Argentína túlélte a megdöbbentő Hollandia visszatérését, és bejutott a világbajnokság elődöntőjébe

Argentína és sztárcsatár, Lionel Messi továbbjutnak a világbajnokság elődöntőjébe, miután túlélték a megdöbbentő, kétgólos második félidei visszatérést Hollandiából egy olyan mérkőzésen, amelyet sokan a torna eddigi legszórakoztatóbbnak neveztek.

Főbb tények

Argentína tizenegyespárbajban 4-3-ra nyerte meg a mérkőzést, miután hosszabbítás után 2-2-re döntetlen volt az állás.

Argentína Messi és Nahuel Molina góljainak köszönhetően 2-0-ra vezetett, de a második félidő utolsó perceiben elherdálta a vezetést.

Hollandia a 83. percben Wout Weghorst góljával visszakapta az első gólt, majd a szünet 10. percében egy másik Weghorst-góllal egyenlített a meccsen, mindössze néhány másodperccel.

Nagy szám

17. Ennyi sárga lapot adtak ki a kaotikus meccsen, ezzel új világbajnoki rekordot állítottak fel. Nem volt piros lap.

Mit kell figyelni

Argentína Horvátországgal találkozik az elődöntőben kedden, miután Horvátország pénteken egy hatalmas vereséget szenvedett, és kiütött. a verseny kedvencei közül Brazília.

Fő háttér

Argentína futamát világszerte nagy figyelemmel kísérik, mivel a 35 éves Messinek ez lesz az utolsó esélye, hogy megnyerje a világ legnagyobb sporteseményét. 2014-ben közel került a győzelemhez, amikor Argentína a vb-döntő hosszabbításában kikapott Németországtól, de a 2022-es vb most az egyetlen alkalom pályafutása során, amikor továbbjutott a negyeddöntőn. Hollandia a csoportkörben mutatott erős teljesítmény és a 3-1 ellenére esélytelenként vágott neki a mérkőzésnek megnyerni az USA-t a 16 fordulóban.

Tangens

Marokkó az egyetlen Európán kívüli csapat maradt a világbajnokságon, ill már történelmet írt mint az első arab nemzet, amely bejutott a negyeddöntőbe. Ha Marokkó megnyeri szombati mérkőzését Portugália ellen, akkor ez lesz az első afrikai csapat, amely valaha is bejut az elődöntőbe.