Franciaország 2-1-re legyőzte Angliát, így bejutott az elődöntőbe

Franciaország ünnepel, miután legyőzte Angliát a 2022-es katari világbajnokság negyeddöntőjében Al Khorban 10. december 2022-én.

Gabriel Bouys | AFP | Getty Images

Harry Kane kései tizenegyest lőtt a léc fölé, miközben az angolok vb-álmai a negyeddöntőben a címvédő francia válogatott 2-1-es vereségével végződtek.

Az angolok csapatkapitánya a meccs előtti 12 yardról már egyenlítésre váltott, miután Aurelien Tchouameni villámcsapása vezette Franciaországot, és remek lehetőséget kapott az egyenlítésre Olivier Giroud fejese után, amikor Theo Hernandez vakmerően betalált Mason Mountba.

Az első tizenegyesével Kane szintet ért el, amikor Wayne Rooney angol válogatottja 53 gólt szerzett, ami azt jelentette, hogy több büntetőt lőtt a rendes játékidőben a világbajnokságokon, mint valaha.

De hat perccel a játék előtt, és hatalmas nyomás nehezedett, a második pontrúgást magasan a léc fölé verte. Kane megsemmisültnek tűnt. Már nem volt visszaút, és az utolsó sípszónál vigasztalhatatlan volt.

Wilton Sampaio játékvezető kezdetben figyelmen kívül hagyta a Mount szabálytalanságot, mielőtt a VAR azt tanácsolta neki, hogy ellenőrizze a pálya melletti monitort, Angliát pedig a játékvezetők döntései csalódták ezen a lenyűgöző versenyen, mivel a Bukayo Saka elleni kihívást nem ítélték meg szabálytalanságként a felkészülés során. az első félidőben figyelmen kívül hagyták a nyitányt és Kane büntetőkiáltását.

A 19 éves Jude Bellingham, Anglia legfiatalabb játékosa, aki negyeddöntőt kezdett, Saka (21) és Phil Foden (22) kivételes volt, amikor Gareth Southgate csapata párbajozott Franciaországgal. Harry Maguire egy kapufát vágott fejjel 1-1-nél, Marcus Rashford pedig az utolsó ziccerben végzett szabadrúgást a háló tetejére emelte.

De végül ez egy büntetés volt, ami ismét szívfájdalmat okozott az angol világbajnokságon.

Az angol játékosok vigasztalják egymást, miután 2022. december 10-én al-Khorban kikaptak Franciaországtól a 2022-es katari világbajnokság negyeddöntőjében.

Paul Ellis | AFP | Getty Images

Ritka kihagyás – Kane büntetőrekordja

Harry Kane 17/21-es büntetőt szerzett az angol válogatottban. 30/34 gólt szerzett a Premier League-ben.

Mi következik Gareth Southgate számára? Folytatja szerződését a következő Európa-bajnokságig, hogy még egy dicsőségért ezzel a csoporttal? Ez a vita a következő napokban.

Ami Franciaországot illeti, szerdán 7 órakor Marokkóval játszanak a világbajnokság elődöntőjében, ismét az Al Bayt stadionban, miután Marokkó lett az első afrikai nemzet, amely bejutott a négyes döntőbe Portugália elleni 1-0-s győzelemmel korábban. Szombaton, amelyen Cristiano Ronaldo sírva fakadt.

Zinny Boswell és Sam Blitz játékosértékelései

Anglia: Pickford (6), Walker (6), Stones (7), Maguire (5), Shaw (4), Rice (7), Henderson (6), Bellingham (6), Saka (8), Kane (6), Foden (6).

subs: Mount (5), Sterling (5), Rashford (5), Grealish (n/a)

Franciaország: Lloris (7), Kounde (6), Varane (6), Upamecano (6), Hernandez (4), Griezmann (8), Tchouameni (7), Rabiot (6), Dembele (6), Giroud (7), Mbappe (6).

subs: Coman (6)

A meccs embere: Antoine Griezmann.

Hogyan végződött Anglia világbajnoki álma

Drámai befejezése volt ennek az epikus, első kiütéses összecsapásnak a felek között. Úgy kezdődött, hogy Anglia idegesnek tűnt a nagy felfutás után, és a francia sztártól, Kylian Mbappétől való félelem nyilvánvaló volt, amikor ki tudta nyújtani a lábát a nyitány előtt.

Declan Rice kétségbeesett kihívása után Anglia gyorsan visszavonult saját területére, és ekkor Antoine Griezmannnak volt helye átgurulni Tchouameninek, aki remek ütést ütött az alsó sarokba.

