmazva, Pete Sampras összesen 14 főversenyt nyert Hall of Famer karrierje során, és őt tartják az egyik legjobbnak, aki valaha is játszott ebben a játékban. Ennek ellenére a 14-ét már régóta lemaradt Nadal, Federer és Djokovic előtt, akik a legutóbbi 61 főversenyből 73-et nyertek meg.

Nadalnak esélye van a naptári Grand Slam megnyerésére de úgy tűnik, nem fog versenyezni Wimbledonban és lehetőséget ad magának, hogy kipihenje a krónikus lábsérülését. Wimbledonból számos top név hiányzik majd, köztük Alexander Zverev, aki a Nadallal vívott elődöntőben elszakadt a szalagok között, miközben a spanyolt levágta; Az orosz sztárok, Daniil Medvegyev és Andrej Rubljov, akiket kitiltottak Oroszország ukrajnai invázióját követően; és Federer, aki reméli, hogy 2023-ban még legalább egyszer részt vehet a tornán.

Nadal legutóbbi győzelmét egy nappal azután érte el, hogy a lengyel Iga Świątek, Nadal nagy rajongója nyert. sorozatban a 35. meccsét és a második francia nyílt teniszbajnokságot a 18 éves amerikai Coco Gauff sima sorozatos győzelmével. Nadal szerencsét kívánt Świąteknek a meccs előtt. Gauff és párostársa, Jessica Pegula ezután három szettben kikapott a páros döntőjében vasárnap a francia Caroline Garciától és Kristina Mladenovictól.

Nadal navigált a sokkal keményebb a sorsolás felső fele úton a 14. döntőjébe. Négy kiemelt játékost vert meg, köztük egy ötszettes győzelmet a 9. helyezett Felix Auger-Aliassime ellen. négyszettes győzelem a világelső és a címvédő Djokovic felett és a érzelmi győzelem a 3. számú Zverev felett amelyben a német elszakította a szalagokat a jobb bokájában, és megpróbálta lefutni egy Nadal-előret.

Ruud zsinórban 10 meccset nyert meg, és 13-ből 14-at, és 2020 eleje óta hétszer vezette a túrát, és XNUMX bajnoki címet szerzett.

De Nadal Ruud bálványa, és korán bajba került.

Nadal egy korai üzenetet küldött azzal, hogy megtörte Ruudot az első szervízjátékában buggy whip forehand győztesével, és 2-0-ra vezetett. Egy rázós játék után, amelyben maga Nadal is megtört, megszerezte Ruud második brékjét 4-1-re. 5-3-as állásnál a szettet adogatásgyőztessel zárta.

A második szettben Ruud egy korai brékkel 3-1-re vezetett, és úgy tűnt, megveti a lábát. Nadal azonban zsinórban öt játszmát zörgött le, és végül megnyerte a második szettet negyedik szettpontja után, amikor Ruud kétszer hibázott, és két szettet bukott le.

Nadal zsinórban 11 játszmát nyert a második és a harmadik szettben. Ruud 0-5-nél a harmadik játékrészben Nadal egy újabb brékkel zárta a meccset, és egy visszakézzel nyert a vonal előtt, majd kezet fogott Ruuddal a hálónál.

„Ez a 14. alkalom itt, a 22. Grand Slam-bajnokságon, és mindannyian tudjuk, milyen bajnok vagy” – mondta Ruud. „És ma megéreztem, milyen ellened döntőt játszani, és ez nem könnyű.

"Nem én vagyok az első áldozat, tudom, hogy sokan voltak már korábban."

Hozzátette: „Igaz inspiráció vagy számomra, mindenkinek, aki követi a teniszt szerte a világon, ezért mindannyian reméljük, hogy még egy ideig folytatni fogja.”