A Forma-91 nagyszerű Kimi Räikkönen visszatér a NASCAR Project XNUMX csapatához a COTA-n

Kimi Raikkönen Forma-21-es pályafutásának egyik nagyszerű pillanata 2018. október 39-én volt, amikor a finn Espoo szülővárosa XNUMX kört vezetett, és egy Ferrarival megnyerte az Egyesült Államok Nagydíját az Amerikai Körversenyen (COTA).

Március 26-án Räikkönen visszatér a COTA-hoz, de Ferrarijával egy Chevrolet Camaro ZL1-re cserél.

A 2007-es Forma-91-es világbajnok második NASCAR-kupa-sorozatát a PROJECTXNUMX-ben rendezi meg – jelentette be szerdán a Trackhouse Entertainment Group.

Ez lesz Räikkönen második kupasorozata, miután tavaly augusztus 91-én debütált a PROJECT21-gyel a Watkins Glen (NY) Internationalen.

"Nagyszerű élmény volt; nagyszerű utazás volt, de sajnos a végeredmény nem az volt, amit vártunk” – mondta Räikkönen tavaly augusztusi NASCAR-kupasorozat debütálásáról. „Izgatottan várom, hogy újra próbálkozzam, és remélhetőleg távol maradok minden nagy problémától.

„Nagyszerű volt a Watkins Glenben. Eléggé ismeretlen volt számomra. Nem ismertem a pályát, és nem ismertem a pályát a tesztemen kívül. Minden alkalommal, amikor az autóban ültem, úgy éreztem, ha nem mehetnék tovább, sokkal könnyebb lenne. Ez az, ami mindig izgalmas.

„A versenyen vizes úton indult, és még soha nem vezettem azt az autót vizes úton. Sok ismeretlen volt azon a hétvégén. De minél több köröm volt, annál jobban éreztem magam az autó iránt, mielőtt a balesetben végeztünk. Sok szempontból elégedett voltam a menetével.

„Versenyzőként többet, jobbat és eredményeket akarsz. A NASCAR-ban azonban nehéz ennyi autót elérni egy ilyen keskeny pályán.”

A Watkins Glen pályával ellentétben Räikkönen ismeri a COTA-t, Forma-21-es pályafutása során nyolcszor versenyzett a közúti pályán. Räikkönen 2018 Forma-XNUMX-es győzelme közül legutóbbi győzelmét XNUMX-ban érte el a COTA-n.

„Fantasztikus időm volt a NASCAR-ban” – mondta Räikkönen szerdán. „Nagyon rövid idő alatt rengeteget lehetett tanulni, de mindenki nagyon segítőkész volt, nagy kihívás volt a verseny. Ezúttal egy általam ismert pályán versenyezhetek, így nem lesz olyan meredek a tanulási görbe. Szórakozni akarok, de olyan jól is, amennyire csak tudunk.”

Räikkönen elmondta, hogy a COTA-n való versenyzés hasznos lesz a Forma-XNUMX versenypályáján szerzett korábbi tapasztalatai miatt.

„Hasznos, hogy ismerem a pályát, de más, ahogy egy NASCAR és egy Forma-XNUMX-es autó érzi magát a pályán” – mondta Räikkönen. „Emlékeznem kell arra, hogy valamivel kisebb lesz a leszorítóerő, amikor először elhagyom a boxot.

„Ez egy másik autó, így a pálya teljesen más érzés lesz. Van némi tapasztalatom tavalyról az autóban. Megjelenünk az edzésen, majd a kvalifikáción. A pozitív oldal az, hogy ismerem a pályát, de sok olyan dolog lesz, amit gyorsan meg kell tanulnom.

„A megfelelő gokartozást csináltam a fiammal, úgyhogy ez segíteni fog. Ez trükkös lehet, de legalább most van ötletem, hogyan közelítsem meg kicsit jobban a hétvégét. Most már tudom, mire számítsak. Előnyös lesz.

– Meglátjuk, mi van.

A Trackhouse Racing – a Trackhouse Entertainment Group részlege – a 99-es és az 1-es számú Chevrolet-eket dobja piacra Daniel Suárez és Ross Chastain pilótáival a NASCAR Kupa-sorozatban.

A PROJEKT története91

A Trackhouse tulajdonosa és alapítója, Justin Marks tavaly hozta létre a PROJECT91-et azzal a szándékkal, hogy a szervezet világméretű hatókörét bővítse a Cup Series nevezéssel a neves nemzetközi versenyzők számára.

„Amikor tavaly bejelentettük Kimit, azt mondtam, hogy ő az a globális szupersztár, akire gondoltam, amikor megalkottuk a PROJECT91-et. Szerintem láttad a rajongók fogadtatását szerte a világon, és Kimi teljesítménye az autóban a koncepció bizonyítéka volt. Kimi követése hatalmas, és ez nagyszerű a NASCAR-hoz, a Trackhouse-hoz, és azt hiszem, Kimi nagyon élvezi a versenyzésünket.

„Pontosan ezt akarjuk elérni a PROJECT91-gyel. Ennek a programnak a jövője az, hogy a Kimi kaliberű pilótái megtapasztalják a NASCAR-t, de átéljék ezt a tapasztalatot, és újra meg akarják csinálni. Ez érdekli őket, és meg akarják csinálni, és jobb lesz. A NASCAR-rajongók imádják, és hatalmas európai ráhangolódás volt, amikor Kimi a Watkins Glenben versenyzett, és a NASCAR versenyt nézte a tévében. Idén is erre számítok.

„Mi vagyunk a futam címvédő győztesei (Ross Chastainnel). Nincs nyomás."

Marks tisztában van azzal, hogy a COTA hogyan vesz fel más és más tulajdonságokat a pályán lévő autóhoz, így megérti, hogy miben fog másként érezni, mint a Forma-XNUMX-től a NASCAR Kupa-sorozatig.

