Messi és Julian Alvarez Argentína vezetésével 3-0-ra győzött Horvátország ellen a világbajnokság elődöntőjében

Az argentinok szupersztár csatára, Lionel Messi segítette csapatát bejutni a keddi vb-döntőbe, ahol 36 év után első bajnoki címére törekszik, miután 3-0-ra legyőzte a 2018-as sikerét megismételni kívánó Horvátországot.

Főbb tények

Argentína Horvátország – a 2018-as világbajnokság esélytelenje – elleni győzelmével bejutott a világbajnokság döntőjébe, ahol a szerdai Franciaország–Marokkó mérkőzés győztesével mérkőzik meg 36 év után első világbajnoki címük megszerzéséért.

Argentína, amely a múlt héten Hollandia elleni, meglepően szoros meccsen egy szétlövést követően biztosította be az elődöntőbe jutást, Messire, a világ labdarúgócsapatára támaszkodott. legjobban fizetett sportoló szerint Forbes és 17 éves veterán a válogatottban.

A Paris Saint-Germainben játszó Messi a 34. percben kihasználta a horvát kapus, Dominik Livaković ellen kiszabott büntetőt, egy tizenegyest temetett a kapuba, és ezzel segítette Argentínát 1-0-ra.

Öt perccel később a 22 éves Julian Alvarez egy saját gólt szerzett Borna Sosa horvát védő hibája után, így 2-0 az állás.

A második félidőben tizenöt percben Messi vezette a labdát a pályán, és Alvarezt találta keresztbe a Manchester City támadója második góljához.

Horvátország sorozatban második vb-tornán jutott be az elődöntőbe a veterán középpályás, Luka Modric mögött. felzaklatja Brazíliát, a győzelem favoritja, a múlt heti negyeddöntő mérkőzésén tizenegyespárbajban.

Messi és Modric, a Real Madrid középpályása is bejutott korábban a világbajnokság döntőjébe (Messi 2014-ben és Modric 2018-ban), de egyikük sem nyert.

Tangens

Franciaország, amely a 2018-as tornagyőzelmét szeretné megismételni, szombaton a negyeddöntőben Anglia ellen győzött, a középpályás Aurelien Tchouameni és a veterán csatár, Oliver Giroud páros góljaira támaszkodva – Franciaország minden idők gólja. gólkirály– leütni európai riválisát. Marokkóeközben az első afrikai ország vagy arab ország lett, amely bejutott az elődöntőbe, amikor szombaton 1-0-ra megnyerte Portugáliát. Marokkó bejutott a negyeddöntőbe, miután egy újabb kiütéses győzelmet aratott Spanyolország ellen egy szétlövésig tartó mérkőzésen. Az egyetlen afrikai labdarúgó-válogatott, amely korábban bejutott a negyeddöntőbe, Ghána (2010), Szenegál (2002) és Kamerun (1990) volt. Fogadó ország Katar volt az első csapat, aki a múlt hónapban kiesett a tornán, így történelmet írt, hiszen először kapott ki egy rendező ország.

Meglepő tény

Messi 95 gólja közül az elsőt szerezte az argentin férfi válogatottban egy nem versenyszerű (barátságos) mérkőzésen 2006-ban Horvátország ellen, amikor Modric debütált a horvát férfiválogatottban.

Nagy szám

25. Ennyi vb-meccsen játszott Messi, ezzel megdöntötte a német Lothar Matthaus rekordját az egyjátékos legtöbb tornamérkőzése tekintetében (Matthaus 1998-ban állította be a rekordot, bár 1980-ban kezdett játszani a nyugatnémet csapat tagjaként ).

A szerkesztő megjegyzése: A történet egy korábbi változata tévesen állította, hogy Argentína 36 éven át nem jelent meg a világbajnokság döntőjében. Az ország bejutott a döntőbe, de 36 éve nem nyert címet.