A Bayern München 2-0-ra legyőzte a Barcát Lewandowski visszatérése után, de a kétségek továbbra is fennállnak

A Bayern München 2-0-ra legyőzte a Barcelonát az egykori sztár, Robert Lewandowski nagy visszatérésének tartott meccsén. Bár Lewandowskinak megvoltak a lehetőségei, Lucas Hernández (50') és Leroy Sané (54') második félidőben szerzett góljai végül kényelmes módon biztosították a Bayernnek a három pontot.

Valójában lenyűgöző volt a Barcelona kapitulációjának sebessége az első gól után. A Bayern éppen az első 45 percet küzdötte, hogy megtörje a holtpontot Hernández fejesével, Joshua Kimmich szögletét követően. Aztán mindössze négy perccel később véget ért a meccs, amikor Sané lefejtette a Barca védelmét, és 2-0-ra alakította az állást.

„Az első félidőben a Barcelonának voltak jobb helyzetei, mint nekünk – az utolsó labdánk nem volt egészen ott” – mondta Julian Nagelsmann, a Bayern vezetőedzője a meccs után. „A dolgok sokkal jobbak lettek a második félidőben, és a mai hatékonyságunk meghozta a különbséget.”

Lewandowski, egyedül, valószínűleg az első félidőben befejezhette volna. „Szerencsések vagyunk, hogy a lécet a léc fölé küldte, és ott voltam a második lehetőségnél” – mondta a Bayern kapusa, Manuel Neuer a meccs után. „Jó védekező teljesítményt mutattunk ma.”

A második rész eredeti volt, de csak a második felében. Az első félidőben különösen Alphonso Daviesnek kellett többször visszarohannia, hogy tüzet oltson. A kanadai játékosnak szerencséje volt, mert a tizenhatoson belül Ousmane Dembélé ellen elkövetett faultja (44') nem minősült büntetőnek.

Aztán jött a Bayern két gyorstüzes gólja a második félidőben, amelyek sok szempontból átfestik az első félidő számos hiányosságát. A lényeg azonban továbbra is az, hogy a Rekordmeister, miután három egymást követő Bundesliga-mérkőzésen küzdött, ismét voltak olyan időszakok, amikor a csapatoknak problémái voltak az ellenfél megfékezésével.

De lehet, hogy a rajongók és a média túl szigorúak voltak a Bayernnel szemben? „Nem szabad túlzásba vinnünk; megnyertük a CL-meccseinket” – mondta Neuer. „Volt helyünk az Inter és a Barcelona ellen. A hátul álló kompakt csapatok ellen azonban jobban kell teljesítenünk. Ilyen ellenfél vár most ránk a hétvégén Augsburgban.”

Neuer kijelentéseiben van némi igazság. A Bayern fantasztikusan kezdett, és sok megfigyelő úgy érezte, hogy a Bundesliga augusztusban véget ért a Frankfurt (6-1), a Wolfsburg (2-0) és a Bochum (7-0) elleni győzelem után.

15-1-es gólarányával a Bayern megállíthatatlannak tűnt a bajnokságban, de aztán jött a három döntetlen. Először a Gladbach 1-1-re verte a Bayernt, majd az Union Berlin szerzett pontot a Bayerntől a 2-2-es döntetlennél, végül pedig a Stuttgart is 2-2-re végzett, miután kétszer kikapott az Allianz Arénában.

A három nyeretlen Bundesliga-meccset félbeszakította az Inter Milan elleni nagyon meggyőző, 2-0-s San Siro-i győzelem. Az Inter elleni meccs talán az idei szezon legjobb teljesítménye volt egészen addig a mai Barca elleni tíz percig, amely újabb három pontot biztosított a Bayernnek, és a Bajnokok Ligájában egy történelmi, 30 csoportkörben vereség nélkül zárt mérkőzést, ami a Real Madrid rekordjának felel meg.

Talán a média túl kemény volt a Bayernnel szemben. A Rekordmeister most legyőzte az Inter Milant és a Barcát a halálcsoportban, és a Viktoria Plzen elleni két győzelemmel lényegében kvalifikálhatja magát a következő szakaszra.

A kétségek addig maradnak, amíg az eredmények javulnak a Bundesligában. Következik az Augsburg, az a csapat, amelyik nem engedi meg a Bayernnek azt a teret, mint a Barca ezen a meccsen. Ráadásul a Rekordmeister nélkülözheti Hernándezt és Dayot Upamecanót, akik mindketten sérülést szenvedtek ma este.

Talán ez a Barça-meccs fő kivonata. A Bayern elvégezte a dolgát, és Lewandowskit az Allianz Arénába való visszatérésekor hagyta jóvá, de a kételyek addig maradnak, amíg a Bundesliga eredményei nem javulnak.

Manuel Veth a házigazda a Bundesliga Gegenpressing Podcast és az USA területvezetője átigazolási piac. A Guardian, a Newsweek, a Howler, a Pro Soccer USA és számos más folyóiratban is megjelent. Kövesd őt a Twitteren: @ManuelVeth