A Bayern München befejezte a Bundesliga-válságot a Wolfsburg elleni 4-2-es győzelemmel

Papíron a Bayern München befejezte a vb utáni minikrízist. A Rekordmeister a hét közepén 4-0-ra legyőzte a Mainz csapatát a DFB Pokalban, és ami még fontosabb, három egymás utáni meccsét 1-1-es döntetlenre zárta a Wolfsburg elleni 4-2-es győzelemmel.

A felszínen az eredményválság véget ért. De a Wolfsburg felett aratott diadal rengeteg hiányosságot is mutatott, amelyeket egy hatékonyabb ellenfél talán jobban feltárt volna. A Bundesliga.com szerint a Wolfsburg vezette az xG 2.71-et 0.68-ra.

Nem meglepő, hogy a Bayern vezetőedzője, Julian Nagelsmann egyetértett abban, hogy csapatának egy kis szerencséje lehetett vasárnap este. „A győzelem kulcsfontosságú volt” – mondta Nagelsmann a médiának a meccs után. "Az első három lehetőségből három gólt szereztünk, ami megkönnyítette a dolgunkat."

Kingsley Coman (9' és 14') és Thomas Müller (19') három gólja korán megölte a meccset, de Jakub Kaminski késői, első félidőben szerzett gólja megnyitotta a kaput a Wolfsburg előtt. Az 54. percben aztán Joshua Kimmich második sárga lapjával kiállították.

„Túlságosan nyugodtak voltunk a 3-0 után, és visszaengedtük a Wolfsburgot a játékba” – mondta Nagelsmann. Csak Jamal Musiala egyéni varázslatának köszönhette a 73. percben, hogy a Bayern végre meg tudta zárni a meccset. Jamal gólja döntő volt” – mondta Nagelsmann. Megszerezzük a három pontot, és továbblépünk.

De a Bayern negyedik gólja után sem ment el a Wolfsburg. A Wolves a 81. percben szerzett egy másodpercet, amikor Mattias Svanberg végül gólra váltotta sok helyzetéből az egyiket. Yannick Gerhardt pillanatokkal később egy harmadik gólt is betalált, de a VAR közbelépett, és elvette a reményt a Wolfsburg visszatérésétől.

Az eredmény azt jelenti, hogy a Bayern egyelőre továbbra is a tabella élén marad. Egy ponttal az Union Berlin, három pont a Dortmund, négy pont a Lipcse és öt pont a Frankfurt előtt. Mindezek az oldalak azonban továbbra is a cím kihívásában maradnak.

Ezenkívül ezek a felek azt is tudomásul vették, hogy ez a Bayern csapat verhető. Több olyan passz is volt játékban, ahol egy hatékonyabb Wolfsburg gólt szerezhetett volna. A korábbi Bayern-főnök, Niko Kovac által edzett klub az első két gólt is megajándékozta, lehetetlen gödörbe ásva magát.

„A Bayern három gólt szerzett az első két lövéséből, mert Kingsley kapuja keresztrúgás volt, nem lövés” – mondta Kovac a meccs után a meidának. „Szerintem nagyon szerencsétlenek voltunk, hogy ma veszítettünk. Az egyéni minőségük tette a különbséget.”

A Bayern persze másképp látja majd. Nagelsmann és a klubfőnökök ezt tipikus Bayern-szerű hatékony teljesítménynek fogják tekinteni. Azt is hangsúlyozzák, hogy a győzelemre egy hét alatt volt szükség, amikor a kapitány és jelenleg sérült kapus, Manuel Neuer vitatott kettős interjút adott a The Athleticnek és a Süddeutsche Zeitungnak.

Ebben az interjúban Neuer erősen kritizálta a Bayern főnökeit, amiért menesztették kapusedzőjét, Toni Tapalovicot. Bár a nyilatkozatok – ahogy az a rekordbajnokokat körülvevő médiabográcsban gyakran előfordul – túlfújták, a Wolfsburg elleni vereség vagy döntetlen minden bizonnyal megnyitotta volna a zsilipeket egy médiacirkusz előtt. Ehelyett azonban az eredmény a Säbener Straße-n mindenkinek ad egy kis időt, hogy megnyugodjon.

De mit jelent az eredmény a bajnoki címért? Mint mindig, az igazság valahol a közepén lesz, amikor az eredmény értékeléséről van szó. A Bayern boldogan elviszi ezt a három pontot, és ismét formába lendül. Az ellenfelek tudomásul veszik, hogy a Bayern továbbra is nyerhet szerencsés meccseket. De titokban megérzik, hogy ebben a szezonban van esély a Bundesliga-bajnoki cím megszerzésére.

Manuel Veth a házigazda a Bundesliga Gegenpressing Podcast és az USA területvezetője átigazolási piac. A Guardian, a Newsweek, a Howler, a Pro Soccer USA és számos más folyóiratban is megjelent. Kövesd őt a Twitteren: @ManuelVeth