16 évesen Josh Pierson elhatározta, hogy az IndyCar sorozat szenzációjává válik

Nagyon kevés versenyző mondhatja el magáról, hogy nyert profi bemutatkozásán. Ez nem feltétlenül jelent sikert, de Josh Pierson esetében az FIA Endurance Világbajnokság első futamán aratott diadal felfelé ívelte.

A 16 éves versenyző a Road to Indy versenye után nyert a Sebringen az LMP2-es kategóriában. Pierson azonban lehetőséget látott arra, hogy sokszínű versenyzővé váljon, és ezzel a legfiatalabb személy legyen, aki valaha is részt vett a Le Mans-i 24 órás versenyen.

Most, hogy Pierson IMSA-tapasztalatának köszönhetően kiemelkedővé vált, hátradől az IndyCar sorozat pályáján. Jövőre a HMD Motorsports csapatában versenyez, amely a Dale Coyne Racinggel partneri viszonyban áll az Indy Lights részlegben.

„Amikor a közelgő Lights-ra gondolok, az egy ésszerű cél kiválasztása” – mondta Pierson. „Hogy ezt megtudjam, általában egy teszten kezdem. A következő teszten sok autó lesz ott, és ezzel fel tudom mérni magam. Innentől azt tudom mondani, hogy mi a reális cél a szezonra.

„Az IndyCar mindig is az álmom volt. Imádom a sportautó oldalát. Ez egy teljesen más élmény. Az Indy 500-on szeretnék versenyezni, és mindig is erre készültem. Az IndyCar az, ahol hosszú pályafutásomnak látom magam.”

Ezzel egy időben Pierson továbbra is a United Autosports csapatában versenyez, amelynek társtulajdonosa Zak Brown, a McLaren F1 vezérigazgatója az Endurance Világbajnokságon.

„Sokat kell tanulni jövőre” – mondta. – Általánosságban elmondható, hogy nagyszerű program lesz.

Pierson mindössze 2 évesen kezdett el versenyezni, amikor édesapja először egy gokart volánja mögé szíjazta. Pályája egyenletes és gyors volt, társai körében tiszta versenyzőként szerzett hírnevet.

Stephen Simpson, Pierson vezetőedzője veterán sportautó-versenyző. A fiatal pilóta szilárdan hisz abban, hogy Simpson vezeti őt a pályán.

„Ő adta nekem a legtöbb tanácsot, és a legjobbakat is” – mondta Pierson.

Pierson edzője mellett a csapattársai agyát is válogatja. Csak tanulni akar, és versenyzőként fejlődni.

Elmagyarázta, hogy a nyitott kerekes autókra való visszaállás nem lesz nehéz a korai tinédzser korában szerzett tapasztalatai miatt.

„Egész pályafutásom nyitott kerék volt egészen idáig” – mondta Pierson. „Ami az elvárásokat illeti, jelenleg nincsenek. Az egész arról szól, hogy beüljek az autóba, és két évig szembeszálljak a Lights srácokkal. Az IndyCarban ez ugyanaz lesz.”