Novak Djokovic elhódította Tel Aviv címét Wimbledon óta az első versenyen

Novak Djokovic ismét a győztes körbe került.

Azóta játszik az első turnéján megnyerte Wimbledont ezen a nyáron, a 35 éves szerb és első helyen kiemelt Marin Cilicet győzte le vasárnap 2:6, 3:6-re, és megszerezte a Tel Aviv Watergen Open trófeát. A 4-szeres Grand Slam-bajnok egy szettet sem bukott el pályafutása 21. címe felé, csak Jimmy Connors (89) mögött maradt. Roger Federer (103), Ivan Lendl (94) és Rafael Nadal (92).

Győzelmével Djokovic lett az első ember, aki bajnoki címet nyert kemény, salakos (római) és füves pályákon ebben a szezonban. Legutóbbi 20 hivatalos meccséből 21-at megnyert, az egyetlen vereséget szenvedte el érkezik Nadalhoz a Roland Garros negyeddöntőjében.

Djokovic most a 7. helyen áll a világranglistán, mert nem szerzett pontokat Wimbledon megnyeréséből, miután az ATP megfosztotta az eseménytől a pontokat, miután a wimbledoni illetékesek eltiltották az orosz és fehérorosz játékosokat.

Múlt héten a Laver Cupon játszott Federera búcsúversenyen, ahol a szerb egyenes szettben kikapott a kanadai Felix-Auger Aliassime-tól, miután megsemmisítette a US Open elődöntősét, Frances Tiafoe-t. A Team World legyőzte a Team Europe csapatát az eseményen, így John McEnroe kapitány első győzelmét aratta riválisa, a Team Europe csapatkapitánya, Bjorn Borg felett.

Djokovic nem veszített szettet a fedett, kemény pályás ATP 250-en, ahol soha nem volt nehéz helyzetben veszélyes ellenfelekkel szemben. A 35 éves játékos megszerezte 2022-ben harmadik, pályafutása 89. túraszintű koronáját.

Cilicnek mindössze négy bréklabdája volt a döntőbe jutáskor, de Djokovic folyamatosan veszélyeztette ellenfele adogatását a pálya hátuljáról, miközben saját adogatójátékait uralta első szervája mögött. A szerbnek nem volt bréklabdája az első szettben, és amikor a szettben adogatás közben bajba került a kettőnél, egymás után ászokkal válaszolt.

Az élen álló mag ezután másodszor is betört a meccsen, és elkezdődött a második szett, és a mély hozam ismét megtérült. Ez az előny elegendőnek bizonyult, mivel Djokovic egy óra 35 perc után megszerezte a koronát.

Djokovic most Cilicet, a 2014-es US Open bajnokát vezeti 19-2-re. A korábbi világranglista-19. 3 győzelméből tizenhármat egyenes szettben aratott. A vereség ellenére jó hete volt Cilicnek, aki szeptember 34-án ünnepelte 28. születésnapját.

„Fantasztikus hét volt számomra a születésnapom ünneplése” – mondta Cilic a trófeaátadón. „Nem volt alkalmam ennyi emberrel ünnepelni [korábban], de legközelebb mindenkinek veszek italt!”

Djokovic legközelebb az Astana Openen indul a jövő héten Kazahsztánban, és a hónap végén a Paris Indoors-t is tervezi. Az újban is játszani fog Tenisz Világliga decemberben Dubaiban.