A Pittsburgh Steelersnek meg kell állítania Browns rohanó támadását, hogy reményei legyenek a rájátszásban

Amikor a Pittsburgh Steelers csaknem négy hónappal ezelőtt a Brownsszal mérkőzött meg, egyértelmű volt a meccs döntő tényezője.

A Browns 171 yardot futott, miközben a 29. héten 17-3-re legyőzte a Steelerst a clevelandi First Energy Stadiumban. Nick Chubb 113 yardot szerzett 23 cipelésből azon a szeptemberi csütörtök este, Kareem Hunt pedig 47 yardot szerzett 12 kísérletből.

A hagyományos bölcsesség azt sugallja, hogy a Steelers (8-8) kulcsa a Browns (7-9) legyőzéséhez vasárnap otthon az Acrisure Stadionban az, hogy megállítsák a futást. Könnyebb mondani, mint megtenni, mivel a Browns a hatodik az NFL-ben rohanásban, meccsenkénti 147.3 yarddal.

Mindazonáltal a Steelersnek meg kell találnia a módját, hogy megfékezze Chubb és Hunt tandemet, ha el akar jutni a rájátszásba.

Az utószezon eléréséhez a Steelersnek nyernie kell, a New York Jetsnek pedig a Miami Dolphinst, a Buffalo Billsnek pedig a New England Patriotst kell legyőznie. Egy vereség kiesne a Steelersből, amely hat meccsből ötöt megnyert a szezon 3-7-es rajtja után.

"Amikor Clevelandre készülsz, tiszteletben kell tartanod a futott játékukat, különösen Nick Chubb-ot és Kareem Hunt" - mondta a Steelers edzője, Mike Tomlin a hét elején heti sajtótájékoztatóján. „A futball legjobb tandemének kell lenniük, és nincs szükségük támogatásomra. A szalagjuk és az önéletrajzuk erről árulkodik. Ott jó munkát kell végeznünk.

„Megnyerték a lemorzsolódási meccset, amikor legutóbb játszottunk. A fáradtság tényezővé vált a játék előrehaladtával. Elég csak megnézni, hogy a második félidőben hány rövid yardos lehetőségük volt. Azt hiszem, a második félidőben ötször mentek harmadik és 1-re. És ez csak arról szól, hogyan megy a játék.”

A Browns 6-ból csak 16-ot váltott harmadik dobásból, de a negyedik dobásnál 3/4 volt. Tomlin azonban azt mondta, hogy Clevelandnek az a képessége, hogy ezekbe a helyzetekbe kerüljön, fontosabb, mint a konverziós aránya.

„Egy hatékony futójátékról beszél, amely kezelhető harmadik bukásokba helyezi Önt” – mondta Tomlin. „Valakinek öt harmada és 1-e van egy félidőben, így nem lesz jó játékfél. Nem lesz jó fél játékod a pályán kívüli, a labdabirtoklási idő perspektívájából, vagy ezekből a vitákból, mert minden alkalommal, amikor elérik azt a yardot, új bukásokat kapnak, és így a harmadik lefelé annak egy összetevője.

„Ami feldobja ezeket a harmadik bukásokat, ez a játék kopási komponense, az nagy komponens lesz. Mindig ez van, amikor a Cleveland Brownsszal játszol, és náluk van Nick Chubb és Kareem Hunt. Amikor a harmadik és az 1-es és a -2-es bejutnak, halott vagy. Futtathatják, dobhatják, bármit megtehetnek, amit csak akarnak ilyen körülmények között, és ez felkelti a figyelmünket.”

A Steelers a hetedik a bajnokságban rohanó védekezésben, meccsenkénti 106.5 yarddal. A mostani hárommeccses győzelmi sorozatuk során különösen jól sikerült megállítani a futójátékot.

Miután a 215. héten 14 yardot adott a földön a Ravens ellen, a Steelers a Carolina Pantherst 21 yardra, a Las Vegas Raiders és az NFL vezető rusher Josh Jacobs pedig 58 yardra tartotta karácsony estéjén.

A Ravens összesítése a múlt heti visszavágón 120 yard volt, amikor a Steelers 16-13-as győzelmet aratott a baltimore-i Sunday Night Footballon. A Safety Minkah Fitzpatrick kilenc szereléssel, köztük négy egyéni megállással vezette a védelmet.