Korai Pedri visszatérés lehetséges az Athletic Club összecsapására Bilbaóban

A hírek szerint az FC Barcelona játékmestere, Pedri meglepetést, korai sérülést okozhat a hétvégén.

A spanyol válogatott játékos a félidő előtt kapálózott az Európa-liga rájátszásának 2-2-es döntetlenjén a Manchester Uniteddel a Camp Nouban február közepén.

A másnap reggel elvégzett vizsgálatok után az volt kopogással diagnosztizálták „a jobb comb rectus femorisához”, és azóta nem szerepelt a Blaugranában.

A Barca egyértelműen megküzdött a 20 éves játékos nélkül. Miután a United kiesett az említett kontinensviadalból a visszavágón 2-1-re megnyert mérkőzésen, 1-0-s vereséget szenvedett idegenben az Almeria ellen, így esélyük volt arra, hogy 10 ponttal megelőzze a Real Madridot. a La Liga csúcsa.

A következő mérkőzésen, a Király-kupa elődöntőjének első mérkőzésén a Barca bátor, 1-0-s győzelmet aratott elkeseredett riválisa felett a Bernabeuban, de ismét szenvedett anélkül, hogy Pedri a szokásos módon irányította volna a tempót, miközben végig háttal küzdött.

Ronald Araujo korai második félidei kirúgását követően a tegnapi Valencia elleni 1-0-s meccsen is hasonló forgatókönyv zajlott le. A Barcának ezúttal sikerült hétről kilenc pontra növelnie előnyét a Madriddal szemben, miután a Los Blancos döntetlent játszott a Real Betis ellen, de 35 percig küzdött, hogy megőrizze előnyét Raphinha fejesével a negyedóránál, és elhagyta Xavi. kárhoztatja, ha nem sikerült leölni a játékokat.

A menedzser azonban a következő Blaugrana kiesése során erősödni fog, ha Robert Lewandowski visszatért saját combi kopogtatásából és Gavi eltiltása miatt. És szerint AS, Pedri is beállhat Bilbaóban az Athletic Club ellen vasárnap.

Pedrinek nem kellett volna felvennie a 8-as mezét a március 19-i, a Madrid elleni bajnokin, a Camp Nou-ban, ami jól eldöntheti a bajnoki címet, de egy öltözői forrás azt mondta, hogy a San Mamesben játszani „nehéz, de nem lehetetlen. ”.

Xavi és munkatársai még nem hoztak végleges döntést az ügyben, ami várhatóan a következő napokban véglegesíthető. Mindenesetre, még ha összekaparná is a csapatot, Pedri a kispadról indul, és később legfeljebb 20-25 perces cameót kaphat.

Ez egy bölcs lépés, amelyet meg kell tenni Spanyolország egyik legnehezebb pályáján játszani, és ezért nem kockáztatná meg, hogy a játékos ismét összezavarja a Madriddal való létfontosságú találkozók előtt mind a bajnokságban, mind a Király-kupában, ahol a varázslat a „Pedri Potter”-re lesz a legnagyobb szükség.