Nick Kyrgios nyerte a vad wimbledoni meccset. Most ki tudja közvetíteni a tehetségét, és képes lesz egy mélyrepülésre?

Nick Kyrgios tehetségéhez és atlétikai képességeihez soha nem férhet kétség a teniszpályán.

De az ausztrál felkészülése, a játék iránti elkötelezettsége és mentális ereje mind-mind komoly kérdőjelek voltak pályafutása során.

A vad és szórakoztató ügyben Kyrgios pályafutása egyik legszebb mérkőzését játszotta szombaton Wimbledonban, és 4-6(7), 2-6, 4-6, 3-7-ra kiütötte a negyedik helyen kiemelt Stefanos Tsitsipast. 6) 7 óra, 3 perc múlva továbbjut a negyedik fordulóba.

A 27 éves Kyrgios 4-1-re javított Tsitsipas ellen, és legközelebb a 20 éves Brandon Nakashimával mérkőzik meg. a negyedik körbe jutó négy amerikai férfi egyike.

„Menjünk a királyra” – kiáltotta Kyrgios a tömegnek néhányszor, miután gyors kézfogást tartott Tsitsipasszal, akit barátjának tart.

A meccs alatt Kyrgios néhány nyilvánvaló Kyrgios dolgot csinált, többek között eltalált egy kézen kívüli szervát, kiabált és sértegette a játékvezetőt, és felszólította a felügyelőt. Úgy tűnt, hogy taktikája és viselkedése elkeserítette Tsitsipaszt, aki maga is eltalált két labdát, amelyek egy alkalommal majdnem eltalálták a szurkolót, a másikban pedig egy vonalbírót, aminek következtében az utóbbi esetben szabálysértést kapott. A görög játékos két lövést lőtt közvetlenül Kyrgiosra a meccs alatt, mindkettőt a győztesnek. Panaszt is panaszkodott a játékvezetőnek Kyrgios viselkedése miatt, és úgy tűnt, hogy egy ponton elsírja magát.

Végül Kyrgios túlélte és továbbjutott, és úgy tűnik, képes lesz egy mély futást. Soha nem jutott túl a negyeddöntőn a főversenyen, és legutóbb 2015-ben Wimbledonban szerepelt ilyenkor.

„Elképesztő, bárhová megyek, úgy tűnik, tele van a stadionokkal” – mondta Kyrgios. "És a média szereti azt írni, hogy rossz vagyok a sportnak, de nyilvánvalóan nem."

John McEnroe, aki a maga korában a rosszfiú volt, azt mondta a meccs után: „Ijesztő, hogy milyen jó. Ez az, ami bizonyos értelemben szomorú.”

A mindent eldöntő negyedik szett tiebreakben Kyrgios mesterklasszit mutatott be az adogatásaival, miközben néhány tökéletes sortüzet is lőtt.

„Elképesztő hangulat volt, őszintén úgy éreztem, hogy a kedvencem jön be” – mondta Kyrgios a pályán. „Néhány hete játszottam vele, de tudtam, hogy nehéz meccs lesz. Ő egy pokoli játékos. Megvolt a saját taktikám, és ő tudja, hogyan játsszon velem. Egyszer megvert, és nyilvánvalóan sikerrel jártam.

– Pokoli meccs volt.

Hozzátette: „Nagyon boldog vagyok, hogy túlvagyok. Időnként frusztrált volt, és ez kétségtelenül frusztráló sport. Tudom, hogy mindannyian azt gondoljátok, hogy tudtok játszani, de ez nagyon frusztráló, és én a végtelenül tisztelem őt. Bármi is történik a pályán, szeretem őt, és közel állok a testvéréhez.”

A kérdés most a következő lesz: Meg tudja-e támasztani ezt a teljesítményt Nakashima ellen, aki a második körben a 13. számú Denis Shapovalovot győzte le, és a harmadik körben sima szettben megnyerte a kolumbiai Daniel Galant.

Ha Kyrgios túljut azon a meccsen, a negyedben a 19. számú Alex de Minaurral, egy szintén ausztrálral találkozhat.

Az elődöntőben Rafael Nadal 17-0-ra áll az idei szezonban, miután 6:1, 6:2, 6:4-re legyőzte az olasz Lorenzo Sonegot.

„[Az önbizalmam] mindig magas” – mondta Kyrgios. „Őszintén szólva nem igazán játszom a teljes teniszprogramot, és ilyen nagyszerű teljesítményt tudok nyújtani. Szóval csak pihenni fogok, felépülök, mindent jól csinálok, és remélhetőleg folytatni tudom."

McEnroe Kyrgios viselkedését „egyszerre szomorúnak és gyönyörűnek” nevezte.

Volt néhány tanácsa Kyrgiosnak a továbbiakra.

„A fickó hihetetlen lehet” – mondta McEnroe a műsorban. „Annyi gyerek miatta nézi ezt a meccset, és vonzódik a sporthoz, és ő egy hihetetlen tehetség. A pályán kívül pedig teljesen más történet.”

Hozzátette: "Ha elkötelezné magát, ahogy azt mindannyian reméljük, következetesebben, akkor fantasztikus lenne."