Tőzsdei befektetési cselekvési terv: Vigyázz a medve fenekére

Talán még vadabb és gyapjasabb hét, mint azok, amelyeket a tőzsdével zártunk le egy ralikísérlet korai szakaszában. Ez azonban csak azután történt, hogy a Dow 2020 óta a legalacsonyabb szintre süllyedt, és számos vezető részvény jelentős károkat szenvedett a charton. A következő hét rengeteg drámát ígér, a Tesla, a Netflix és több mint fél tucat Dow Jones részvény bevételei mellett. Lehetőség van egy követési napra is, bár nem valószínű, hogy ez a medve még megmutatta a befektetőknek a fenekét.

X

Megnézendő részvények: 5 egészségügyi részvény egészségesnek tűnik

A nehéz piacon az egészségügyi részvények gyakran jól tartják magukat, mivel az egészségügyi kiadások általában el vannak szigetelve a gazdasági változásoktól. Egészségbiztosító Cigna (CI), gyógyszerforgalmazó Cardinal Health (CAH), drogóriás Eli Lilly (LLY), Vertex Pharmaceuticals (VRTX) és az orvosi termékek gyártója Shockwave Medical (SWAV) még mindig viszonylagos erősséget mutatnak, miközben a vételi pontokhoz közel kereskednek. A Cigna új csúcsai megzavarták a lehetséges sima bázist, de a részvény továbbra is jó pozícióban van a feljebb lépéshez. A Cardinal eközben egy sima alapon teszteli a 10 hetes támogatást. Lilly visszahúzódik a bejárata alá, és teszteli a támogatást. A Shockwave kivételével mindegyik védekező növekedési névnek tekinthető.

Gazdasági naptár: Lakásgazdasági recesszió áttekintése

A következő heti gazdasági naptár három lakásjelentést tartalmaz, amelyek minden bizonnyal a gyengébb oldalon állnak, a 30 éves jelzáloghitelek kamatai most 20 éves csúcsra rúgnak, 7% közelében. A NAHB Lakáspiaci Index kedden délelőtt 10 órakor jelenik meg. A szeptemberi lakhatási és építési engedélyek esedékessége szerdán 8:30 A szeptemberi lakáseladásokról csütörtökön délelőtt 10 órakor kerül sor. Néhány nem lakáscélú jelentés azonban segíthet megerősíteni azt az érzést, hogy a gazdasági gyengeség egyre szélesedik. A kedden reggel 9 óra 15 perckor kiadott ipari termelés 0.4%-os visszaesést mutathat szeptemberben, a Deutsche Bank közgazdászai az augusztusi 0.2%-os csúszás után. A Fed Beige Book anekdotikus felmérése a gazdasági feltételekről, amelyet a november 1-2-i ülés előtt tettek közzé, szerdán 2 órakor jelenik meg.

Tőzsdei perspektíva: A pusztítás folytatódik

A tőzsde csütörtöki emelkedése nem volt elég a veszteségek ellensúlyozására, így a Nasdaq és az S&P 500 a negyedik heti veszteséggel járt az elmúlt öt hétben, és a hetedik az elmúlt kilenc hétben. A Dow Jones Industrial Average emelkedéssel zárta a hetet, elsősorban az egészségügyi és banki komponensek erősségének köszönhetően. Az indexek technikailag új ralikísérletben vannak. Ez már ezen a héten követési mélypontot jelenthet. De a vezető részvények pusztulása és az erős új vezetés hiánya azt sugallja, hogy a mélypont továbbra is megfoghatatlan. Ennek ellenére a befektetőknek figyelniük kell az index jeleit. A hét csúcspontja a csütörtöki bullish megfordulása volt. De a kereskedők kapkodták a fejüket, mert a fogyasztói árindex gyorsuló inflációt mutatott, nem azt, amit a Wall Street akar.

EV-ipar: Az elemzők a Tesla bevétele előtt változtatják a célokat

Négy hetes csúszda van hátra Tesla (TSLA) részvényei 33%-ot esnek a szeptember 21-i csúcshoz képest, mivel a társaság szerdán készül beszámolni a harmadik negyedév eredményeiről. A Wells Fargo pénteken 230-ról 280-ra csökkentette a Tesla árcélját, „enyhe ütésre” számítva, mivel a devizaárfolyam-hatás ellensúlyozza az új árerősséget. A feljegyzés azonban megemelte a Tesla 23-26 közötti bevételi kilátásait, az inflációcsökkentési törvényből származó előnyök alapján. Az IRA kulcsfontosságú ösztönzője volt az Evercore ISI-nek, hogy csütörtökön 300-ről 267-ra emelje a részvények árát. Wells Fargo megbecsülte a Tesla termelési adójóváírását a számláról járművenként 3,100 dollár, ami potenciális, 2.8 milliárd dolláros megtakarításra utal.

