Rafael Nadal megelőzte Novak Djokovicsot a negyeddöntőben, miközben a 14. French Openen, 22. Grand Slam-bajnoki címet szerzett

Csak az idő fogja megmondani, hogy mekkora jelentőséggel bír a férfi tenisz minden idők két legjobbja közötti legutóbbi mérkőzés.

Ha Rafael Nadal hihetetlen 14. francia nyílt teniszbajnokságot és 22. Grand Slam-koronát nyer – ezzel kettővel megelőzi Novak Djokovicsot a mindenkori Slam-kategóriában –, a legutóbbi találkozójuk lehet a vízválasztó.

Egyelőre az 5. helyen kiemelt Nadal jutott be a Roland Garros elődöntőjébe a világelső felett aratott 6-2, 4-6, 6-2, 7-6(4) győzelmével a 1-ig tartó mérkőzésen. óra 4 perc, és szerda párizsi idő szerint 12:1-kor ért véget. Egy perccel tovább tartott, mint a 15 órás 4 percük az elődöntőt Djokovic nyerte négy szettben egy éve.

„Nagyon érzelmes este volt számomra. Még mindig olyan éjszakákat játszom, mint ma.” – Nadal, aki 21. nagybajnoki címét szerezte januárban az Australian Openen. mondott meccs utáni sajtótájékoztatóján. – De ez csak egy negyeddöntős meccs, nem? Szóval nem nyertem semmit. Szóval csak [kell] lehetőséget adnom magamnak, hogy két nap múlva visszatérhessek a pályára, és még egy elődöntőt játszhassak itt a Roland Garroson. [Sokat jelent nekem."

Nadal-Djokovic alkalmasabbnak tűnik a döntőre vagy talán az elődöntőre, mint a negyedekre, de A Roland Garros illetékesei Nadalt, a 13-szoros bajnokot az 5. helyen kiemelték helyezésének megfelelően.

Nem számít, hogy döntetlen, krónikus bal lábsérülése vagy a közelmúltban egy esetleges visszavonulásról beszélt, Nadal folyamatosan gurul Párizsban. A „King of Clay” 110-3-ra javított a Roland Garroson, és a 3-assal találkozik. Alexander Zverev 36. születésnapján a pénteki elődöntőben – nem a 19 éves szenzáció Carlos Alcaraz. Nadal 6-3-ra áll Zverev ellen, 4-1-re a szabadtéri salakos pályán.

Djokovic, a párizsi címvédő szettet sem veszített a negyeddöntőben. De a győzelem óta már három Slamen ment 20. szakon a tavaly nyári wimbledoni bajnokságban. Ő vereséget szenvedett a US Open döntőjében Danyiil Medvegyevtől miközben a naptári Grand Slam-et kereste, és akkor volt kitoloncolták Ausztráliából az Australian Open előtt mert nem oltották be a Covid-19 ellen.

„Lehet, hogy ez lesz a fordulópont mérkőzés, amely meghatározza, hogy kit tekintenek minden idők legjobb játékosának” – mondta a meccs előtt a Tennis Channelnek a volt világelső Jim Courier. „Ha Nadal valahogyan nyer, és 1-vel folytatja a győzelmet, Djokovic pedig soha nem ér oda, az lehet a döntő.

– Csak nem tudod.

A két legenda 59. találkozása tele volt történelemmel. Ez volt az első olyan meccs az Open Era-ban, amelyen két férfi 20+ fős, 1,000 meccsgyőzelemmel és 300 fős győzelemmel szerepelt.

Djokovic még mindig 30-29-re vezeti a fej-fej elleni küzdelmet, de Nadal 11-7-re vezet a főversenyben és 8-2-re a Roland Garroson.

A döntő negyedik szett tiebreakben Nadal 3-0-ra vezetett, és korai mini-breaket kapott, majd a sor végén nyerőt ütött ki, így 3-0 lett.

Amikor Djokovic megkísérelt egy drop lövést, ami a hálót találta el, Nadal megszerezte a 6-1-es vezetést a breakben.

Djokovic három meccslabdát mentett, de Nadal 6-4-nél adogatott, így a spanyol egy fonák győztessel zárta a rangadót. A hálónál találkozott Djokoviccsal, majd ünneplően felemelte a kezét az üvöltő tömeg felé.

„Megmutatta, miért nagyszerű bajnok” – mondta Djokovic. „mentálisan kemény volt ott maradni, és úgy befejezni a meccset, ahogy tette. Gratulálok neki és a csapatának. Kétségtelenül megérdemelte.”

Djokovic általában az, aki irányítja a mérkőzés tempóját, de már az elejétől fogva védekezett, és mind az első két szettben lemaradt, mivel Nadal szökőárként támadt, és a tenyerét feltépve igyekezett korán befejezni a pontot. a vonal. A spanyol egy csomó bréklabdát használt ki (7-17).

Djokovic a csalódottság jeleit mutatta a meccs alatt. Egy ponton rákiáltott a rajongóra, hogy „Csukd be a francot”, miután a rajongó láthatóan beszélt egy pont alatt.

Később a hálóba verte az ütőjét, amikor egy pont nem ment neki.

Nadal több mint két és fél órát töltött a pályán, és rendszeresen megjegyezte, hogy krónikus bal lábsérülése miatt járni kényszerült. sántítva „életem sok napján”. A héten még azt mondta, hogy „Minden meccsem lehet az utolsó a Roland Garroson.”

Mindazonáltal, miután 6-2-re megnyerte az első szettet, Nadal a másodikban 3-0-ra zoomolt úgy, hogy elüldözött egy drop-lövést, és higgadtan a nyílt pályára ütötte a hátralövést.

De Djokovic túljutott egy dupla-bréken a második szettben, és összeszedte magát, hogy megnyerje azt, amikor Nadal egy hosszú, belső kézi kézfejet ütött, miközben adogatott 4-5-nél.

Nadal 4-1-es dupla-break-előnybe került a harmadik játékrészben, amikor Djokovic egy hátralövést vitorlázott el egy rangadón.

Az 5-2-es állásnál Nadal vette át a szettet, amikor Djokovic előrevágott egy keresztpályán.

A negyedik szettben Djokovic korai bréket szerzett, amikor Nadal megkísérelt egy pályán elhelyezett drop-lövést, amiről azt hitte, hogy a játékvezető kiállította.

A szerb a negyedik szettben adogatott 5-3-as állásnál, de Nadal keményen lógott, és egy hatalmas fórgyőztessel szerzett szünetet, amikor a közönség helyeslően üvöltött.

„Természetesen sok közös történelmünk van” – mondta Nadal. „Sok fontos pillanat egymás ellen játszva. Az az igazság. Ebben az esetben [ez] mindig egy különleges meccs, Novak ellen játszik.

„Ma este csak egy negyeddöntős meccs volt, nem a döntő… De még így is szuperklasszikus meccs és egy nagy forgatókönyv. Novak, Roger [Federer] és jómagam között – egy csodálatos történetünk van együtt, a legfontosabb meccseken ilyen hosszú időn keresztül. Tehát ez különlegesebbé és érzelmesebbé teszi a dolgokat.”