Az Európa Liga rájátszásának eredménye, a játékosok értékelése, amit tanultunk

Az FC Barcelona csütörtökön a Manchester United ellen lépett pályára az Európa Liga rájátszásának visszavágóján. Íme az eredmény, néhány játékos értékelése, és mit tanultunk a döntetlenből.

Manchester United 2–1 FC Barcelona

Fred, 47′ Lewandowski, 18′

Antony, 73′

Manchester A United 4-3-as összesítéssel nyer, és bejut a 16 közé.

Marc-Andre ter Stegen

Korán megállított Bruno Fernandes, de a United egyik góljával sem tudott mit kezdeni. 7

Alejandro Balde

Fernandes elkapta, amikor a portugálok kis híján 1-0-ra hozták az állást, de fokozatosan javítottak előre. Megnyerte a büntetőt, Lewandowski gólra váltott, és sok dicséretet kapott a kifogástalan első félidőért. A szünet után őt lehetett hibáztatni azért, mert Fred és Antony góljainál helyezkedett, de mások is. 6

Andreas Christensen

Kiegyensúlyozott volt az első félidő, és kulcsfontosságú volt Antony lövésének visszaállításában a második félidőben, mivel a fiatal úgy nézett ki, hogy a Unitedet vezeti. Mielőtt végül megtette volna, az van. 7

Ronald araujo

Fantasztikus üzlet Marcus Rashforddal, amikor Európa jó formában lévő csatára középre fejelt az első félidőben. Semmit sem tudott megállítani a dagály ellen, mivel a United átvette a 100. klubfellépését. Nagy kihívást hajtott végre a 80. perchez közeledve, hogy megállítsa a hiány növekedését. 7

Jules Konde

Megijedt egy perccel, miután Luke Shaw rátaposott a lábára. Sokkal jobban kezelte Rashfordot a jobb hátsó pályán, mint az első szakaszban, de kezdetben kicsit pazarló volt a pályán való passzolásával. Majdnem 2-1-re vezette a Barcát David De Gea fantasztikus fejesével a léc fölé. 6

Franck Kessie

Megpróbálta tudatni Casemiróval, hogy ott van, de 10 percen belül szabálytalankodott a brazil ellen egy veszélyes területen. Mindig fizikális volt, amikor szükség volt rá, de otthagyta a durva dolgokat, hogy az élvonalba kerüljön egy fejlett támadószerepben. Mindig az első félidőben nyújtotta legjobb teljesítményét a Barca-mezben. De Geát a második félidőben a tizenhatos széléről tesztelte, de kiesett, akárcsak a Barca összességében. 7 – A MÉRKŐZÉS EMBERE

Sergio Busquets

Sérülésből visszatért, és bár gyakran túlszárnyalta, kiváló első félidőben végzett a park közepén, amikor szükséges volt, szakértő pozíciótudattal. Minél kevesebbet beszélnek a második félidő kezdetéről, annál jobb, amikor Fred és Casemiro kezdte elárasztani. 6

Frenkie de Jong

Jól védekezett az első félidőben, fedezve olyanokat, mint Balde, amikor magasan támadtak. Elkezdett nevetséges passzokat, párharcokat és lecsorgó statisztikákat felhalmozni, hogy megmutassa, miért akarta őt annyira a United a nyáron. A második félidőben lazán kezdett, és talán Fred egyenlítő gólja miatt is hibáztatható. De mivel az egyetlen középpályás, aki visszafelé halad, ez durva lenne. Mindig ott volt, amikor a United támadott, amikor a második félidőben rajtuk volt a sor. 7

Sergi Roberto

A hamis balszélső szerepbe helyezve, ahol általában Gavi lakik a csapatlapon. Központibb volt, és bár hiányzott neki a fiatal tempója, megpróbálta megfelelni az intenzitásnak úgy, hogy mindig próbált nyomni és visszafelé nyomni. Az első félidő vitathatatlanul legjobb játékosa Kessie-vel együtt, és a második játékrész első 10 percében sárgát kapott a két csapat közötti dulakodásból. Ferran Torresnek 70 perccel szállították. 7

Robert Lewandowski

Semmit sem csinált a tizenegyesig, amely 1-0-ra vezette a Barcát, majd kevéssel utána. Megnyílt egy esély az egyenlítésre a sérülésidőben. Általánosságban elmondható, hogy egy újabb aggasztó teljesítmény a vb-visszaesés utáni repertoárjában. 5

Raphinha

Az első érintésével belevágott a tizenhatos szélén, de nem tudta megtartani a lövését. És akkor sem, amikor a félidő felé közeledő Roberto jól csatlakozott. Fernandes izmosította a labdát Antony kapujáig, amivel 2-1 lett, majd gyorsan kihozta Ansu Fatinak. 5

Amit tanultunk

Nem számít, ki áll rendelkezésre, sérült vagy eltiltott, Xavi számára egyértelműen négy középpályás egy tiszta szélső.

Pedri és Gavi kiesésével a csereik Kessie és Roberto voltak az első félidő legjobb játékosai, mivel a Barca teljesen uralta vendéglátóit.

A második '45-re azonban kissé lomhán jöttek ki, és megengedték a Unitednek, hogy visszatérjen a játékba, miközben soha többé nem vették át az irányítást, mivel a Premier megfélemlítette őket.tájékoztató program