Az Edmonton Oilers és a New York Rangers korai nehézségekbe ütközik a mély utószezoni futások után

Ha a dolgok tavaly tavasszal másképp mennének, akkor a New York Rangers és az Edmonton Oilers összeülne, hogy eldöntsék a Stanley-kupát, ami méltó sorozat, tekintve, hogy az 1990 és 1994 közötti időszakban több korábbi Oilers is az 1994-es csapathoz került, akik megszerezték a 54 éves bajnoki szárazság a Rangersnél.

Csakhogy a dolgok másképp mentek, amikor a Rangers az utolsó négy meccset elveszítette a Tampa Bay Lightning ellen, az Oilers pedig 22 gólt szerzett a végső bajnok Colorado Avalanche ellen.AVAX
.

Közel hat hónappal később a saját konferenciájuk második helyezett csapatai találkoztak először, hogy emlékeztessenek arra, milyen nehéz lehet egy mély rájátszást követni a következő alapszezon erőteljes kezdetével, különösen akkor, ha a holtszezon véget ér. valamivel rövidebb a szokásosnál.

A lenyűgöző visszatérés után, amely 4-3-ra nyerte meg őket szombat délután, a Az Oilers 11-10-0, így alig van 500 fölé, míg a Rangers 10-8-4 vagy az NBA 10-12, ami hasonló a Nets (9-11) és a Knicks (9-10) rekordjához. A Rangers helyzetét pedig bonyolítja a New Jersey Devils váratlan felemelkedése, amely a szombati napot tekintélyes, 12 pontos előnnyel zárta, miután 15 meccsen belül 16. győzelmet aratott.

„Nem szabad minden meccsen megválasztani, hogy mi legyen a forgatókönyv” – mondta Jay Woodcroft, az Edmonton edzője egy eldobásnak tűnő mondatban, miután arról beszélt, hogy csapata irányítani látszik az akciót annak ellenére, hogy három góllal lemaradt a harmadikban.

A Rangers és az Oilers rájön arra a nehéz részre, hogy a konferencia döntőséből a következő lépés megtétele a kupa dominanciája gyakran nem honosodik meg a következő alapszakasz elején, néha pedig egyáltalán nem, bár vannak kivételek, mint például a Lightning. akinek három zsinórban fellépő Stanley-kupa-szereplése egyenlő lehet az NHL-ben azzal, hogy az Astros hat egymást követő szezonban eléri az ALCS-t.

A Lightning figyelemre méltó az a tény, hogy körülbelül 21 hónap alatt bejutottak a Stanley Kupa döntőjébe, és 28. szeptember 2020-án megnyerték az első címet Dallas ellen az edmontoni buborékban, a második címet pedig Montreal ellen 7. július 2021-én. és június 26-án, amikor a draftot rendszerint megtartják, elveszíti a pályát a harmadik címre.

Szombaton egyik csapat sem tűnt kupaesélyesnek, bár ahogy a 15:20-as végeredmény alakult ki, az Edmonton egy domináns csapatnak tűnt: négy góljából hármat 5:42-es időtávon belül kapott, mielőtt a sztárok átvették a hatalmat. játék.

A győztes sorozat szinte kiszámíthatónak tűnt, és 24 másodperccel azután, hogy Alexis Lafreniere durva büntetőt hajtott végre a bal sarokban az Edmonton védője, Tyson Barrie ellen. Az Oilers bedobást nyert, a korongot a támadózónába helyezte.

Aztán Connor McDavid megkerülte a hálót, és meglátta Ryan Nugent-Hopkinst a nyílásban. Nugent-Hopkins látta, hogy Leon Draisaitl levágta a bal oldalt, de Igor Shesterkin nem látta ugyanezt, és amikor a háló bal oldala szabadon maradt, egy beadást kellett adni, Draisaitlnak pedig egyszerűen be kellett ütnie a korongot.

„Nyilvánvalóan nagy karaktergyőzelem, de tanulnunk kell a hibáinkból, és gyorsan is kell tanulnunk” – mondta Draisaitl. „Nem maradhatunk ki minden egyes meccsen 3-0-ra. Ez kimeríti a srácokat.

„De ez nagyon nagy győzelem számunkra, és erre kell építenünk. Ez egy lépés a helyes irányba, de követnünk kell. Nem nyerhetünk tovább, egyet veszíthetünk, egyet nyerhetünk, egyet veszíthetünk. 500 nem viszi be a rájátszásba. El kell kezdenünk folyamatosan nyerni néhány meccset, és ezt a megfelelő módon kell tennünk. Úgy gondolom, hogy a harmadik harmad egy nagyszerű lépés volt.”

És amikor megtette, az Oilers a második sorozatban elszenvedett háromgólos vereségből lenyűgöző visszatéréssé vált, míg a Rangers ismét arról beszélt, hogy nem játszanak teljes meccset, amiről gyakran beszélnek az első 22 meccsen keresztül.

Azt hittem, nagyszerűen játszottunk a két periódusban” – mondta Gerard Gallant, a Rangers edzője. "Aztán a harmadik harmadban kijöttünk, és figyelmetlenek voltunk" - mondta Gerard Gallant, a Rangers edzője. „Négy gólt kapnak a harmadik harmadban, más ok nélkül, mint hogy lehetőséget adtunk nekik – és két buta büntetőt. Ez a csapat összeomlása. Ez nem történhet meg.”

Minden bizonnyal megváltozhatnak a dolgok, mire az utószezon több mint öt hónapon belül lezajlik, de a két vesztes csapat korai visszatérése a tavaly tavaszi konferencia döntőjéből azt jelezheti, hogy hosszas küzdelmet kell folytatni, hogy visszanyerjék magas rangját.

„Ezt nem tudtuk megállítani” – Mika Zibanejad „Nem tudtuk megállítani a lendületet, és megpróbálni a másik irányba hozni a lendületet. Ez nyilvánvalóan nehéz, kemény módja annak, hogy veszítsünk.”

És nehéz játék, amikor megpróbálják megismételni a tavalyi szezon jellemzőit, amikor a Rangers 27 visszatérő győzelmet aratott, ebből 23 egygólos verseny volt.