Alexander Zverev legyőzte a 19 éves szenzációt, Carlos Alcarazt, hogy bejusson a French Open elődöntőjébe

Alexander Zverev életben marad első Grand Slam-bajnoki címéért, míg Carlos Alcaraznak várnia kell a következő lehetőségre.

Zverev, a harmadik helyen kiemelt német megszerezte első Top3-győzelmét főversenyben, amikor 10 óra 6 perc alatt 6:4, 6:4, 4:6, 7:6(7) legyőzte a 3. számú Alcarazt. zsinórban második Roland Garros elődöntőjébe. A vereség megszakította a 16 meccses győzelmi sorozatot az Alcaraz számára, aki a világelső Novak Djokovic mögött a második favoritként lépett be Párizsba, hogy megnyerje a címet.

Zverev, aki 0-11-re állt a legjobb 10-es ellenfelekkel szemben a Slam-bajnokságban, legközelebb a győztes lesz. címvédő Djokovic és a 13-szoros Roland Garros-győztes Rafael Nadal között. A tavalyi elődöntőben öt szettben kikapott Stefanos Tsitsipastól.

„Örülök, hogy a következő helyen játszhatok a világelsővel vagy a King of Clay-vel” – mondta Zverev Jon Wertheimnek, a Tennis Channel munkatársának.

Alcaraz kettős hibája után Zverev 5-4-es vezetést szerzett a negyedikben, Zverev a meccsért adogatott, de a korábbi, nagy pontokon tapasztalt szervizproblémák ismét megharapták, és Alcaraz 5-XNUMX-re brékelt.

A tiebreakben Zverev megszerezte első meccslabdáját 7-6-nál, de aztán egy fonákot ütött a hálóba. Ez volt a második meccslabdája, amelyet Alcaraz mentett a két hét alatt, miután a második fordulóban egyet mentett Albert Ramos-Vinolas ellen.

Alcaraz 7-8-nál adogatott, Zverev a második meccslabdán 95 mérföld/órás fonákrúgást szerzett, ezzel megszerezte a győzelmet.

„Nyilvánvalóan fantasztikus meccs volt” – mondta Zverev. „Carlos verhetetlennek tűnt eddig a szezonban, úgyhogy nyilvánvalóan elégedett vagyok a teljesítményemmel. Tudtam, hogy az első ponttól fogva a legjobb teniszt kell játszanom, és meg is tettem. És örülök, hogy négy szettben zárhatom, mert az ötödik kemény lett volna.”

Zverev életben marad első jelentős címére. Ő vereséget szenvedett a 2020-as US Open döntőjében miután két szettet játszott Dominic Thiemen, és most három másik nagy elődöntőbe jutott.

„Jelenleg az elődöntőben vagyok, és az idei szezon legjobb agyagpályás játékosát győztem le, úgyhogy szerintem ez azt mutatja, hogy én is tudok jól játszani” – mondta Zverev. „Azt hiszem, az emberek néha elfelejtik ezt. Már jó ideje itt vagyok.”

Alcaraz zsinórban 14 meccset nyert, köztük Madridban, ahol megszerezte a bajnoki címet lett az első ember, aki legyőzte Nadalt és Djokovicsot ugyanazon az agyagbírósági rendezvényen. A Roland Garros legfiatalabb elődöntőse akart lenni 2005-ös Nadal óta. Alcaraz még nem jutott nagyobb elődöntőbe, de most töltötte be a 19. életévét.

Ennek ellenére a jövő fényesnek tűnik számára, és úgy tűnik, csak idő kérdése, mikor jut be a Slam-döntőbe.