Streaming vezetők: Fókuszban a Netflix előfizetőinek növekedése

Netflix (NFLX) kedden későn jelenti be harmadik negyedéves eredményeit. A streaming videó vezetője azt jósolta, hogy a szeptemberi negyedévben 1 millió előfizetővel bővül majd, miután két egymást követő negyedévben elveszítették a tagokat. A FactSet által megkérdezett elemzők arra számítanak, hogy a Netflix részvényenként 2.16 dollár bevételre számít, ami 32%-os csökkenést jelent az előző év azonos időszakához képest, 7.85 milliárd dolláros árbevétel mellett, ami 5%-os növekedést jelent. A cég útmutatása kulcsfontosságú lesz a Netflix olcsóbb, reklámtámogatott szolgáltatási szintjén, amely november 3-án indul. A Netflix Basic With Ads nevű szolgáltatás havi 6.99 dollárba fog kerülni, szemben a reklámmentes verzió havi 9.99 dollárjával. A bevezetéskor 12 országban lesz elérhető, köztük az Egyesült Államokban.

Befektetési brókerek: Schwab, Interactive Basing Ahead Of Earnings

Charles Schwab (SCHW) És Interaktív brókerek (IBKR). Az SCHW részvényei alapoznak, és relatív erősségi besorolása a jelentést megelőző 52 hetes csúcson van. Elemzők arra számítanak, hogy Charles Schwab nyeresége 25%-kal, részvényenként 1.05 dollárra emelkedik, miközben a bevétel 18%-kal 5.41 milliárd dollárra nő. Az Interactive Brokers számára a Wall Street 23%-os nyereségnövekedést és 96%-os bevételnövekedést jósol részvényenként 22.8 centre. Az IBKR részvényei 15-as vételi pontja alatt körülbelül 82.93%-kal csésze alapon forognak. Relatív erővonala 2021 eleje óta a legmagasabb ponton van, megelőzve az eredményeket.

Dow Industrials: Blue Chips felfutási jelentések

A Walgreens, a JPMorgan és a UnitedHealth Group magasra tette a lécet, és erős eredményekkel és részvénynövekedéssel indította el a Dow Industrials harmadik negyedéves jelentési szezonját. A jövő hét kilátásai kevésbé ígéretesek Johnson és Johnson (JNJ), Goldman Sachs (GS), IBM (IBM), Procter & Gamble (PG), Utazók (TRV), Verizon (VZ), American Express (AXP) És Dow (DOW) mindez a jelentés miatt. A pénzügyi adatok – a Goldman Sachs és az AmEx – a legerősebb becslésekkel rendelkeznek, az összes többi vegyes. De a blue chipek által a múlt héten okozott meglepetések optimizmusra adnak okot. Eközben a Dow visszaállt a második heti előrelépésre, miután 2020 októbere óta a legalacsonyabb szintre süllyedt.

Légitársaságok: United, American Kövesse a Delta Bullish jelentését

Következő Delta Air Lines (DAL) erős jelentés csütörtökön, légi fuvarozótárs United Airlines (UAL) a tőzsde október 3-i keddi zárása után jelenti be a harmadik negyedéves eredményt. Az elemzők előrejelzése szerint a nyereség részvényenként 18 dollárra nő, szemben az egy évvel ezelőtti 2.26 dolláros részvényenkénti veszteséggel. Az árbevétel várhatóan 1.02%-kal 65 milliárd dollárra nő. amerikai légitársaság (AAL) ezután csütörtök reggel közli a harmadik negyedéves eredményt. A Wall Street egy részvényre jutó nyeresége 3 centre emelkedett, szemben az egy évvel ezelőtti 53 centes veszteséggel. A FactSet szerint az elemzők a bevétel 99%-os növekedésére is számítanak, 49 milliárd dollárra. Alaszkai Air Group (ALK) szintén beszámol a harmadik negyedéves pénzügyi adatokról csütörtökön a piacnyitás előtt. Az EPS várhatóan 3%-kal 62 dollárra ugrik, míg az eladások 2.38%-kal 47 milliárd dollárra nőhetnek.

Tőzsdei bevételi tájékoztatók

Kedd:

Lockheed Martin (LMT) részvényei konszolidálnak a kedd reggeli eredményjelentés előtt, és a részvények relatív ereje új csúcson van. Az elemzők arra számítanak, hogy a védelmi vállalkozó bevétele részvényenként 6.66 dollárra emelkedik a tavalyi 2.21 dollárról. A bevétel pedig 4%-kal 16.65 milliárd dollárra nőtt.

Intuitív sebészeti (ISRG) kedden későn számol be harmadik negyedévi eredményéről. Az elemzők arra számítanak, hogy a robotsebészeti cég részvényenként 1.12 dolláros bevételre tesz szert, mínusz néhány tétel, 1.51 milliárd dolláros árbevétel mellett. A bevételek csaknem 6%-kal esnének vissza, mivel az eladások közel 8%-kal emelkednek.

Szerda:

ASML Holdings (ASML) És Lam Research (LRCX) szerdán teszik közzé harmadik negyedéves eredményeit. Mindkét félvezető berendezések beszállítója ellenszéllel néz szembe az Egyesült Államok Kínával kapcsolatos exportkorlátozásai miatt, valamint a chipgyártók tőkekiadásainak csökkentése a chipkereslet visszaesése közepette.

