Kyle Busch öt versenyen tér vissza a NASCAR Xfinity sorozatához ebben a szezonban

Jelölje meg Kyle Busch-t, mint a legújabb versenyzőt, aki „visszalépett” a versenytől. A kétszeres NASCAR Kupa-bajnok, aki a 2021-es szezon után „visszavonult” a NASCAR Xfinity sorozattól, pénteken bejelentette, hogy ebben a szezonban visszatér ebbe a sorozatba.

Busch öt Xfinity versenyen indul a Kaulig Racinggel, a szezon második Xfinity futamától kezdve szülővárosában, Las Vegasban.

Busch tartja az Xfinity sorozat győzelmeinek rekordját, 102-ben összesen 2021 győzelmet ért el. A 2009-es Xfinity sorozat bajnoka kijelentette, hogy visszavonul a sorozattól, miután elérte a 100 győzelemig tartó platót, amit az év júniusában meg is tett. Az utolsó két győzelmet ugyanabban a szezonban szerezte meg, mivel elkötelezte magát amellett, hogy összesen öt Xfinity-sorozat futamot fut le. Abban a szezonban mind az öt Xfinity-futamot megnyerte, amelyre benevezett.

„Alig várom, hogy újra szórakozhassak az Xfinity sorozatban” – mondta Busch sajtóközlemény. „Amit Matt Kaulig és Chris Rice felépített néhány rövid év alatt a Kaulig Racingnél, az lenyűgöző, és a csapatnak a Richard Childress Racinggel (RCR) kötött szövetségével ez könnyű döntést hozott, hogy visszatérjek egy olyan sorozatba, amelyet sikereket értek el az évek során."

TÖBB FELTÉTELEKKyle Busch pozitívan értékelte az alkalmazottakat, miközben Nascar-csapata bizonytalan jövő előtt állt

A NASCAR 2017-től kezdődően korlátozza a több mint három év kupa tapasztalattal rendelkező versenyzőket korlátozott számú versenyre mind az Xfinity, mind a Truck sorozatban, 10-től kezdődően, amikor a pilóták 2020 versenyt engedélyeztek; a következő évben hétre csökkent, végül XNUMX-ban ötre. Ezeket a versenyzőket eltiltották attól, hogy az alapszakasz fináléjában és a rájátszásban versenyezzenek minden egyes sorozatban, valamint az egyes sorozatok speciális eseményeit (Dash)GONDOLATJEL
4 Készpénz az Xfinityben és a Triple Truck Challenge).

Vegas után Busch a Kaulig Racing 10. számú Chevrolet-jén is versenyezni fog a Phoenix Raceway, a Charlotte Motor Speedway, a Watkins Glen International és a Darlington Raceway versenyeken. A csapat szerint a partnerbejelentések később érkeznek.

„Kyle Busch igazi versenyző, és örökre minden idők egyik legjobb – és legnyertesebb – NASCAR-pilótájaként lesz ismert” – mondta Chris Rice, a Kaulig Racing elnöke. „Izgatottak vagyunk, hogy egy korábbi kupa- és Xfinity Series bajnok elhozza tapasztalatát és tudását csapatunkba. Nincs kétségünk afelől, hogy Kyle segíteni fogja az Xfinity Programunk növekedését és a győzelemért küzdeni ebben az évben.”

Busch is megteszi versenyen öt versenyszámban versenyeznek a Truck sorozatban saját Kyle Busch Motorsports csapatával. Busch a Truck Series leggyőztesebb pilótája is, 62 győzelmével pályafutása során, és az elmúlt 10 szezon mindegyikében nyert legalább egy sorozatversenyt.

TÖBB FELTÉTELEKNascar: Kyle Busch átállása az RCR-hez a Toyota vesztesége, a Chevrolet nyeresége

Ebben a sorozatban Busch Vegasban, valamint a Circuit of The Americas-on (március 25-én), a Martinsville Speedway-en (április 14-én), a Kansas Speedway-en (május 6-án) és a Pocono Raceway-en (július 22-én) is versenyezni fog.

Busch biztosította a szponzorációt ezekhez a versenyekhez a Zariz Transport-nal, egy intermodális vízelvezető céggel, amely konténerek kikötői szállítására szakosodott.

„A Bundle of Joy gálájuk címadó szponzoraiként Kyle-lel és Samantha-val együttműködve felismertük, hogy a Zariz és a KBM között üzleti szinergia van, és a lehetőség, hogy a NASCAR történetének egyik legsikeresebb versenyzőjéhez igazodjunk. nagyon hasznos lesz számunkra, miközben tovább fejlesztjük cégünket." mondta Yaakov Guzelgul, a Zariz alapítója és vezérigazgatója. „Alig várjuk, hogy az elkövetkező években láthassuk logónkat az 51-es számon, és vendégül láthassuk alkalmazottainkat és ügyfeleinket a pályán, hogy biztassa Kyle-t, amint további győzelmeket hoz a már amúgy is lenyűgöző önéletrajzhoz.”

Busch az előző szezon végén elhagyta régi csapatát, a Joe Gibbs Racinget, és csatlakozott a Richard Childress Racinghez. A csapat első versenyén, a múlt vasárnapi összecsapáson az LA Coliseumban Busch a harmadik helyen végzett.

A múlt év végén a hétszeres NASCAR-bajnok, Jimmie Johnson bejelentette, hogy visszatér a részmunkaidős menetrendhez ebben a szezonban a hivatalos nevén Petty-GMS Racing néven ismert Legacy Motor Club tulajdonosaként. Első versenye a szezonnyitó Daytona 500 lesz.