A Kansas City Chiefs szabadügynöke, JuJu Smith-Schuster feljutott a Super Bowl LVII

JuJu Smith-Schuster magára fogadott.

„Őrültség – mondta –, hogy idejönni és egyéves szerződést kötni egy Super Bowl-gyűrűért.

Mivel Smith-Schuster szabadügynök volt az év végén, egyesek azt feltételezték, hogy a Kansas City Chiefs szélső védője talán ártott neki, hogy a jövőben hosszabb távú megállapodást kössön.

A Super Bowl LVII-be érve Smith-Schuster öt zsinórban lejátszott meccsen nem szerzett 35 yardnál többet.

A Chiefs 38-35-ös Super Bowl-győzelmén azonban akkor lépett fel, amikor csapatának a legnagyobb szüksége volt rá.

A Chiefs 10 ponttal maradt el a félidőben, dominált a labdabirtoklási időben, és egy harmadot sem váltott le.

Tovább rontja a helyzetet: 1:44 van hátra a félidőből, hátvéd Patrick Mahomes újra megsérült a jobb bokája, amelynek volt a játékhoz szükséges kezelést.

Ez a játék kezdettől fogva kudarcra ítélt Creed Humphrey gyenge ziccerével, és amikor Mahomes megpróbálta meghamisítani a védőt egy dobással, a beállós TJ Edwards kínosan letaglózta, súlyosbítva a bokáját, amelyet kezdetben megsérült a divíziós rájátszásban.

De a Super Bowl harmadik negyedének végén és a negyedik negyed elején a döntő pillanatokban Smith-Schuster hét játéka során négy elkapást ért el, 8, 14, 13 és 3 yardot. Három első fogás volt.

Utolsó fogadása után a Philadelphia Eagles három yardos vonalánál a Chiefs gólt szerzett, így a Kansas City megszerezte az első vezetést a meccsen.

Smith-Schuster összesen hét elkapást ért el csapatcsúcsot, és csak Travis Kelce 53 kapott yardnál többet.

De Smith-Schuster utolsó célpontja volt a legemlékezetesebb az ezzel kapcsolatos viták miatt.

A Philadelphia 3-től a 8. és 15. meccsen 1:54-cel van hátra, a hivatalos személyek a cornerbacket James Bradberry-nek hívta tartásbüntetésért a hiányos bérleten.

Miközben a hívást kigúnyolták, Smith-Schuster határozottan kitartott amellett, hogy tartották.

– Ó, igen, 100%-ban – mondta Smith-Schuster –, a hívást fel fogják hívni.

Ez a büntetés lehetővé tette a Chiefsnek, hogy kifusson az időből, mielőtt Harrison Butker, aki az AFC bajnoki mérkőzésén a meccset is megnyerő mezőnygólt rúgott, 27 yardos mezőnygólt rúgott nyolc másodperccel a vége előtt.

Apropója volt a bíráskodási problémákkal teli NFL-szezonnak, különösen a Chiefs's AFC Championship Game-győzelme során a Cincinnati Bengals ellen, amelyben Butker a meccset győztes mezőnygólt is rúgta.

Smith-Schuster a meccs elején egy sérülés miatt távozott, de a napi négy-öt órás kezelés lehetővé tette számára, hogy jelentős mértékben hozzájáruljon a Super Bowl LVII.

„A meccs, az AFC bajnokság után nem tudtam járni” – mondta.

A sérüléstörténete miatt aggódnak az emberek. 2019-ben négy meccset hagyott ki fej- és térdsérülés miatt, 2021-ben pedig öt meccs kivételével mindegyiket vállsérülés miatt.

Kihagyott egy meccset a 11. héten, miután agyrázkódást szenvedett a Jacksonville Jaguars ellen.

Smith-Schuster azonban 78 elkapással 933 yardon keresztül vezette a Chiefs összes széles fogadóját.

Mivel Mecole Hardman és Justin Watson szintén szabadügynökként szerepelnek, a Chiefsnek meg kell hoznia néhány döntést.

November elején Smith-Schuster tudatta vele tovább akar játszani a Chiefsszel.

„Őszintén szólva szívesen maradnék itt” – mondta. „Ez a sértés hihetetlen. Az edzői stáb hihetetlen. Persze ha rajtam múlott, miért ne? (Én) a játék egyik legjobb hátvédjével játszhatok.”

De mivel a széles körben járó fizetések az egekbe szöknek, beleértve a Tyreek Hill és Davante Adams rekordot döntõ megállapodásait is, azt gondolhatnánk, hogy Smith-Schuster legalább 15 millió dollárt kaphat a nyílt piacon.

A Denver Broncosban szereplő Courtland Sutton a 26. helyen állth Az AAV-ben (átlagos éves érték) 15.2 millió dollárral, a Los Angeles Rams széles vevője, Allen Robinson pedig a 25.th az AAV-ban 15.5 millió dollárral.

Smith-Schusternek többet kell keresnie, mint csapattársa, Marquez Valdes-Scantling, aki 35 millió dolláros AAV-jával holtversenyben a 10. helyen áll, miután három évre, 30 millió dolláros szerződést írt alá a legutóbbi holtszezonban.

Valdes-Scantling, akinek nem volt elkapása a Super Bowlban, idén kevesebb fogadást, yardot és touchdownt szerzett (42, 687 és kettő), mint Smith-Schuster, és az új szerződések általában minden holtszezonban jövedelmezőbbé válnak.

Smith-Schuster elismerést érdemel, amiért segített a Chiefsnek visszatérni egy újabb Super Bowlba.

A Super Bowl LIV-ben a San Francisco 49ers ellen a Chiefs 20-10-re elhúzott a negyedik negyedben, és 31-20-ra nyert.

„A srácok mindig hisznek” – mondta Andy Reid, a Chiefs vezetőedzője.

Az elmúlt négy év két Super Bowl-győzelmével a Chiefs dinasztiája kialakulhat.

Mahomes még csak 27 éves, és a Chiefs nyert annak ellenére, hogy újoncokra támaszkodott, köztük négy védekező bekkre, akik főszerepet játszottak a másodsorban. Valójában a Zebra Technologies szerint a Chiefs defensive snapeinek 24.3%-át újoncok játszották, ami ebben a szezonban a harmadik legmagasabb az NFL-ben.

A Chiefs jövője fényes, és Smith-Schuster kiállt, hogy része legyen.