Davies, Musiala és Choupo-Moting címlapokat ír, ahogy a Bayern 5-2-re legyőzte az Augsburgot

A DFB Pokal vagy a Német Kupa különleges, és szerda este sem volt ez másként, hiszen az Augsburg a Bayern Münchent fogadta a szurkolói látványosságon. A Bayern 5-2-re nyerné a meccset Eric-Maxim Choupo-Moting (27' és 52'), Joshua Kimmich (53'), Jamal Musiala (74'), Alphonso Davies (91') és Mads Pedersen (9') góljainak köszönhetően. 65') és Dayot Upamecano (OG XNUMX') gólt szerzett az Augsburgnak.

Néhány dolog feltűnt az augsburgi WWK Arénában. A Bayern München továbbra is küzd a védekezés terén, de a szezon korábbiakkal ellentétben most ismét képes felülmúlni ellenfelét.

Ennek nagy része annak a ténynek köszönhető, hogy Musiala 100%-os erőnlétbe került, és most elképesztő kapcsolatot alakít ki a kanadai Davies-szel a pályán és azon kívül egyaránt. Davies a hét elején beszélt arról, hogy Musialának és nem a barcelonai Gavinak kellett volna elnyernie a France Football Kopa-díját, amelyet a bolygó legjobb fiatal játékosának adtak át.

„Lehet, hogy megtagadták tőled a Kopa-trófeát, de nem tagadják meg a jövőbeni Aranylabdát” – írta Davies a Twitteren. „Phonzy olyan számomra, mint egy nagy testvér” – mondta Musiala Kép riporter, Tobi Altschäffl a meccs után. „A szavai megleptek, de boldoggá is tettek. Minden játékosnak az a célja, hogy egyszer elnyerje az Aranylabdát.”

A kettő együtt 2-4-re állt, amikor az Augsburg azzal fenyegetőzött, hogy visszatér a meccsbe. Davies a szögletzászlónál szerezte meg a labdát, majd középre cselezett, ahol kiszúrta Musialát, majd a tinédzser fantasztikus gólt szerzett a tizenhatoson belülről. Ez volt egy kuplunggól a megfelelő időben, és befejezte az újjáéledő Augsburg csapatát.

Ennek ellenére Julian Nagelsmann vezetőedző nem volt teljesen elégedett a játékkal. „Azt mondanám, hogy ez egy klasszikus kupajáték volt, sok oda-vissza játékkal” – mondta Nagelsmann. „Nem kezdtük jól a meccset; az első tíz perc nem volt jó. Nagyon hanyagak voltunk, és túl kevés párharcot nyertünk. Akkor volt elég lehetőségünk ahhoz, hogy a szünet előtt korán megöljük a meccset.”

Nagelsmann pozitívuma azonban az lesz, hogy a Bayernnek sikerült visszajönnie a hátrányból, amivel csapata időnként megküzdött a szezon elején. A Bayern vezetőedzője ugyanis a szezon elején rámutatott, hogy a meccs első 20 perce kulcsfontosságú csapata számára annak biztosításához, hogy az ellenfél ne tudjon megrögzülni a saját céljában.

Az Augsburgnak minden bizonnyal megvolt a lehetősége, és a 27. percig kellett, hogy a Bayern megoldást találjon. De ellentétben a korábbi meccsekkel, ahol aztán küzdöttek a további gólok megtalálásáért, ezúttal a Rekordmeister könyörtelen maradt, és öt gólt ütött Augsburg mellett.

„Sajnos sok helyzetet kihagytunk” – mondta Nagelsmann. „Aztán volt egy jó félidei elemzésünk és foglalkoztunk a dolgokkal. A szünet utáni 20 perc nagyon-nagyon jó volt. Ez nagyon jó reakció volt, nagyon jó nyomással.”

Davies és Musiala minden bizonnyal a kulcs ebben az időszakban a második félidőben. De nem ezek voltak az egyetlen ok, amiért a Bayern megfordította ezt. A Choupo-Motingban úgy tűnik, Nagelsmann végre megtalálta a megfelelő embert, aki betölti a Robert Lewandowski által hagyott űrt.

A kameruni legutóbbi négy meccsén négy gólt és két gólpasszt jegyzett a Bayern színeiben. Két meccsen, a Freiburg (5-0) ellen a Bundesligában, most pedig az Augsburg ellen, Choupo-Moting kezdett, és teljesítménye érvet adott a további játékidőhöz.

Nagelsmann úgy tűnik, nem ért egyet. „Általában senki sem biztos kezdő; folytatni akarjuk a versenyt” – mondta Nagelsmann. „De ma ügyet csinált magának. A második gól klasszikus nem volt. 9 gól; pontosan a megfelelő helyen volt."

A Musiala és Davies partnerségtől eltekintve a Choupo-Moting újjáéledése egy újabb részlet az elmúlt néhány játékból. Hogy ez kitart-e, az majd kiderül, de már a hétvégén megtudjuk, amikor a Bayern a Hoffenheimmel találkozik a Bundesligában.

Manuel Veth a házigazda a Bundesliga Gegenpressing Podcast és az USA területvezetője átigazolási piac. A Guardian, a Newsweek, a Howler, a Pro Soccer USA és számos más folyóiratban is megjelent. Kövesd őt a Twitteren: @ManuelVeth