Nick Kyrgios megzavarta a US Open bajnoki címvédő Medvegyevet, és kiütötte a ranglista 1. helyéről

Lesz egy új US Open bajnok és egy új világelső – mindezt Nick Kyrgiosnak köszönhetjük.

A tüzes ausztrál zseniálisan teniszezett, és többé-kevésbé kordában tartotta bohóckodását a tenisz legnagyobb színpadán, amikor 1-7(6), 11-3, 6-6, 3-6-re legyőzte a világelső Daniil Medvedevet. hogy bejusson első US Open negyeddöntőjébe. A 2. számú Kyrgios 23-4-re javított Medvegyev ellen, akit a múlt hónapban Montrealban is megvert.

„Ha így játszik, akkor Kyrgios-t láthatod a döntőben” – mondta John McEnroe az ESPN-n.

A győzelem 10 meccses győzelmi sorozatot szakított meg az Openen Medvegyev számára, aki egy évvel ezelőtt véget vetett Novak Djokovicnak, hogy ő legyen az első ember Rod Laver 1969 óta. hogy megnyerje a naptári Grand Slam-bajnokságot.

Medvegyev kiesik az első helyről, a harmadik helyen álló Rafael Nadal pedig továbbra is a pole pozícióban van, hogy 1. február 3. óta először szerezze vissza a világelsőt.

Kyrgios eközben a wimbledoni döntőig tart ahol négy szettben kikapott Djokovictól New Yorkban futva. Miután sokáig az egyik legtehetségesebb, de gyengén teljesítő játékos volt a férfi túrán – négyszer veszített a harmadik fordulóban New Yorkban, és a múlt hétig még egyszer sem nyert meccset az Arthur Ashe Stadionban –, most egyesíti a mentális és fizikai szívóssága hatalmas tehetségtárával.

„Elképesztő meccs volt” – mondta Kyrgios a pályán Patrick McEnroe-nak. „Nyilvánvalóan Daniil címvédő, nagy a nyomás a vállán, de én nagyon jól játszottam. Fantasztikusan játszottam az elmúlt pár hónapban.

– De micsoda hely, ahol meg lehet csinálni, telt ház New Yorkban.

Legközelebb az orosz 27. kiemelt Karen Khachanovval találkozik, aki öt szettben győzött a 12. Pablo Carreno Bustával szemben. Kyrgios és Khachanov holtversenyben 1-egy pályafutása során.

Kyrgios nagyon magas szintű első szettet ért el egy tiebreakben, annak ellenére, hogy káromkodott a boxában, miközben utasította őket, hogy mondják meg neki, hol adjon adogatni, földhöz vágta ütőjét, és az adogatóóra ügyében egyeztetett a játékvezetővel.

A második szett elején Kyrgios egy labdát ütött a pálya hátsó részébe, és kis híján eltalálta a szurkolót az első sorban, ami minden bizonnyal a tornából való kieséssel végződött volna.

Két szett az egyhez vezetést szerzett egy előretolt lövéssel, amelyet Medvegyev csak a hálóba talált.

A negyedik játékrészben aztán 2-1-re kihasználta a szünetet, amikor Medvegyev két kézzel a hálóba vágott.

Medvegyev 1-3, 30-40-nél adogatott, Kyrgios a közönség támogatását kérte úgy, hogy jobb tenyerét a szurkolók felé nyújtotta. Ezután letört egy keresztpályás előrenyújtást, amelyet Medvegyev a hálóba helyezett dupla brékért.

Medvegyev, aki időnként frusztráltnak tűnt a Kyrgios mezőnyéből érkező zaj miatt, majd leengedte a vállát, és csalódottan a pálya hátsó részéhez csapott egy labdát.

Kyrgios ászával zárta a meccset, majd megrázta Medvegyev kezét a hálónál.