„Versenyeztem egy autóval a COTA-n, majd aznap este felmentem a YouTube-ra, és egy fedélzeti kamerával néztem a Forma-XNUMX-et, és úgy nézett ki, mint egy teljesen más versenypálya. Az a jó a NASCAR-ban, hogy annyira le van kapcsolva a gáz; versenyesebbé válik a pálya, mert több lehetőséged van.

"Sokkal több a te kezedben, az irányításodban."

Erős szponzori támogatás

Räikkönen a 91-es számú Onx/iLOQ Chevrolet Camaro-val fog versenyezni a COTA-n, amelyet a Trackhouse legénysége a 23-szoros győztes Darian Grubb vezette, aki 2011-ben Tony Stewarttal kupagyőztes lett.

„Ismerem az autót, de ahogy mondtam, egy másik pályán az autónak más dolgokra lesz szüksége” – mondta. „Sok szempontból ez egy nagyobb kihívást jelentő pálya a NASCAR Cup Series autó számára, sokkal több kanyarral, mint Watkins Glen. Lehet, hogy ez nagyobb kihívást jelent a COTA-ban, bár ismerem a pályát.

"Alig várom. Izgalmas lesz.

„Nagyon jó versenypálya válhat belőle. Amit a Watkins Glennél is éreztem, hogy meglepően nehéz előzni a NASCAR-ban. Előzni lehet. Remélhetőleg Austinban könnyebb lesz a kanyarban tapasztalható erősebb fékezés miatt. Meg kell rendelkeznünk a sebességgel az előzéshez.”

Erre Marks így válaszolt: „Azt hiszem, meglesz a sebesség. Egy igazán szép versenyautót építettünk neked. Most, hogy a csapatnak megvan a tapasztalata az Önnel végzett munka során, és megérti a visszajelzéseket, sokkal több eszköz áll rendelkezésünkre, amellyel azonnal felgyorsíthatjuk a munkát.”

Az Onx átalakítja a világ otthonok és városrészek építését az X+ Construction révén, egy teljesen integrált rendszerrel, amely egyesíti a csúcsminőségű dizájnt és a vezető technológiát, és több értéket biztosít a háztulajdonos út minden lépésében. A cég volt az elsődleges szponzora Ross Chastain 1. számú Chevroletjének, amikor tavaly megnyerte a COTA futamot, valamint Daniel Suárez győzelmét a Sonoma (Kaliforniai) Raceway-en júniusban.

Az iLOQ, az intelligens és mobil zárrendszerek finn úttörője akkumulátormentes technológiájával van jelen az amerikai piacon, amely biztonságos és intelligens hozzáférés-kezelést biztosít az emberek és a vállalkozások számára.

Tavaly nyáron Räikkönen lett az első PROJECT91 pilóta, aki ellátogatott a csapat North Carolina állambeli Concord versenyboltjába, és tesztelt a csapattal a Virginia International Raceway-en. A Watkins Glen-i versenyen Räikkönen a 27. kvalifikációt szerezte meg, majd a délután nagy részében a legjobb 10-ben versenyzett, mielőtt egy másik pilóta által okozott késői versenybaleset véget vetett a napjának.

Marks elmondta, hogy Räikkönen a texasi austini esemény előtti napokban ismét ellátogat a boltba, de a COTA verseny előtt nem terveznek tesztet.

„Biztos vagyok benne, hogy sok versenyző szeretne kipróbálni a NASCAR-t” – mondta Räikkönen. „Nem túl könnyű, szóval talán a jövőben meg fog nyitni néhány ajtót, hogy több esélyünk legyen arra, hogy több európait bevonzunk a sportba.”

A finnországi Espoo szülötte 2021-ben vonult vissza a Forma-2001-től, miután 2007-es indulása óta a Sauber, a McLaren, a Ferrari, a Lotus és az Alfa Romeo csapatokkal versenyzett. Forma-1-es csúcspontja XNUMX-ben volt, amikor megnyerte a Forma-XNUMX-es világbajnoki címet. Scuderia Ferrari.

2011 májusában részt vett az Xfinity és a Truck Series versenyeken a Charlotte Motor Speedway-en.

A Bigger Picture

Ez a Trackhouse következő lépése, amely valami újat és mást hoz a NASCAR Cup sorozatba.

„A Trackhouse számára egy olyan csapat akarunk lenni, amely más, és olyan izgalmas dolgokat hoz a versenypályára, amit az emberek még nem láttak” – mondta Marks. „Ez az autó a független hátsó felfüggesztéssel, a szekvenciális váltókarral és az egyetlen füllel jobban megfelel a világ versenyautóinak. Bejöhet valaki egy másik tudományágból, és versenyképes lehet benne, mert ez sokkal közelebb áll ahhoz, amit megtapasztalt.

„A PROJECT91 nagyszerű volt a Trackhouse számára, mert ez egy másik dolog, amit csinálunk, ami felkelti a rajongókat, és segít abban, hogy egy kicsit kitűnjünk egymástól, és egyediek legyünk.

„Mindannyian szeretjük a NASCAR versenyzést. Ebben nőttünk fel. A NASCAR globálisan relevánsabbá és változatosabbá válik a pályák típusaival. A PROJECT91 valami újat kínál a sportnak, és új versenyzőket és különböző versenyzőket tár fel a rajongók elé, akikről hallottak. Ez egy kicsit trendet teremt azzal, hogy más csapatok egyedi versenyzőket találnak a versenyre. Segíti a sportot, és a PROJECT91 ebben a tekintetben élen jár.

„Ez segít nekünk, mint cégnek. Ez igazán izgalmas mindenki számára.”