Öt kulcs az FC Barcelona számára, hogy legyőzze a Galatasarayt az Európa Ligában

Miután a múlt héten Katalóniában nem tudta elvégezni a munkát, az FC Barcelona ismét az oroszlánbarlangba megy, és saját labdarúgócsapatán kell legyőznie egy kontinentális ellenfelet az Európa-ligában, ha ezüstérmet akar szerezni ebben a szezonban.

Ezúttal az ellenfelük a Galatasaray, akik azt ígérik, hogy ellenséges környezetben fogadják a Blaugranát, és mindent megtesznek annak érdekében, hogy megakadályozzák a La Liga óriásait a negyeddöntőbe jutásban a Camp Nouban elért 0-0 után. Ha a Barca emlékszik a leckékre Sport Kiemelték a Napoli elleni 4-2-es rangadót a rájátszásban a múlt hónapban, ez azonban könnyű éjszakai munkának bizonyulhat.

A labda megnyomása és visszaszerzése

Xavi Hernandez, az első csapat edzője elrendelte, hogy rohamok az első perctől kezdve nyomással fojtsák meg a Napolit, és ne engedjék, hogy játékot építsenek. Ezek után fontos volt visszaszerezni a labdát, a Barca pedig összesen 53 alkalommal szerezte vissza a 90 perc alatt.

A legjobb szerep megtalálása Frenkie de Jong számára

Korábban a nyári átigazolási piac kirakatába tippelt hollandot Xavi vezetésével újjáélesztették az elmúlt hetekben. A Barcának azonban szüksége lesz a játékmester legjobb verziójára ahhoz, hogy boldoguljon, és ha az olaszországi kilenc visszakapott, kialakított helyzetet (három) és 76 passzt 93%-os pontossággal teljesít, akkor a középpálya jól fog működni.

Xavi pihentette De Jongot a La Ligában az Osasuna elleni vasárnapi 4-0-s győzelem alkalmával, ami azt jelenti, hogy kipihenten és kiváló fizikai állapotban érkezett erre a meccsre.

Erő a szárnyakból

Jordi Alba és Sergino Dest is kiemelkedő volt Nápolyban, a korábban említett spanyol válogatott korai gólt szerzett, amivel lendületet adott a Barcának a döntetlenben.

Mivel Dani Alves nem regisztrált a versenyre, Dest kihasználhatja a lehetőséget, hogy lenyűgözze, míg Xavi olyanokat is keres, mint Adama Traore és Ousmane Dembele, hogy kiegyensúlyozzák a házigazdákat.

Hatékonyság a kapu előtt

A Barca az utolsó európai idegenbeli utazásán volt klinikailag. Az összesen 16 lövésből hat volt a cél, négy pedig gól lett.

A Camp Nouban 16 lövést is élveztek a törökök ellen az első meccsen, de ezen az ülésen sokkal hatékonyabbnak kell lenniük, miután 93 nap után először gól nélkül fejezték be azt a meccset.

A labda kihúzása a védelemből

Domenec Torrent emberei legutóbb nem engedték, hogy a Barca kihúzza a labdát hátulról, és bár Ronald Araujo labdajátékos készségei javulnak, Gerard Pique-vel együtt többet kell tennie, hogy a labdát a szélekre terjessze, és beadja középpályás a Barca számára, hogy a pályán lefusson a Xavi által támogatott gyors átállási játékban.