Sok ország nagy bónuszt fizet az olimpiai érmekért. Ez 2.7 millió dollárt fizet ki.

Zsinórban a második téli olimpián Norvégia nyerte a legtöbb érmet a versenyző nemzetek közül, 37 érmet halmozva fel az elmúlt két hétben Pekingben. Az ország 16 aranyéremmel is az élen járt, a játékok 109 sportágában elérhető 15 közül.

De Norvégia az utolsó helyen végzett a 91 delegáció között, amikor másfajta aranyról volt szó.

Míg Norvégia ösztöndíjat ad a sportolóknak az edzési költségeik fedezésére, nem kínál semmilyen pénzügyi ösztönzőt kifejezetten az éremszerző teljesítményért. Más országok tucatjai azonban bizonyos esetekben hat számjegyű bónuszt kínálnak minden éremnyertesnek. És annak a 31 országnak és területnek, amelyek éremdíját tervezik Forbes meg tudta erősíteni – amelyből 18 valóban szerzett legalább egy érmet Pekingben – egyetlen delegáció sem ad többet, mint Olaszország, amelynek 2.7 érméért 17 millió dollárt kell fizetnie.

Az olasz olimpikonok aranyéremért nagyjából 201,000 101,000 dollárt, ezüstért 67,000 2,000 dollárt, bronzért pedig 604,000 168,000 dollárt kaphatnak az ország nemzeti olimpiai bizottságától. Ez a program még bőkezűbb, mivel sok más országgal ellentétben Olaszország ugyanazt a jutalmat kínálja az egyéniben versenyző sportolóknak és a csapatban versenyző sportolóknak – így a hat rövidpályás gyorskorcsolyázó együttesen ezüstérmet szerzett a XNUMX méteres vegyes váltóban. XNUMX XNUMX dollárt keresett. És más országokkal ellentétben Olaszország továbbra is fizet bónuszokat, függetlenül attól, hogy hány érmet nyer egy sportoló – így a snowboardos Omar Visintin XNUMX XNUMX dollárt kap ezüstéért és bronzéért.

Olaszország mindenekelőtt azért tűnik ki, mert a 11 másik küldöttség Forbes tudja, hogy egyetlen éremért hat számjegyű kifizetéseket kínál – Hongkong, Törökország, Malajzia, Ciprus, Lettország, Magyarország, Bulgária, Litvánia, Koszovó, Észtország és Csehország – hét érmet nyert Pekingben. A legtöbb olyan sikeres ország, mint Olaszország, szerényebb bónuszokat ad. Például az USA csapata 37,500 22,500 dollárt fizet az aranyérmeseknek, 15,000 1.6 dollárt az ezüstérmeseknek és 25 XNUMX dollárt a bronzérmeseknek, függetlenül attól, hogy egyénileg vagy csapatként versenyeztek. Ezzel közel XNUMX millió dollár bónuszt kap a XNUMX pekingi éremért. Az adófizetők azonban nyugodtak lehetnek: az Egyesült Államok Olimpiai és Paralimpiai Bizottsága, amely az ösztönzőket létrehozta, egy nonprofit alapítványtól kapja a finanszírozását, nem a kormánytól.

Olaszország tavaly a tokiói olimpián még nagyobb számlát halmozott fel, több mint 9 millió dollárt fizetett ki 40 érméért. (A Nyári Játékokon több mint háromszor annyi érem volt elérhető, 339 versenyszámmal.) De van egy hátránya az olasz érmesek számára: adót kell fizetniük a bónusz után, míg a Dániából és Romániából származó éremnyertesek – kettőt említve országok – adómentes jutalmakban részesülnének.

Forbes 18 országra vonatkoztak a számok, amelyek felfedték fizetési terveik részleteit, és legalább egy érmet szereztek Pekingben; itt van, hogy mennyit kell fizetni mindegyiknek, olyan képletek alapján, amelyek egyes esetekben egyszerűek, másokban pedig meglehetősen összetettek. Az összeget országtól függően a nemzeti olimpiai bizottság vagy a kormány fizetheti, vagy a kettő kombinációja.

A felsorolt ​​összegek a január 28-i árfolyamot tükrözik. Kína és Oroszország – a Pekingben 15, illetve 32 érmet nyert olimpiai erők – állítólag fizettek érmeseket a korábbi játékokon, de azon delegációk közé tartoztak, amelyek nem válaszoltak a terveik ezekre a téli olimpiára.