Rafael Nadal hassérülése miatt bejut a wimbledoni elődöntőbe, életben tartja a Grand Slam-reményt

Az amerikai Taylor Fritz elleni wimbledoni negyeddöntő korai szakaszában az egész világ úgy tűnt, hogy Rafael Nadal visszavonul a meccstől.

Hasi sérülése zavarta, fejét a kezében tartotta a székében. Hívta az edzőt. Családja és barátai a lejátszó dobozában aggódónak tűntek. Nadalnak nincs igaza.

De ha a teniszrajongók tanultak valamit az elmúlt két évtizedben, azt soha nem szabad alábecsülni Rafael Nadalt. Soha ne számolj vele.

A 36 éves spanyol visszapattant, és végül öt szettben, 3-6, 7-5, 3-6, 7-5, 7-6(4) 4 óra 20 perc alatt kiütötte Fritzt, így bejutott a wimbledoni elődöntőbe. . Nadal zsinórban 19 nagymérkőzést nyert meg idén, miután pályafutása során először megnyerte az ausztrál és a francia nyílt bajnokságot ugyanabban a naptári évben. Nadal 4-ben 0-2022-ra javított öt szettben.

„Nyilvánvaló, hogy nehéz délután volt egy nagyszerű játékos ellen, így Taylor érdeme, hogy nagyszerűen játszik az egész szezonban” – mondta Nadal.

„Személyes oldalam számára ez egyáltalán nem volt könnyű meccs, úgyhogy nagyon örülök, hogy bejutottam az elődöntőbe, nem? Ez minden."

Nadalnak két meccsgyőzelme áll harmadik wimbledoni bajnoki címétől és 23. nagybajnoki címétől. Legfőbb riválisa, Novak Djokovic és Roger Federer holtversenyben 20-as. De trükkös úton halad előre.

A hasi sérülésével kapcsolatos kérdésre Nadal azt mondta: „Nos, a test általában rendben van. Persze a hasban valami nem megy jól. Őszintének lenni. Igen, meg kellett találnom a módját, hogy egy kicsit másképp szolgáljak. Igen, sok pillanatig azon gondolkodtam, hogy talán nem fogom tudni befejezni a meccset, de a pálya, az energia valami más. Szóval köszönöm."

Nadal legközelebb az ausztrál sztárral, Nick Kyrgiosszal találkozik a pénteki elődöntőben Kyrgios után egyenes szettekben győzött a chilei Cristian Garin felett. Nadal 6-3-ra vezet a Kyrgios ellen, és zsinórban háromszor nyert, de Wimbledonban két meccset megosztottak.

„Először is, remélem, készen állok a játékra, ez az első dolog” – mondta Nadal. „Akkor Nick nagyszerű játékos minden felületen, de különösen itt, füvön. Remek füves szezonja van. Ez egy nagy kihívás lesz, és 100 százalékosnak kell lennem, hogy továbbra is legyen esélyem, és ezt fogom megtenni.”

A tiebreakben Nadal kapott egy korai mini-breaket egy ördögi passzolással, amit Fritz kiugrott, hogy elérje, mielőtt hosszan eltalálta volna. Gyorsan 5-0-ra ugrott ki.

Egy előretolt játékost ütött fel a sorban, és 9-3-nál szerzett egy csomó meccslabdát. Az adogatását egy előrevágóval zárta, majd a hálónál találkozott Fritzcel.

Nadal 2022-ben több sérülést szenvedett, köztük egy bordatörést is, amely hátráltatta, amikor a márciusi Indian Wells-i döntőben vereséget szenvedett Fritztől. Ezután injekciót kellett kapnia a francia nyílt teniszbajnokságon, hogy elzsibbadjon a lába, hogy rajthoz állhasson, hiszen megszerezte 14. Roland Garros-bajnoki címét és 22. Grand Slam-koronáját.

Ennek ellenére azt mondta, hogy sokkal jobban érezte magát Wimbledonba érkezéskor, és az első négy fordulóban olyan erősnek tűnt, mint valaha.

Nadal korán 3-1-re vezetett, de a meccs kezdete után nyilvánvalóan nem volt önmaga. Fritz zsinórban öt játszmát nyert – és az utolsó 11 pontból 12-et –, ezzel zárta az első szettet.

A második szettben Nadal alhasi sérülésének jeleit mutatta. Leült a székre, fejét az arcába hajtotta, és kinézett.

4-3-ra elhagyta a pályát, hogy meglátogassa az edzőt, és feltehetően valamilyen fájdalomcsillapítót kapott. Miután újra csoportosult, a második szettet lezárta, és egy fonákos röplabda-győztessel kiegyenlítette a meccset.

Amikor Nadal előrepermetezett a dupla szettpontra a harmadikban, Fritz megszerezte a két szett egy elleni előnyét.

Nadal ezután ismét hívta az edzőt.

Miután megnyerte a negyedik szettet, és kettőre döntetlenre állt, Nadal ismét elhagyta a pályát.

Újra csoportosult, megnyerte a döntő szettet, és életben marad a történelem számára.