Rafael Nadal továbbra is életben marad az ausztrál nyílt teniszbajnokság 21. bajnoki címéért – és a negyeddöntőben Shapovalovval, nem Zverevvel találkozik

Rafael Nadal továbbra is él a rekord 21. Grand Slam-bajnoki címért az Australian Openen – a negyeddöntős ellenfele pedig nem az az ember, akivel sokan várták a sorsoláskor.

A 7-6-os (14), 6-2-es, 6-2-es negyedik fordulóban aratott vasárnapi győzelme után a szintén balszélső, Adrian Mannarino felett a 6. helyen kiemelt Nadal a 14. számú Denis Shapovalovval találkozik – és nem a 3. Alexander Zverevvel. – a negyeddöntőben. Nadal 3-1-re áll Shapovalov ellen, de a kanadai megnyerte egyetlen találkozóját szabadtéri keménypályán a 2017-es Canadian Openen.

A 35 éves Nadal a 14. Australian Open negyeddöntőjébe került, és potenciálisan csak három győzelemre van a 21. Grand Slam-bajnoki címtől, amely megelőzné riválisát, Novak Djokovicsot és Roger Federert. Djokovicsot természetesen a kilencszer megnyert torna előtt deportálták, mert nem kapott Covid-19 elleni védőoltást.

Nadal sima szettekben múlta felül Mannarinót, de csak azután, hogy négy szettpontot hárított, és az első hattal kimaradt az első szett közel 30 percig tartó tiebreakében.

Később egy döntetlenre gondolt, ahol a lendület vadul lendült; ahol a „Menjünk Rafa, gyerünk!” énekek hangzanak el! felcsendült; ahol egy pont dőlt el egy 25 lövésből álló rangadón, ahol mindkét játékos teljes erővel tülekedett; és ez csak akkor ért véget, amikor Nadal a pálya mélyéről lőtt, és Mannarino reflexválasza szélesre torzult.

„Nos, tudod, játszottam párat” – mondta mosolyogva, a hosszú döntetlenekre utalva. – De igen, őrült eset volt, mindkettőnek esélyes. És igen, szerencsés megnyerni a tiebreaket a végén, nem?

„A meccs fele a tiebreakben, kétségtelenül.”

A 22 éves kanadai Shapovalov 6-3, 7-6 (5), 6-3-ra győzött az olimpiai aranyérmes Zverev ellen a Margaret Court Arénában, alig egy órával később, és bejutott a nyolc közé Ausztráliában. első alkalommal.

„Mindig megtiszteltetés egy olyan sráccal szembeszállni, mint Rafa” – mondta Shapovalov. „Mindig szórakoztató. Mindig harc lesz ellene.”

Shapovalovnak el kellett izolálódnia, miután pozitív COVID-19-tesztet kapott, amikor az év első nagy versenye előtt Ausztráliába érkezett, de gyorsan felépült, és segítette Kanadát megnyerni az ATP-kupát Sydneyben, és most harmadszor is bejutni a Grand Slam-negyeddöntőbe.

Zverev pedig a közelmúltban azt mondta, hogy van egy új „Big 3” készlet, amely a klasszikus „Big 3” Djokovic, Federer és Nadal helyett. A német azt javasolta, hogy Djokovics, a második helyen álló Daniil Medvegyev és ő maga uralják a férfi tenisz 2-ben és a jövőben is.

„Úgy gondolom, hogy a jövő év nagyon hasonló lehet az idei év utolsó hat hónapjához” – mondta Zverev a német Eurosport Das Gelbe vom Ball podcastjában.

„Korábban mindig Nadalról, Federerről és Djokovicról beszéltek – most az olimpia, a US Open, a torinói és a wimbledoni bajnoki címek voltak, és mindegyiket Medvegyev, Djokovic és én nyertük meg.

"Nem számítok rá, hogy jövőre ez másképp lesz."

A wimbledoni második, Matteo Berrettini egy Grand Slam-szettet teljesített úgy, hogy 7:5, 7:6 (4), 6:4-re legyőzte a 19. helyen kiemelt Pablo Carreno Bustát a hetedik nap utolsó mérkőzésén.

A hetedik helyen kiemelt Berrettini mind a négy teniszversenyen bejutott a negyeddöntőbe, és legközelebb a 17. helyen álló Gael Monfilsszel játszik, aki 7:5, 7:6 (4), 6:3-ra verte Miomir Kecmanovicot. Kecmanovic eredetileg Djokovics ellen játszott volna a torna első körében, de a negyedik körbe való bejutása után 237,000 XNUMX dolláros pénzdíjjal tér haza.

A 35 éves Monfils 17 Melbourne Parkban tett kirándulása során másodszor jutott be a nyolc közé.

A bukméker.eu szerint Medvegyev (+180) volt a tornára benevezett favorit, őt Zverev (+335) és 6 Nadal (+950) követte.