Franciaország legyőzte Angliát, és bejutott a világbajnokság elődöntőjébe

Franciaország 2-1-re legyőzte Angliát a világbajnokság szombati negyeddöntőjében, miután 78. percben szerzett francia gólt néhány perccel azután, hogy Anglia egy büntetőrúgásból kiegyenlítette a meccset – ezzel Franciaország bejutott az elődöntőbe, ahol Marokkóval mérkőzik meg.

Főbb tények

A francia középpályás és a Real Madrid sztárja, Aurelien Tchouameni a 17. percben gólt szerzett Antoine Griezmann passzából, ezzel korán vezetést szerzett Franciaországnak.

Az angol támadással szemben a francia kapus, Hugo Lloris ezután két kulcsfontosságú védést végzett perceken belül egymás után, védve az angol Luke Shaw szabadrúgását, majd röviddel az angol csatár, Harry Kane gyors lövését.

Kane kihasználta a büntetőrúgást Lloris ellen – aki régi csapattársa volt a Premier League-ben a Tottenham Hotspur csapatában –, és a második félidő nyolc percében kiegyenlítette a meccset.

Kane gólja volt az 53. gólja az angol válogatottban nemzetközi szereplésben – beleértve a világbajnokságot, az EURO Kupát és a Nemzetek Ligája-tornákat is –, ezzel Wayne Rooney-val az angol válogatott minden idők gólkirálya.

Anglia a második félidő nagy részében végig megőrizte előnyét, Franciaország pedig nagymértékben támaszkodott Llorisra, hogy kivédje az erős angol támadófrontot – Anglia 16 lövést lőtt a hálóba, ami jóval meghaladja Franciaország nyolcát.

A 78. percben azonban a veterán francia csatár, Oliver Giroud – aki történelmet írt a Lengyelország elleni nyolcaddöntőben aratott győzelmével – a válogatott játékosa lett. minden idők vezető gólt szerzett – újabb gólt szerzett, Franciaország visszaszerezte a vezetést.

A meccs végén két gólhelyzetet szerzett Anglia számára, Kane egy magasan a léc fölé rúgott tizenegyesből, Marcus Rashford pedig a 100. percben végzett tizenegyesből kihagyta a magasat.

Tangens

Szombaton egy izgalmas mérkőzésen Marokkó felzaklatta Portugáliát 1-0, ezzel az első arab nemzetet vagy afrikai országot képviselő csapat bejutott a torna elődöntőjébe. A hét elején Marokkó szétlövésben döbbentette meg Spanyolországot a negyeddöntőben. Az egyetlen afrikai csapat, amely valaha is bejutott a negyeddöntőbe, az volt 2010-ben Ghána, 2002-ben Szenegál és 1990-ben Kamerun. A rendező ország, Katar a torna első rendező országaként írt történelmet a tornán korábban. Eltüntetett először a világbajnokságról.

Fő háttér

Franciaország megszerezte második világbajnoki címét a torna utolsó iterációjában 2018-ban, és 4-2-re legyőzte Horvátországot Kylian Mbappe mögött, aki a torna vezető gólkirálya és a 35. legjobban fizetett sportoló szerint a világban Forbes. A Walestől, Skóciától és Észak-Írországtól külön játszó Anglia mindössze egyszer, 1966-ban nyert. Franciaország és Anglia korábban kétszer találkozott egymással a világbajnokságon, 1966-ban és 1982-ben, és mindkét meccset Anglia nyerte meg.

Mit kell figyelni

Franciaország szerdán 2 órakor Marokkóval játszik az elődöntőben. Argentína és Horvátország – amely szétlövésben nyerte meg a negyeddöntős meccsét a tornagyőzelem favoritja, Brazília ellen – kedden 2 órakor mérkőzik meg egymással. Ez a meccs lehet az utolsó vb-szereplés két futballlegendának: a horvát csapatkapitánynak, Luka Modricnak, aki a Real Madrid középpályásaként játszik, és az argentin Lionel Messinek, a szupersztár csatárnak (és a világnak). legjobban fizetett sportoló) a Paris Saint-Germain számára. Bár mindketten játszottak már vb-döntőt (Messi 2014-ben és Modric 2018-ban), egyikük sem nyerte meg a világ legnagyobb sporteseményét.

Meglepő tény

egy csipog A meccs előtt Emmanuel Macron francia elnök megkérdezte Rishi Sunak brit miniszterelnököt, hogy támogatná-e a Les Bluest (a francia válogatott beceneve), ha nyernek Sunakkal. válaszol: „Remélhetőleg nem kell, de megegyeztél. Várom, hogy a következő körben a Három Oroszlán mögé kerüljön.” Az angol csapat ellen az első félidőben sorozatos látszólagos kihagyott hívások után Ricky Gervais brit komikus Twitteren, "Minden tisztviselő francia?"