Joey Logano veterán szerepet vállal a bajnoki csatában

Joey Logano még csak 32 éves, de ő a veterán arca a négy pilóta közül, akik vasárnap a Nascar Cup Series bajnoki címért küzdenek a Phoenix Raceway-en.

Logano a 14. teljes munkaidős szezonját tölti a Nascar élvonalbeli osztályában, és második bajnoki címét célozza meg. Nemcsak abban bízik, hogy a Team Penske csapata képes lesz a vasárnapi győzelemre, de rájön, hogy előnyben van a 2020-as bajnok Chase Elliott, Christopher Bell és Ross Chastain előtt.

„Azt hiszem, nyerni fogunk” – mondta Logano, aki október 4-án a Las Vegas Motor Speedway-en aratott győzelmével megerősítette helyét a Championship 16-ben. "Nem azt ünnepeljük, hogy a Championship 4-ben vagyunk. Azt akarjuk ünnepelni, amikor bajnokok leszünk."

Logano az egyetlen pilóta a Championship 4-ben, aki bezárta helyét a Phoenixbe a múlt hétvégi Martinsville Speedway verseny előtt. Három versenyzője a vasárnap esti kockás zászló lengéséig nem tudta, hogy versenyben lesz-e a bajnoki trófeáért.

Logano előnye. Elmagyarázta.

„Rögtön, Vegas utáni hétfőn összeállítottuk a tervet, hogyan fogunk nyerni (a Phoenixben)” – mondta Logano. „Miről kell beszélnünk a következő két és fél hétben, hogy végrehajtsuk az általunk összeállított tervet, hogyan tegyük jobbá az autónkat, és gondoskodjunk arról, hogy a csapat készen álljon.”

Mindössze 16 pilóta nyert két vagy több Nascar Cup Series bajnoki címet, utoljára Kyle Busch volt 2019-ben, aki jelenleg az egyetlen versenyző a mezőnyben, aki több címet is szerzett. Logano 2018-ban megnyerte a bajnoki címét, de úgy gondolja, hogy pályafutása 506 rajtja ezúttal a különbség.

A Logano ellen a bajnoki címért versenyző három pilóta ugyanannyi tapasztalattal rendelkezik, mint ő. Elliott hét teljes szezont tudhat maga mögött, Chastain négy, Bell pedig három.

Mindössze nyolc évvel ezelőtt Logano volt a fiatal, tapasztalatlan arca a bajnoki csatában. Első 4. bajnoki címére lépett be, miután évekig a sportág történetének egyik legjobb esélyeseként emlegették. Még a „Sliced ​​Bread” becenevet is kiérdemelte a Nascar Hall of Famer Mark Martintól, mert ő volt a legjobb dolog, akit valaha is látott a fejlesztési részlegekben.

Loganónak több szezonra volt szüksége, és a Joe Gibbs Racingtől a Team Penske-hez kellett költöznie ahhoz, hogy megszilárdítsa vezető versenyzői státuszát. Amióta 2013-ban csatlakozott a Penskéhez, Logano 28 győzelmet aratott, köztük a 2015-ös Daytona 500-at. 2015-ben hat futamot nyert karrierje csúcsán.

„Jó dolog itt lenni, ameddig vagyok” – mondta Logano. „Ezt a tapasztalatot a magam javára tudom használni. Még mindig 32 éves vagyok. Szép hely, és egyedülálló hely. Nincs még egy versenyző, akinek annyi köre van, mint én, és elég fiatal lenne. Ezt a hasznunkra fordíthatjuk ezen a hétvégén.”

Idén Logano három győzelmet aratott (Darlington, Gateway és Vegas) és 16 top 10-et. Ez csak egy átlagos év volt a 2018-as bajnok számára, aki abban a szezonban 10.7-es átlagot ért el.

Miközben Logano az év utolsó versenyére készül, az USA Network Nascar dokumentumfilmjeit használja. Verseny a bajnokságért hogy megismerje társait.

„Már versenyzőként is érdekes számomra, ha ülök és nézem” – mondta Logano. „Látom, hogyan készülnek a versenyzőim egy versenyre, és milyen a heti életük. Érdekes volt látni.

„Nem tudom, hogy lesz-e valami, amit fel fogok használni ellenük, de érdekes látni, mennyire más az életünk. A munkánk ugyanaz, de az életünk nem is lehetne másabb.”

És a tetejébe Logano annyira magabiztos bajnoki reményében, hogy már azon gondolkodik, hogyan tud még keményebben bulizni, mint az első bajnoki címe után.

Logano azt mondta: „Remélhetőleg másodszor is ugyanolyan jó lesz.”

A Nascar bajnoki versenye Phoenixben november 6-án, vasárnap 3 órakor kezdődik (ET). az NBC-n.