A sebesült Jose Ramirez megegyezik a poroszkáló Cleveland Guardians felállásával

A Cleveland Guardians harmadik alapembere, Jose Ramirez fontosabb csapatának, mint bármely játékos a főligákban. Clevelandben mindenki tudta ezt a szezon elején, de sajnos a Guardians számára ez a tény meccsről meccsre bebizonyosodik az elmúlt két hétben.

A Guardians örök MVP-jelöltje pörgősen indult, egészen addig, amíg csaknem három héttel ezelőtt megsérült a jobb hüvelykujja. Sérülése miatt csak június 18-án és 19-én került ki a sorból, amikor is Los Angelesben a Dodgers-szel vívott három meccses sorozat utolsó két meccsén.

Ramirez ezután visszatért a csapatba, de nyilvánvalóan nem ugyanaz a ütő, aki a szezon első két hónapjában volt. Továbbra is végigjátszotta a sérülést, de a produkciója azóta komoly visszaesést mutatott, és így nem véletlenül alakult csapata vagyona is.

Amikor kiült a Dodgers sorozat utolsó két meccsén, Ramirez 305-öt ért el 397-es bázisszázalékkal, 642-es csúszásszázalékkal és 1.039 OPS-sel. 16 hazai futása volt, 20 duplája volt, és 62 RBI-vel vezette a nagybajnokságot.

Azonban a Cleveland legutóbbi 11 meccsén, amelyek közül hét vereséget szenvedett, Ramirez mindössze 257-et ért el 286-os alapszinttel, 385-ös csúszásszázalékkal, 670-es OPS-sel, nincs hazafutás és egy RBI.

A Guardians nem csak a legfiatalabb csapat a főbajnokságban, fiatalabbak bármelyik Triple-A csapatnál. Nem lehet túlbecsülni tehát a veterán Ramirez jelentőségét, aki az elmúlt öt évből háromban az első három helyen végzett az amerikai liga MVP-szavazásán.

Bár a 29 éves harmadik alapember továbbra is minden nap játszik, a produkció visszaesése komoly hatással volt csapata sikerére. Amikor Ramirez kiült a két meccsen a Dodgers ellen, a Guardians rekordja 33-27 volt, és meccsenként 4.61 futást ért el.

Ramirez hüvelykujjának fellángolása óta azonban az elmúlt 11 meccsen Cleveland mindössze 3.18-as futást futott meccsenként. A Guardians az egyik meccsen 11 futást ért el, de a másik 10-en 2.4 futást átlagoltak meccsenként.

Június 22-én a Guardians az első helyen állt az AL Centralban, egy meccsel a második Minnesota előtt. Azóta azonban az utolsó hét meccsükből hatot elveszítettek. A szerda esti, Minnesota elleni meccsen a második helyen álltak, három játszmával lemaradva az első helyen álló Twins mögött.

A Cleveland összeállítása gyanús volt a szezon elején, de valójában a Guardians vezette a bajnokságot az ütések terén a szezon első két hónapjának nagy részében. Ramirez okozta a sebzés nagy részét, de Cleveland másoktól is kapott produkciót.

A második alapember, Andres Gimenez egy all-star kaliberű szezont él, .310-et és .407-et ér el, a futók pedig pontszerző helyen állnak. A rövidtávú Amed Rosario 352-t ér júniusban, és öt triplával vezeti az amerikai bajnokságot.

Ramirez és az újonc szélső, Steven Kwan a két legnehezebben kiüthető játékos az Amerikai Ligában, és a Cleveland csapatként messze a liga legjobbja a labda játékba helyezésében. A Guardians 50-szer kapott ki kevesebbet, mint a legközelebbi AL-csapat, és 116-tal kevesebbet, mint a liga átlaga. A Cleveland triplában a második, párosban pedig harmadik helyen áll a bajnokságban.

Amit a Guardians nem tesz, az a hazafutás. Slugger Franmil Reyes, aki tavaly 30 otthont ért el, idén mindössze négyet. Csak a Tigers és az A's talált el kevesebb homert, mint a Guardians.

A Cleveland által egy adott napon elkövetett támadások középpontjában Ramirez áll, aki a Guardians hazafutásainak 30%-át tette ki (16/54). Ramirez az összes clevelandi ütőt vezeti gyakorlatilag mindenben: ütések, duplázók, hazafutások, RBI, ellopott bázisok, gyaloglások, bázison belüli százalék, csúszás és OPS.

A legjobb esetben egy egyszemélyes banda támadólag. De mivel Ramirez jelenleg hüvelykujj-sérülése miatt bajlódik, a támadóprodukciója komoly sikert aratott, ami komoly csapás a csapat számára, amely a harmadik alapemberére számít támadóvezérként.

Ramirez képes legyőzni a hüvelykujj-sérülését ahhoz, hogy újra betölthesse szerepét Cleveland középrendű rombolólabdájaként, nagyban befolyásolja annak eldöntését, hogy a Guardians tartani tudja-e a lépést az AL Central versenyében.