Az amerikai Taylor Fritz megszerezte az első nagy negyeddöntőt Wimbledonban, Nick Kyrgios bejutott a 8-as döntőbe

Taylor Fritz élete első nagyobb negyeddöntőjében, Nick Kyrgios pedig nyolc év után először tér vissza a wimbledoni negyedbe.

A 11. helyen álló Fritz, a 6 méter magas kaliforniai születésű Jason Kubler könnyedén kezelte az ausztrál selejtezőt 5:6, 3:6, 1:6-re, és bejutott pályafutása első Grand Slam-negyeddöntőjébe. Még egy szettet sem ejtett el Londonban, és az utolsó nyolc meccsét megnyerte, miután megnyerte a wimbledoni felkészülést Eastbourne-ben.

A 2. számú Rafael Nadal és a 21. Botic Van de Zandschulp későbbi meccsének győztesére várja. Nadal 17 zsinórban megnyert nagymérkőzés után indult idén a Grand Slam-naptár első két állomásán.

Fritz az utolsó amerikai férfi nyolc után jutott el a harmadik körbe és a négyen jutottak be a negyedik körbe.

A 23. helyen álló Frances Tiafoe és a 30. Tommy Paul egyaránt vereséget szenvedett vasárnap, így Fritz és a nem kiemelt Brandon Nakashima július 4-én játszhat.

Nakashima öt kemény szettet vívott Kyrgios ellen, majd 4-6, 6-4, 7-6(2), 3-6, 6-2-re kikapott.

Kyrgios 2014 óta először tért vissza a wimbledoni negyedbe, és 2015 óta az első nagy negyeddöntője. Legközelebb a chilei Cristian Garinnal találkozik, aki két szettből hárított két meccslabdát, és 2-6-ra verte Alex De Minaurt. , 5-7, 7-6(3), 6-4, 7-6(10-6).

Garin kihasználta a döntetlenjét, miután első körös ellenfelének, a tavalyi második Matteo Berrettininek vissza kellett lépnie a Covid-19 miatt.

Kyrgios eközben megtámogatta elektromos, szórakoztató és ellentmondásos négyszettes győzelem szombaton a 4. helyezett Stefanos Tsitsipas ellen masszív teljesítménnyel a 20 éves Nakashima ellen.

Többé-kevésbé jó magatartást tanúsított Nakashima ellen, bár úgy tűnt, hogy egy lövés után azt kiabálta, hogy „Kész!” az 1980-as évek elején az epikus wimbledoni döntőjük során.

Kyrgios 35 ászt dobott ki mindössze három dupla hiba ellen, és 137 mérföld/órás sebességet ért el az adogatásakor.

„Először is azt akarom mondani, hogy Brandon pokoli erőfeszítése volt” – mondta Kyrgios. „Ő egy pokoli játékos, 20 éves, és néhány különleges dolgot fog csinálni, az biztos.

„Közel sem voltam a legjobb teljesítményemhez szintet tekintve, de nagyon boldog vagyok, hogy továbbjutottam. Nagyon keményen küzdöttem ma. A tömeg elképesztő volt. Különleges volt újra kilépni ide.”

Kyrgios is átküzdötte a vállát, és most lesz még egy pihenőnapja a szerdai negyed előtt.

„Sokat teniszeztem az elmúlt másfél hónapban, és büszke vagyok arra, ahogyan megerősítettem a hajót” – mondta. „A negyedik szettben tüzelt, a szintje nem csökkent.

„Az ötszettes rekordom nagyon jó. Őszintén szólva ezen gondolkodtam, még soha nem veszítettem el ötszettes meccset, szóval ezen gondolkodtam. Korábban jártam itt, csináltam már, és átjöttem.”

Kyrgios azt mondta, arra számított, hogy honfitársát, De Minaurt fogja játszani a negyedben, mert amikor a pályára lépett, De Minaur már két szettben volt szerelmes.

Ehelyett megszerzi Garint, és ő lesz a favorit, esetleg Nadal elleni elődöntőben.

– Biztosan szükségem van egy pohár borra ma este – mondta Kyrgios.