A francia Aurelien Tchouameni gólt lő a 2022-es labdarúgó-világbajnokság katari negyeddöntőjén Anglia ellen 10. december 2022-én a katari Al Khorban.

Stefan Matzke | Sampics | Corbis Sport | Getty Images

Csapat hírek

• Anglia nem változott azon az oldalon, amely Szenegált legyőzte, Gareth Southgate pedig kitartott a négyes mögött.
  • Franciaország is ugyanazt az XI-t használta az utolsó 16 között, Kylian Mbappével támadott, miután kétszer is gólt szerzett Lengyelország ellen.

Anglia panaszkodott, hogy szabálytalanságot kellett volna adni Dayot Upamecano kihívója miatt a Sakán a lépés elején, és nagyobb volt a csalódottság a játékvezetők és a VAR miatt, amikor nem ítéltek büntetőt, amikor Kane másodszor is meggurította a védőt. öt percre, és a terület szélére zuhant.

Kane közelről és távolról is tesztelte a Tottenham csapattársát, Llorist, miközben ő vezette az angolok válaszát, de Franciaország veszélye mindig ott volt, Mbappe pedig egy szabadrúgás után lőtt a tizenhatosba.

Anglia még soha nem nyert világbajnoki meccset, amelyet félidőben elveszített volna, míg Franciaország a 24 perc után vezetett 25-ből 45-et megnyert – Bellingham azonban nem tanúsított tiszteletet az ilyen rekordok iránt, és előrehajtotta Angliát a második játékrész elején. biztosította a fali bérletet Saka számára, amikor az Arsenal emberét Tchouameni padlóra helyezte a boxban.

Kane, miután várakoztatták, végül bevágta a büntetőt, hogy megfeleljen Rooney mérföldkövének. Óriási pillanat volt ez pályafutása során, és a világbajnokságon szerzett negyedik gólja volt, amelyet azonban beárnyékolna egy újabb tizenegyes.

Az egyenlítés fergeteges néhány percet robbantott ki: Adrien Rabiot majdnem elaludta Angliát néhány másodperccel az újraindítás után, amikor kényszerítette Jordan Pickfordot, és Mbappe bekapcsolta az utóégetőt, hogy távolodjon Walkertől, de a Három Oroszlánok újra összpontosítottak, és néhány centiméterrel távolabb kerültek, amikor Maguire Jordan Henderson szabadrúgásából egy kapufát lőtt.

Giroud maga volt a francia gólkirály korábban ezen a tornán, és miután szélesre ívelt, és látta, hogy Pickford lökött el egy sortüzet, Maguire-t Griezmann keresztbe verte, ezzel visszafejelte országát.

Az angol Harry Maguire és a francia Olivier Giroud összecsap a 2022-es labdarúgó-világbajnokság katari negyeddöntőjén 10. december 2022-én a katari Al Khorban.

Robbie Jay Barratt | AMA| Getty Images Sport | Getty Images

A franciák határozottan ünnepeltek, és ez kalapácsütés volt Angliának – de hihetetlen módon lehetőséget kaptak arra, hogy pár perccel később megmentsék a világbajnokságot Hernandez meggondolatlan szabálytalanságának köszönhetően. Ezúttal azonban Kane félreértette az egészet. Nem jellemző módon.

A kisasszony kiütötte Angliából a tölteléket és a tribün befejezésének lehetőségét. Ki tudtak húzni még egy esélyt – de Rashford éppen nem talált célba, amikor úgy nézett ki, hogy a világbajnokság második szabadrúgásánál tüzelni kezdett. Nem volt késői fordulat. Anglia nagy esélye jött és elment. És így reménykedtek a dicsőségben Katarban.

Kane: Vállalom a felelősséget; fájni fog

Az angolok kapitánya, Harry Kane az ITV-n nyilatkozott: „Mindig arra készülök, hogy egy-két tizenegyest kapjak egy meccsen, mindig van ötletem, mit szeretnék csinálni. Nem hibáztathatom a felkészülésemet vagy ilyesmit, ez csak az éjszakai kivégzés volt.

„Az első toll remek volt, a másodiknál ​​már nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna. Állon kell szednem, biztosan fájni fog, fájni fog az egész játék. Kapitányként ezt vállalom, de nem is lehetnék büszkébb a fiúkra.

„Egy apró részleten múlik, amiért vállalom a felelősséget. Nem aggódom a csapat miatt, és hogy milyen hatással lesz rájuk. Van néhány nagyszerű tehetségünk.”

