Scottie Scheffler golfozó nyerte az első Masters-bajnokságot – Woods pedig a 47. helyen végzett

Scottie Scheffler – a világranglista első számú golfozója – növelte dominanciáját azzal, hogy megnyerte a 1. éves Masters tornát vasárnap, megelőzve a második helyen végzett Rory McIlroyt azzal, hogy a bajnokság 86. pontja alatt végzett, és megszerezte első győzelmét egy nagy bajnokságban. míg az ötszörös győztes Tiger Woods hatalmasat küzdött a sportágba való részidős visszatérés során.

Főbb tények

Scheffler a rangos torna tizedik legfiatalabb győztese lett, 25 évesen és tíz hónaposan megszerezte első zöld kabátját, négy évvel idősebb Tiger Woodsnál, amikor 21-ben 1997 évesen megnyerte első Masters-versenyét – ez a valaha volt legfiatalabb. azt.

Annak ellenére, hogy McIlroy vasárnap későn érkezett, és hét pari alatt végzett, a zöld kabát ismét elkerülte, és 14. alkalommal maradt el a Masters-győzelemtől a tornán, bár a vasárnapi második hely pályafutása legjobbja volt a 32 éves korosztály számára. öreg, aki minden második nagyobb golfversenyen legalább egyszer győzelmet aratott.

Collin Morikawa, a tavalyi győztes az ötödik helyen végzett négy par alatt.

A 46 éves Woods vasárnap a 47. helyen végzett a tornán, ami pályafutása egyik legrosszabb helyezése volt, de ígéretet tett arra, hogy júliusban újra pályára lép a British Openen.

Nagy szám

2.7 millió dollár. Ez az a pénzdíj, amelyet Scheffler az Augusta National Golf Clubtól visz haza, a Masters 15 millió dolláros pénztárcájának legnagyobb részét.

Fő háttér

Miután 2021 februárjában egy autóbalesés következtében súlyos lábsérüléseket szenvedett, Woods azt mondta, hogy részmunkaidőben részt vesz a versenyeken. A másfél évvel ezelőtti 2020-as Masters óta az eheti Masters volt az első versenyszerű fellépése.