A Bayern München 4 pontot dobott a világbajnokság utáni kampány megkezdéséhez

A Bundesliga visszatért a vb utáni téli szünetről, de úgy tűnik, hogy a Bayern München nem kapta meg azt az üzenetet, hogy újra beindul a szezon. A Rekordmeister pénteken két pontot bukott az RB Leipzig ellen (1-1), majd Joshua Kimmich világklasszis befejezésére volt szüksége, hogy megmentse a Köln elleni 1-1-es döntetlent kedden.

Míg a Leipzig elleni Spitzenspiel végeredménye keveset fog aggódni a Säbener Straße-n, a Köln elleni keddi találkozó után némileg más volt a történet. Az első félidő különösen gyenge volt, mivel a Bayernnek nem volt megoldása, miután Ellyes Skhiri 1-0-ra húzott a vendég Billy Goats javára.

A Bayernből hiányzott a kreativitás, a mélység a mélyfutásaiban, és hihetetlenül sebezhetőnek tűnt, valahányszor a Köln gyorsan labdát szerzett az átmenet során. Valójában a Köln csalódottnak érezheti magát, amiért egyetlen gyors átmenetnél sem szerzett egy másodpercet sem, így gyakorlatilag véget ért a meccs.

"Mindenképpen beszélnünk kell az első félidőről, különösen a megközelítés és a hozzáállás tekintetében" - mondta Joshua Kimmich, a Bayern középpályása a meccs után a médiának. „Settlabdát követően ismét kaptunk egy gólt.” Ez gyakran így volt a szezon első felében. Ezt a lehető leghamarabb meg kell szüntetni. A második félidő jobb volt.”

A Bayern München új kapusa, Yann Sommer megismételte Kimmich véleményét. „Nem játszottunk jól az első félidőben, és sok hibát vétettünk” – mondta Sommer. „Sokkal több erőt vittünk a pályára a második félidőben. A gól nagyszerű volt. Sajnos egy kicsit késő volt. Ha korábban egyenlítünk, megnyerhettük volna a meccset.”

A második félidőben valóban jobb volt a Bayern. De az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy időnként visszaemlékeztek Németország katari meccseire. A Rekordmeister 78%-os labdával fejezte be a meccset, és 855-243 passzal dominált.

„A második félidőben jobbak voltunk a cserék után” – mondta Julian Nagelsmann, a Bayern edzője. „Köln mélyen ült, és megnehezítette a dolgunkat. Ha korábban gólt rúgunk, nehéz lett volna nekik. A második félidőben úgy játszottunk, ahogy elképzeltük. Biztos vagyok benne, hogy visszatérünk a nyerő utakhoz, ha ezt így folytatjuk.”

Az biztos, hogy a Bayern javult, miután Kingsley Coman érkezett Serge Gnabry helyére – a meccs után bírálat érte a jogosulatlan párizsi utazás miatt –, és Ryan Gravenberch váltotta Leon Goretzkát. A két csere nagyobb sebességet és mélységet hozott a Bayern játékába. De a Kölnnek így is sikerült lelőnie az utolsó harmadot, ami megnehezítette Jamal Musiala számára, hogy helyet találjon a tizenhatoson belül.

Musialát a 68. percben kihozták, Thomas Müller váltotta. Musiala láthatóból hiányzott a világbajnokság előtti frissesség és kreativitás. Musiala nélkül a Bayernnek nagyon kevés megoldása van a mélyen húzódó védelmi vonalakon való átjutásra.

Ehelyett Kimmich világklasszis befejezésére volt szüksége a 90. percben, hogy a Bayern egyenlítsen. Kimmich lövése a tizenhatoson kívülről minden bizonnyal különleges volt, de rávilágított a Rekordmeister frusztrációjára is, hogy a tizenhatoson belül megoldást találjon.

Talán Musiala visszaszerzése lesz a megoldás a Bayern számos vb utáni problémájára. A liga többi tagja azonban abban reménykedik, hogy a Rekordmeisternek szüksége lesz még néhány meccsre, hogy lerázza a világbajnoki rozsdát.

A Frankfurt szerdán a Freiburg elleni győzelemmel mindössze három pontra zárhatja le a lemaradást a tabella élén. Ez egy ízletes tabellacsúcsot jelentene szombaton, amikor a Bayern a Frankfurtot fogadja az igazi Topspielben.

Manuel Veth a házigazda a Bundesliga Gegenpressing Podcast és az USA területvezetője átigazolási piac. A Guardian, a Newsweek, a Howler, a Pro Soccer USA és számos más folyóiratban is megjelent. Kövesd őt a Twitteren: @ManuelVeth