Abbott Laboratories (ABT) a szerdai tőzsdenyitás előtt beszámol harmadik negyedéves eredményéről. Elemzők azt kérik, hogy az egészségügyi óriás részvényenként kiigazított 95 centet keressen 9.64 milliárd dolláros árbevétel mellett. Ezek az intézkedések 32%-kal, illetve 12%-kal csökkennének.

Alcoa (AA) a szerdai zárás után jelenti a harmadik negyedéves eredményt. Elemzők szerint az EPS 3%-kal 95 centre zuhan, miközben a bevétel 11%-kal 4.8 milliárd dollárra esik. Az Alcoa részvényei körülbelül 2.96%-kal olcsóbbak a márciusi csúcstól.

Acéldinamika (STLD) a piac szerdai zárása után jelenti be a harmadik negyedéves eredményt. Az acélgyártó nyeresége várhatóan 3%-kal, részvényenként 5.12 dollárra nő. Az előrejelzések szerint a bevétel 8%-kal 5.5 milliárd dollárra emelkedik.

Winnebago Industries (WHO) a negyedik negyedéves eredményről számol be a tőzsde szerdai nyitása előtt. Az EPS várhatóan 7%-kal 2.76 dollárra nő. Az előrejelzések szerint a lakóautó- és lakóautó-gyártó eladásai 10%-kal, 1.1 milliárd dollárra nőnek.

Csütörtök:

Az AT & T (T) október 20-án számol be a harmadik negyedéves eredményről. Elemzők azt jósolják, hogy az AT&T nyeresége 7%-kal, részvényenként 61 centre csökken. Az AT&T bevétele 25%-kal 29.8 milliárd dollárra csökken a WarnerMedia kiválása miatt. Az elemzők arra számítanak, hogy a kamat, adó, értékcsökkenés és amortizáció előtti eredmény vagy EBITDA 10.47 milliárd dollár lesz. Az AT&T várhatóan 604,000 928,000 utólagos előfizetéses telefon-előfizetővel bővül az egy évvel korábbi XNUMX XNUMX-hez képest.

A szorongatott közösségi média cég Snap (SNAP) csütörtök késő este közli a harmadik negyedéves eredményeket. A Snap részvény 76%-ot esett idén, ennek köszönhetően a digitális reklámozás lassulása. Az elemzők 24 centes veszteséget várnak 1.1 milliárd dolláros bevétel mellett, ami 12%-os növekedést jelent. Augusztus végén a Snap bejelentette, hogy 20%-kal csökkenti a dolgozóit.

Vagyonkezelő Fekete kő (BX) csütörtök délelőtt beszámol a bevételeiről. A bevétel 23%-os csökkenése mellett 98%-kal 22 centre esett részvényenként.

Philip Morris (PM) csütörtök hajnalban közli a harmadik negyedév eredményeit. A New York-i székhelyű dohánygyártó bevétele részvényenként 14%-kal 1.35 dollárra zsugorodik, miközben az eladások 10.7%-kal 7.25 milliárd dollárra csökkennek.

Freeport-McMoRan (FCX) várhatóan a csütörtöki nyitás előtt beszámol a harmadik negyedéves eredményekről. A rézgyártó cég EPS-je 3%-kal, 66 centre esett vissza, miközben a bevétel 30%-kal 18 milliárd dollárra esett a fém árának csökkenése közepette. Az FCX részvényei 4.99%-kal olcsóbbak az 46 hetes csúcstól.

Péntek:

Verizon Communications (VZ) a harmadik negyedéves eredményről számol be október 21. elején. A távközlési szolgáltató júliusban csökkentette a 2022-es EPS-re vonatkozó iránymutatást. A szeptemberi negyedévre az elemzők 1.29 dolláros részvényenkénti Verizon nyereséget jósolnak, ami 8%-kal alacsonyabb az egy évvel korábbinál. A bevétel 2.7%-kal 33.8 milliárd dollárra nő. A Verizon várhatóan 32,000 429,000 vezeték nélküli előfizetéses telefon-előfizetővel bővül az egy évvel korábbi XNUMX XNUMX-hez képest.

Schlumberger (SLB) a harmadik negyedéves eredményről számol be a tőzsde nyitása előtt. Az olajmező-szolgáltató óriás részvényenkénti nyeresége várhatóan 55 cent lesz, ami 53%-os növekedést jelent az előző évhez képest. Elemzők arra számítanak, hogy az árbevétel 22%-kal 7.1 milliárd dollárra ugrik a harmadik negyedévben.

HCA Egészségügy (HCA) A harmadik negyedéves bevételek a pénteki nyitás előtt esedékesek. A kórházüzemeltető EPS-je 3%-kal 15 dollárra csökken, miközben a bevétel 3.88%-kal 2 milliárd dollárra esett. A HCA részvényei rontottak az első negyedéves bevételeken és kilátásokon, de relatív erősödési vonaluk április óta a legmagasabb ponton van.

Egyszerűen jó ételek (SMPL) péntek elején számol be, és 3%-os EPS-csökkenést, 28 centre kell hoznia, 0.5%-os, 261.2 millió dolláros eladási növekedés mellett.