Harry Kane-t Jordan Pickford és Kieran Trippier vigasztalja, miután Anglia 1-2-re vereséget szenvedett a 2022-es labdarúgó-világbajnokság katari negyeddöntőjében Franciaország ellen 10. december 2022-én a katari Al Khorban.

Julian Finney | Getty Images Sport | Getty Images

Southgate: Bíztunk benne, hogy meg tudjuk nyerni a világbajnokságot

Az angol menedzser, Gareth Southgate az ITV-n nyilatkozott: „Az előadás [beváltotta az elvárásokat]. Végül a gólok a döntőek. Csak azt mondtam a játékosoknak, hogy nem tudnak többet adni. Finom margók. Mindkét oldalon olyan dolgok, amelyek eldöntötték a játékot. Büszke vagyok arra, ahogy végigvészelték a tornát.”

A játékvezetőn: „Felösleges belemennem ebbe. Inkább a játékosainkról beszélnék. Gratulálok Franciaországnak. Tudják, hogy pokoli játékban voltak. Nem hiszem, hogy többet tehettünk volna.

„Számomra csapatként nyerünk és veszítünk. Két [gólt] engedtünk be, és kihagytunk helyzeteket. Harry [Kane] hihetetlen volt számunkra. Olyan megbízható. Nem lennénk itt, ha nem lőnének nekünk a góljai.

„Ez kulcsfontosságú pillanatok. A legtöbb nagy pillanatban jó helyen voltunk. Ez egy játék a finom margókkal. Azért voltunk itt, hogy megpróbáljuk megnyerni a tornát – hittünk, hogy sikerül. Van egy csapatunk, amely képes lett volna erre.”

Miért nem kifizetődő a világbajnokság megrendezése

Anglia jövőjéről Southgate így nyilatkozott: „Minden verseny után leültünk, áttekintettük és elgondolkodtunk. Tehát szükségünk van egy kis időre, hogy megbizonyosodjunk arról, hogy mindenki a megfelelő döntéseket hozza meg.”

Elemzés: Anglia védelme a végén kerül nekik

Rob Dorsett, az SSN vezető riportere az Al Thumama Stadionban:

„Anglia játékosai a gyepre estek, sokan sírtak, miközben Franciaország ünnepel. Az angol szurkolók hallgattak. Megdöbbenve. Szívfájdalom Angliának, aki Katarban zuhant le.

„A negyeddöntő nagy részében ők voltak a jobbik csapat. Többet birtokolták a labdát, több helyzetet alakítottak ki, mint a világbajnokok. Az angol csapatkapitánynak azonban időre lesz szüksége, hogy feldolgozza azt az elképzelhetetlent, amit egy döntő pillanatban kihagyott 12 yardról.

„Ez nagyon keserű Kane számára, aki acél idegekkel megdöntötte Wayne Rooney korábbi gólrekordját.

„Anglia siránkozni fog a játékvezetőre, aki nem tett jót nekik, és kihagyott néhány kulcsfontosságú döntést, de végül, ahogyan a torna legelejétől tartottunk, Anglia védekezése volt az, amibe kerültek. Két kulcsfontosságú hiba, amelyeket Franciaország könyörtelenül megbüntetett.

„Anglia holnap indul haza. A karácsony elmarad.”

Opta statisztika — Újra a negyeddöntős szívfájdalom Angliában

• Ez a hetedik alkalom, hogy Anglia kiesett a világbajnokság negyeddöntőiből, többet, mint bármely más csapat a verseny történetében.
  • Anglia mindhárom vb-mérkőzését elveszítette a regnáló bajnokok ellen, és mindhárom a verseny negyeddöntőjébe került (2-4 Uruguay ellen 1954-ben, 1-3 Brazília ellen 1962-ben és 1-2 Franciaország ellen ma este). ).
  • Anglia 13 gólt lőtt a 2022-es világbajnokságon, ez a legtöbb gól, amit valaha is lőttek egyetlen nagy tornán (világbajnokság és Európa-bajnokság).
  • Antoine Griezmann lett az első francia játékos, aki két gólpasszt adott a világbajnokság kieséses fordulójában, Dominique Rocheteau 1986-ban, Olaszország ellen (16. forduló).
  • Kane lett az első játékos, aki 1990-ben Michal Bilek Csehszlovákiában az USA ellen szerzett gólt és kihagyott egy tizenegyest.
  • Hugo Lloris 143. alkalommal lépett pályára a francia válogatottban, és ő lett a legtöbb válogatott játékos a felnőtt francia férfi csapatban.