A fáklya átadása? Carlos Alcaraz (19) véget ért Rafael Nadal 25 meccsig tartó győzelmi sorozata a spanyol ellenféllel szemben

Néhány mérkőzés fordulópontot jelent a tenisz történetében.

Amikor 2001-ben Roger Federer öt szettben legyőzte Pete Samprast a wimbledoni labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójában, azt végül úgy tekintették, mint a fáklyát egyik legendáról a másikra.

Hogy a szintén spanyolok, Rafael Nadal és Carlos Alcaraz pénteki madridi meccse a fáklya pillanatának elmúlásává válik-e, az még kiderül, de egyelőre ez történelmi győzelem a 19 éves játékos számára, hiszen ő lett az első tinédzser, aki legyőzte. Nadal agyagon.

Mivel a spanyol király a pályán ült, Alcaraz bokasérülést szenvedett a második szettben, így Nadal 25 meccsen át tartó, hat évig tartó győzelmi sorozata véget ért a spanyolok ellen 6:2, 1:6, 6:3 arányban, és bejutott az elődöntőbe. szombaton leszámolás a világelső Novak Djokoviccsal. Alcaraz ötre növelte győzelmi sorozatát a Top 1 ellenfelei ellen.

„Nem tudom, mit mondjak, hihetetlen ebben a stadionban játszani Spanyolország történelmének legjobb sportolója, a történelem legjobb agyagjátékosa ellen” – mondta Alcaraz Prakash Amritrajnak a Teniszcsatornán. „Hihetetlen meccs volt. A Spanyol király nézése elképesztő volt számomra, soha nem játszottam ilyen nagyszerű ember előtt. Számomra ez egy valóra vált álom.”

Az Alcaraz 0-2-es mérleggel lépett pályára Nadal ellen, hiszen egy évvel ezelőtti madridi meccsén mindössze három játszmát nyert meg. De tudta, hogy nagyszerű lehetőség előtt áll Nadal meccsjátékának hiánya miatt. A spanyol legenda hat hétig nem volt harcban, bordasérülést szenvedett, és úgy érkezett Madridba, hogy alig, vagy egyáltalán nem volt felkészülve agyagpályára.

A világranglista 9. helyén álló Alcaraz 26-ben 3-2022-ra javított. Három címet nyert, köztük a Miami Opent, amely pályafutása első Masters 1000 címe.

Nadal, a 21-szeres Grand Slam-bajnok, aki egy 3 óra 9 perces meccsen lépett pályára David Goffin ellen csütörtökön most 22-2-re áll 2022-ben három címmel, köztük az Australian Openen.

A meccs után Nadal azt mondta, hogy „krónikus lábsérülése” van, ami miatt „életem sok napján” ernyedt.

A második szett harmadik játékának utolsó pontján Alcaraz bukdácsolt, miközben jobbra futott, és végül elfordította a jobb bokáját, és kínosan a jobb kezén landolt. Kivett egy orvosi időt, és felragasztotta a bokáját.

Nadal rácsapott ellenfele gyengeségére, és uralta a második szettet.

„Nagyon hatással volt rám” – Alcaraz mondott „Amikor elvesztettem a második szettet, azt hittem, hogy képes vagyok visszatérni, mindent megtenni, mindent a pályán kipróbálni, az utolsó labdáig küzdeni. Ez volt a kulcs.”

Alcaraz a sérülés ellenére sem ment tovább a harmadik szettben. Megszakadt a 3-1-es vezetésért, majd adogatással zárta a meccset, és megnyerte azt, miután hatalmas védekezési védést végzett egy fonákjával, majd egy előrepasszolt lövést ütött Nadal mellett a hálónál.

„Azt hiszem, mennem kell rá” – mondta a Tennis Channelen a sérülés utáni gondolatmenetéről. „Ha hiányzik, ha veszítek, akkor úgy érzem, hogy a helyes dolgokat csinálom. Ennek örülök, ha kihagyom, de ma megcsináltam, és hihetetlen volt.”

Az Alcaraz most először találkozik Djokoviccsal, miután a világelső Hubert Hubert 1:14, 6:3-re legyőzte a 6. helyen álló Hubert Hubertet, így bejutott a hetedik madridi elődöntőbe. Ha Nadal nyer, az az 4. találkozót jelentette volna közte és Djokovic között.

A világranglista 5. helyezettje, Stefanos Tsitsipas lesz a 3. Alexander Zverev a másik elődöntőben 3:XNUMX órakor.

A szerb könyörtelen mélységgel, pontossággal és erővel ütötte a labdát, miközben talajlövéseivel irányította a pontokat, így 78 perc elteltével továbbjutott, és 4-0-ra javította tökéletes rekordját Hurkacz ellen.

„Nagyon jól szerváltam a második szettben, szerintem ez tartott életben” – mondta Djokovic mondott bírósági interjújában. „Elégedett voltam azzal, ahogyan pontokat alkottam. Megpróbáltam rávenni, hogy futni hagyjon, és összességében jó teljesítmény volt.

Alcaraz lehet a következő nagy dolog a férfi teniszben, és most aranylehetősége lesz Djokovic ellen, feltéve, hogy a bokája elég egészséges ahhoz, hogy a legmagasabb szinten játsszon.

Djokovic 2003-ban lett profi, míg Alcaraz 2003-ban született. Djokovicnak 84, Alcaraznak négy bajnoki címe van.

„Igen, izgatott vagyok, hogy a világ legjobb játékosa ellen játszhatok, jelenleg ő az első” – mondta Alcaraz a Tennis Channel műsorában. "Ugyanazt akarom csinálni, amit Nalbandian tett néhány évvel ezelőtt."

Az argentin az egyetlen játékos, aki ugyanazon a tornán legyőzte Roger Federert, Nadalt és Djokovicot. A bravúrt 3-ben Madridban érte el, amikor az eseményt kemény pályán játszották.

„Üzenetet küldök Nalbandiannak, hogyan csinálta” – mondta a bírósági interjúban.

Ami Djokoviccsal való szembenézést illeti, a következőt mondta a Tennis Channelnek: „Csak azt tudom mondani, hogy az utolsó labdáig fogok küzdeni, fogom csinálni a játékomat. Élvezni fogom a meccset, és meglátjuk, mi fog történni.